Reklamı Kapat

SP’li Aktaş, Gökkent mahallesinin sorunlarını gündeme taşıdı

SP’li Aktaş, Gökkent mahallesinin sorunlarını gündeme taşıdı
Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Melikgazi Belediyesi sınırları içinde yer alan Gökkent mahalle sakinlerinin sorunları gündeme taşıdı. Aktaş, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’na seslendi ve mahallenin sorunlarını başlıklar halinde sıralayarak çözülmesi yönündeki talepleri iletti.

Başkan Aktaş yaptığı açıklamasında, “Saadet partisi Melikgazi teşkilatı olarak bu hafta Gökkent mahallemizi ziyaret ettik. Mahalle sakinlerimizin sorunları ve taleplerini dinledik.  Esasen Melikgazi’mizdeki mahallelerimizde halledilemeyecek çözülemeyecek sorunlar yok. Hepsi de basit ve yapılabilecek sorunlar. Sadece ilgi ve alaka göstererek çözmeye yönelik olarak harekete geçmek gerekiyor.” dedi.

Aktaş açıklamasını şöyle sürdürdü:

Gökkent mahallemizde görüştüğümüz vatandaşlarımızın talep ve şikayetleri şu şekilde.

1.      Kent ekmek büfesi talep ediliyor. 7000 kişilik nüfusa sahip bir mahalle ve Kent ekmek büfesine ciddi anlamda talep var. Kent ekmeğe müracaat edilmiş ancak verilen cevap şu “Mevcut kapasitemiz yeterli değil. Şu an mevcut yerlerin taleplerini karşılayabiliyoruz” Gökkent mahallesinde sadece bir adet ekmek fırını var oda hiçbir şekilde mahallenin ekmek ihtiyacının karşılayamıyor.

2.      Bölgede hiçbir bankanın Atm si yok. Hiç olmazsa ziraat bankasının bir Atm si mümkünse konsun diyorlar. Bu konuda da gerekli girişimlerde bulunulmuş ama maalesef henüz sonuç alınamamış.

3.      Elektrik, Doğalgaz ve su gibi faturalarını ödeme noktası talep ediliyor. Müracaatlar sonucunda 7000 nüfuslu Gökkent mahallesinin verimli bir yer olmadığı söylenmiş. Kamu hizmeti verilirken bazı noktalarda verim aranmaz ancak görünen o ki hali hazırdaki belediyelerimiz böyle düşünmüyor.

4.      Kart38 Dolum noktası talep ediliyor. Yani bu konuda sadece dolum Atm si olsa yeterli.  Ancak bu konuda da ihtiyaç henüz karşılanmamış.

5.      Mimarsinan köprüsünden Gökkent mahalle tarafına döndüğünüzde Organize sanayi istikametine giderken 2 Adet üst geçit mevcut. Bu üst geçitlere gerek yaşlılar ve gerekse engellilerin kullanabilmesi için asansör ve yürüyen merdiven talep ediliyor. Çünkü insanlar yoldan geçmeye çalışıyorlar. Bu nedenden dolayı da yılda en az 3 kez ölümlü kaza oluyor.

6.      Bu yol üzerinde özellikle ölümlü kazalardan dolayı hem gidiş özelliklede geliş istikametine EDS kurulması talep ediliyor.

7.      Bölgede vatandaşların ailece gidip piknik yapabileceği yada vakit geçirebilecekleri hiçbir mesire alanı yok.

8.      Anayol üzerinden Gökkent tarafına döndükten sonra Gökkent girişinden Bahçelievler mahallesi istikametine alternatif bir anayol açılması talep ediliyor. Bu yol hem Şirintepe tarafındaki trafik yükünü alacak hem de Gökkent mahallesine bir hareket getirecek ve ticari anlamda da faydası olacaktır.

Tüm bu talepleri başta Melikgazi sınırları içerisinde olması nedeniyle öncelikle Melikgazi belediye başkanı sn. Mustafa Palancıoğlu’nun ve büyükşehiri ilgilendiren konularda da büyükşehir belediye başkanı sn. Memduh büyükkılıç beyin dikkatlerine sunuyor. En kısa zamanda bu konularda gerekli girişimlerde bulunmalarını ve gereğini rica ediyorum.”

PAYLAŞ
GÖNDER
Tecrübeli siyasetçiden benzin zammı isyanı Kazım Yücel: Doğu Sanayi esnafı perişan İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı Işık: Meral Akşener ile yürümeye söz veriyorum İYİ Parti'li Kazım Yücel: Millet doğal gaz beklerken tezeğe mahkum etmişler YRP Lideri Erbakan’ın “Hayır Gelmez” dediği partiler hangileri? Fatih Erbakan: Asıl itibar vatandaşın refah seviyesidir! İYİ PARTİ BÜNYAN İLÇE BAŞKANI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ CHP’li Arık doktor istifalarına dikkat çekti Fatih Erbakan'dan 'Paris İklim Anlaşması' uyarısı BBP Hacılar İlçe Başkanı Çevrim BBP Lideri Destici ile görüştü Erbakan'dan 10 Büyükelçiye 'Osman Kavala' tepkisi: İkiyüzlülük! MHP esnafın şikayetlerini dinledi İYİ Parti Kayseri heyeti Ankara çıkarması yaptı İYİ PARTİLİ ATAŞ: HER 3 GENCİMİZDEN 1’İ İŞSİZ! MHP’li Özdemir: Bünyan’a Açık Hava Müzesi Kurulmalıdır Özhaseki: Sorunların çözümü yine AK Parti’dir Özhan: Ay Çekirdeğinde ve Kabak Çekirdeğinde "Kayseri" Marka olmalı Yeniden Refah Partisi ilk seçimde sandıklardan yanardağ gibi patlayacak! Milletvekili Dursun Ataş, hangi bakandan sorularına yanıt istedi? “Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılması gerekir” Cemal Enginyurt, AK Parti iktidarını EYT ile vurdu İYİ Parti’nin "Kayseri Ekonomi Konuşuyor" paneli büyük ilgi gördü ÇETİN ARIK: “ARTIK MİLLET SİZİN FATURALARINIZI ÖDEMEKTEN BIKTI” 83 milyonun hakkını 3-5 insana yedirtmeyeceksiniz Meral Akşener'den Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan'a ziyaret!
×