Reklamı Kapat

SON DAKİKA… Ekmek zamlandı! 200 gram ekmek 3,5 lira oldu

SON DAKİKA… Ekmek zamlandı! 200 gram ekmek 3,5 lira oldu
Kayseri’de ekmek fiyatlarına zam geldi. 200 gram somun ekmek 2,5 liradan 3,5 liraya yükseldi. Ekmekle birlikte diğer unlu mamullere de zam yapıldı.

Dünya’da yaşanan hammadde ve buğday krizi etkisini göstermeye devam ediyor. Artan maliyetler nedeniyle fırıncı esnafının zam talebi, karara bağlandı.

Kayseri Fırıncılar ve Uncular Odası Mustafa Aslan tarafından fırıncılara gönderilen yazıda ekmek fiyatlarının arttığını açıkladı. Buna göre 2 lira 50 kuruşa satılan 200 gram somun ekmeğin fiyatının 3 lira 50 kuruşa yükseldi. Yeni ekmek fiyatları 24 Haziran Cuma (yarın) gününden itibaren geçerli olacak. Diğer ürünlerde de fiyatlar güncellendi.

Kayseri’de yeni ekmek fiyatları şu şekilde;
Pişmiş 200 gr ekmek 3 lira 50 kuruş,
Pişmiş 180 gr pide 3 lira 50 kuruş,
Pişmiş 360 gr pide 7 lira,
Pişmiş 120 gr sandviç 3 lira,
Lavaş pişmişi 150 gr 4 lira,
Lavaş pişmişi 300 gr 8 lira,
Kıymalı, Peynirli 200 gr hamurdan pişirme ücreti 4 lira 50 kuruş.

SON 11 AYDA 4’ÜNCÜ ZAM
Kayseri’de son 11 AYDA ekmek başta olmak üzere unlu mamullere 4’üncü defa zam yapılmış oldu. 1 Eylül 2021 ve 24 Haziran 2022 tarihleri arasında 1,5 lira olan 200 gram somun ekmek önce 1,75 liraya, ardından 2 liraya, daha sonra 2,5 liraya ve son olarak 3,5 liraya yükselmiş oldu.

Fiyat artışını fırıncılar maliyetleri gerekçe göstererek yetersiz bulurken, tüketiciler de alım gücünün düştüğüne işaret ederek zammın geri alınmasını talep ediyor.

PAYLAŞ
GÖNDER
Erciyes Uluslararası Bisiklet Yarışları Yeniden Start Aldı AKADEMİK ODALAR TOPLANTISI DÜZENLENDİ Büyükkılıç'tan OSB Başkanı Yalçın'a Ziyaret Jeoloji Mühendisi Özdemir: “Olası bir depremde 2008 öncesi binalara dikkat” Özhaseki: “Ankara-Niğde Otoyolu’nun, Kırşehir-Kayseri bağlantısının yol işaretlemeleri tamamlandı” Otobüs ve minibüslerde yolculara emniyet kemeri zorunluluğu geldi Eczacılar ülke genelinde iş bırakma kararı aldı Şehitlerin kanı yerde kalmadı! 22 terörist öldürüldü Erciyes'te Uluslararası Bisiklet Yarışları Devam Ediyor ERÜ’lü öğrencilerin tasarımı Tarımsal İnsansız Kara Aracı, TEKNOFEST’te finale kaldı Birecik’teki saldırıda yararlanan asker şehit oldu Şehidin evini kurşunlayanlar yakalandı, ifadeleri oldukça ilginç! Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç özel çocukları ve ulu çınarları ziyaret etti Şehidin kanı yerde kalmadı: 13 terörist öldürüldü Şarkıcı Metin Işık kimdir? KAYÜ ile Erciyes A.Ş. Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı Hudut karakoluna roketli saldırı: 1 asker şehit, 4 asker yaralı Ovit Tüneli ile yıllık 15.5 milyon TL tasarruf sağlandı Dondurmacılar isyanda!.. Gelin ve damatların fotoğraf tercileri belli oldu Başkan Büyükkılıç: "Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım" Şehir merkezinde termometreler 40 dereceyi gösterdi Eski tip ehliyetti olan elini çabuk tutsun! Habib Kağan Turizm’den 5 Yıldızlı Umre fırsatları Erciyes'te Perseid Meteor Yağmuru Görsel Şöleni yaşandı
×