Sık kullanımda bakın başınıza ne geliyor?

Sık kullanımda bakın başınıza ne geliyor?
Yurtdışında yapılan bir araştırmada kulaklık kullanımının işitme kaybına neden olabileceği açıklandı. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Ali Erdoğan ise, yüksek sese maruz kalmanın kulak zarına zarar verdiğini söyledi.

Yolculuklarda ya da yürürken neredeyse herkesin müzik dinlemek için kullandığı kulaklıklar, işitme sağlığı açısından risk oluyor. Yurtdışında yapılan bir araştırmaya göre sık kulaklık kullanımı ve yüksek sese maruz kalmak işitme kaybına yol açtığını ortaya koydu. Uzmanlar da vatandaşları kulaklığın özellikle yüksek sesle kullanılmaması uyarısında bulunuyor.
Özel Tekden Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Ali Erdoğan, kulaklık sebebiyle kulaktaki salgıların dışarı atılamadığını ve bu nedenle işitme kaybı yaşanabileceğini vurguladı. Kulaklığın sık kullanımına da dikkat çeken Erdoğan, “Özellikle kulak kanalı dar olan kişilerde; kulağında salgılar kulaklık sebebiyle dışarı atılamayacağı için işitme kaybına sebep olabilir. Kulaklığın kulak dokusuna verdiği zarar ise zamanla işitme kaybına sebep olabilir. Uzun süreli kulaklık kullanmamak en iyisidir. Ancak kullanıp bu tarz bir problem yaşanıyorsa bir uzmana görünmek gerekir. Böyle bir durumda hastayı görmeliyiz, kulağında kir varsa alacağız, iltihap varsa tedavi uygulayacağız, farklı problem varsa da pansuman uygulayacağız” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
KANKA Hastanesinde çocuklar akülü araçlarla geziyor BÖBREK SAĞLIĞI İÇİN TUZ’DAN UZAK DURUN “Deprem sonrası yaşanan travmalar bağırsak problemlerine yol açabilir” “Deprem sebebiyle oluşan kaygı bozukluğu, daha önce var olan kalp problemini ortaya çıkarabilir” İlaçla birlikte greyfurt tüketimine dikkat! Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği, deprem bölgesi Hatay’a gönderildi Sık kullanımda bakın başınıza ne geliyor? Sağlık Müdürü Erşan: "İldem’e yapılacak yeni hastane, bölgeyi rahatlatacak" Kayseri Şehir Hastanesi Obezite Merkezi’ne yoğun ilgi Tükenmişlik sendromu nedir ve tedavisi var mıdır? Bebek hasreti çeken çiftlerin özlemi tüp bebek tedavisiyle son buluyor KANKA ile 46 çocuk hayata tutundu Aldığı randevuya gitmeyenler, 15 gün yeni randevu alamayacak Hastanelerde yoğunluk yaşanıyor Tırnak yeme alışkanlığının sebebi ve tedavi şekli 27 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak.. ERÜ Hastaneleri, SKS Değerlendirmesinden Başarıyla Geçti ERÜ Hastaneleri Uyku Bozuklukları Merkezi, TUTD Tarafından Reakredite Edildi ERÜ Rektörü Altun, Hasta Yakınları Misafirhanelerini Ziyaret Etti Kayseri Şehir Hastanesi’nde ‘Obezite Polikliniği’ açıldı Okullar açıldı, omurga sağlığına dikkat! İl Sağlık Müdürü Erşan, Pınarbaşı’nda Sağlık Tesislerini inceledi Enerji içecekleri kalp krizine sebep olabiliyor Doç.Dr. Ali İhsan Tekin Varis tedavisinde güncel yöntemleri anlattı! Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alacak
×