SMA’lı Aysima’nın babasından çağrı

SMA’lı Aysima’nın babasından çağrı
Kayseri Valiliği’nce SMA Tip-1 Hastası Aysima Tuna adına kermes düzenlendi. SMA’lı Aysima’nın tedavisi için başlatılan kampanya sürecinin yüzde 57’sinin tamamlandığını söyleyen baba Sinan Tuna, “Umutluyuz, yolun yarısından çoğunu tamamladık. Başaracağız ve Aysimamızı ilacına kavuşturacağız. Lütfen Aysimamızın elinden tutup ilacına kavuşturalım” dedi.

Kayseri Valiliği tarafından; SMA Tip-1 Hastası Aysima Tuna için kermes düzenlendi. Kermesten elde edilecek gelirler, Aysima’nın tedavisi için ihtiyacı olan Zolgensma ilacının temini için bağış hesabına aktarılacak. Bugün başlayan kermes, yarın da devam edecek.
Aysima’ya SMA tanısının 13 günlükken konduğunu ve konulan teşhisin ardından Valilik onaylı kampanyayı başlattıklarını, şu anda ise kampanya sürecinin yüzde 57’sinin tamamlandığını ifade eden SMA’lı Aysima’nın babası Sinan Tuna, “Birçok yerde Aysimamızın sesini duyurabilmek adına çalıştık, çabaladık. Birçok gönüllü vatandaşımız da bizlere destek oldu, bir şekilde yolun yarısından çoğunu tamamlamış olduk. Bu konuda umutluyuz, Aysima için daha umutlu bakıyoruz. Sırtımızda dağlar kadar yük vardı, yükümüz hafiflemeye başlıyor. Ülkemizin dört bir tarafından Aysima’ya destekler geldi, başaracağız ve Aysimamızı ilacına kavuşturacağız. Desteklerimizi esirgemeyelim, lütfen Aysimamızın elinden tutup ilacına kavuşturalım” dedi ve Kayserili bütün vatandaşlara, iş insanları ve ileri gelenlerine seslenerek destek çağrısında bulundu.

PAYLAŞ
GÖNDER
×