SMA’lı Melih Eymen için yardım gecesi düzenlenecek

SMA’lı Melih Eymen için yardım gecesi düzenlenecek
Kayseri’de yaşayan SMA hastası Melih Eymen’in tedavisi için gerekli olan paranın toplanabilmesi amacıyla bu akşam yerel televizyonların ortak yayın yapacağı yardım gecesi düzenlenecek.

Bir tür kas hastalığı olan Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip 2 hastası 5 yaşındaki Melih Eymen Ceylan’ın tedavi olması için Zolgensma gen tedavisine ihtiyacı var. Aile, 11 ay önce valilik onaylı yardım kampanyası başlattı. Şu ana kadar gerekli olan paranın yüzde 80’i toplanabildi. Eymen’in yurtdışına götürülerek gen tedavisi alabilmesi için gerekli olan yüzde 20’lik kalan paranın toplanması amacıyla da bu akşam saat 20.00’da Kayseri’nin bütün televizyonlarından canlı olarak yayınlanacak yardım gecesi gerçekleştirilecek. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek gecede, salonda bulunanlar ya da telefonla bağlananlar bağış yapacak.

Herkesi kampanyaya destek olmaya çağıran anne Fatma Ceylan, oğlunun süresinin azaldığını ve onu kaybetmek istemediklerini söyledi. Ceylan, “Kayserimiz çok büyük. Vicdanlı, merhametli insanlarımızın olduğuna inanıyorum. Lütfen oğlumun elinden tutun” davetinde bulundu.

Benzer şekilde daha önce de hem Melih Eymen hem de aynı kaderi paylaşan Hasan Çınar için yardım gecesi düzenlenmişti. Kampanyası tamamlanan Hasan Çınar’ın yurt dışındaki tedavisine başlandı. Melih Eymen’in ailesi de aynı sevinci yaşamak için yardım bekliyor.

PAYLAŞ
GÖNDER
Büyükşehir’den 15 Temmuz’a özel 'Milletin Zaferi' bisiklet turu 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK TRENİ YOLA ÇIKIYOR Erva Spor Okulları’nın 35’incisi açıldı ‘Boyçelik Erva Spor Okulları’ 15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in hatıraları baba evinde ‘Anı Evi’ olarak yaşatılıyor Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı TÜRKİYE’NİN UZAYDAKİ GARANTİSİ TÜRKSAT 6A TÜRKSAT 6A’DA GERİ SAYIM BAŞLADI YOLLARDA AKILLI ULAŞIM DEVRİMİ Milli maç, bayrak satışlarını artırdı Vatandaşlar geçmişin izlerini antikacıda buluyor Vali Gökmen Çiçek’le vatandaştan ‘yürekleri rahatlatan’ diyalog Yeni Ufuklar Derneği, Kayseri ve mülteci sorunu hakkında kamuoyu duyurusu yayınladı Erciyes A.Ş., Erciyes Dağı Bilim Okulu'nda 26 ilden öğrencileri zirvede buluşturdu Kayseri’de 3 kaymakamın görev yeri değişti Milli maç için düzenlenen dev ekran etkinlikleri iptal edildi Bakan Yerlikaya: “Provakatif paylaşım yapanlara göz açtırmayacağız” Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Milletvekili Baki Ersoy mahalleliyi dinledi TÜRKSAT 6A AMERİKA’DA Kayseri Kariyer Merkezi, 1 ayda 305 kişiye iş imkânı sağladı Bayramda Şehitler dualarla yâd edildi Acemi kasaplar hastanenin yolunu tuttu Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Kurban Bayramı Mesajı... UZMANI UYARDI: ACEMİ KASAPLAR DİKKAT, BAYRAMINIZ KANLI BAYRAMA DÖNÜŞMESİN! Sağlık çalışanlarından Filistin için ‘Sessiz Yürüyüş’ PTT’DEN EMEKLİLERE YÜZDE 20 İNDİRİM
×