SMA’lı Melih Eymen için yardım gecesi düzenlenecek

SMA’lı Melih Eymen için yardım gecesi düzenlenecek
Kayseri’de yaşayan SMA hastası Melih Eymen’in tedavisi için gerekli olan paranın toplanabilmesi amacıyla bu akşam yerel televizyonların ortak yayın yapacağı yardım gecesi düzenlenecek.

Bir tür kas hastalığı olan Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip 2 hastası 5 yaşındaki Melih Eymen Ceylan’ın tedavi olması için Zolgensma gen tedavisine ihtiyacı var. Aile, 11 ay önce valilik onaylı yardım kampanyası başlattı. Şu ana kadar gerekli olan paranın yüzde 80’i toplanabildi. Eymen’in yurtdışına götürülerek gen tedavisi alabilmesi için gerekli olan yüzde 20’lik kalan paranın toplanması amacıyla da bu akşam saat 20.00’da Kayseri’nin bütün televizyonlarından canlı olarak yayınlanacak yardım gecesi gerçekleştirilecek. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek gecede, salonda bulunanlar ya da telefonla bağlananlar bağış yapacak.

Herkesi kampanyaya destek olmaya çağıran anne Fatma Ceylan, oğlunun süresinin azaldığını ve onu kaybetmek istemediklerini söyledi. Ceylan, “Kayserimiz çok büyük. Vicdanlı, merhametli insanlarımızın olduğuna inanıyorum. Lütfen oğlumun elinden tutun” davetinde bulundu.

Benzer şekilde daha önce de hem Melih Eymen hem de aynı kaderi paylaşan Hasan Çınar için yardım gecesi düzenlenmişti. Kampanyası tamamlanan Hasan Çınar’ın yurt dışındaki tedavisine başlandı. Melih Eymen’in ailesi de aynı sevinci yaşamak için yardım bekliyor.

PAYLAŞ
GÖNDER
Varol’dan 5 Aralık Mühendisler Günü Mesajı KAYÜ ile ORAN Kalkınma Ajansı Arasında Destek Sözleşmesi İmzalandı Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi meclis toplantısı Kayseri’de gerçekleşti Vali Gökmen Çiçek: “Kayseri’de düzensiz göç ile mücadelemiz artarak devam ediyor” Başkan Şahin’den GSM Operatörlerine Çağrı Himmetdede ve Kalkancık Mahallerinde yarın planlı su kesintisi yaşanacak TÜRKİYE REKOR OYLA IMO’DA… Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, Melik Mehmet Gazi'yi Kabri Başında Dualarla Andı KGC 2022’nin En İyilerini Ödüllendirdi NNYÜ’de Türk Havacılık Tarihi Anlatıldı ‘TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ’ YENİ SEZON SEFERLERİNE 11 ARALIKTA BAŞLAYACAK Kayseri OSB Yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri Milletvekillerini Ankara’da Ziyaret NASA yarışmasında birinci olan takım Kayseri ve Türkiye’yi temsil edecek "İsrail şımarıklığını Müslümanların sessizliğinden alıyor" Talas’ta Üretildi, Elbistan’da Dağıtıldı Kayseri OSB Yönetimi, Bakan Özhaseki’yi Ziyaret Etti Yeşilay’dan anne ve babalara mektup ‘Ağaç Dik, Doğayı Koru’ temalı ağaç dikim etkinliği yapıldı FİLİSTİN’DEKİ KATLİAMIN KARŞISINDAYIZ Gazze'ye yardım götüren uçak bu sabah Kayseri'den havalandı KAYSO eski başkanı Demirel son yolculuğuna uğurlandı Avrupa Konseyi Kayseri'de Toplanacak AK Parti Genel Başkan Vekili Elitaş: “Kayseri Şeker, göğsümüzü kabartıyor” Milletvekili Hulusi Akar: “Hak, er geç batılı yenecektir” Vali Gökmen Çiçek: “Ağırnas, önümüzdeki bahar bambaşka olacak”
×