Sıcaktan bunalanlar için Erciyes’te kamp imkanı

Sıcaktan bunalanlar için Erciyes’te kamp imkanı
Yaz aylarının bunaltan sıcaklarından kaçmak isteyenler için Erciyes A.Ş., 2 bin 200 metre yükseklikteki Erciyes Tekir Yaylası’nda Çadır-Karavan Kamp Alanı oluşturdu. Güvenlik başta olmak üzere her türlü ihtiyacın karşılandığı alanda vatandaşlar, belirli bir ücret karşılığı çadır ya da kendi karavanında vakit geçirme imkanı bulacak.

Son günlerde yer yer sağanak yağışlar olsa da, bunaltan sıcaklar kapıda. Önemli turizm merkezlerinden Erciyes ise Kayseri ve çevre illerden gelen doğaseverlerin serinlediği yerlerin başında geliyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi iştiraki Erciyes A.Ş., geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de Çadır-Karavan Kamp Merkezi kurma hazırlıklarına başladı. Tekir Yaylası’ndaki caminin arka kısmındaki 54 bin metrekarelik alan kapçılar için ayrıldı. Alana 100 çadır kuruldu ve diğer ihtiyaçlar içinse hazırlıklar devam ediyor. Kamp alanından çadır kiralayanların yanı sıra kendi karavanıyla gelen vatandaşlar da faydalanabilecek.

Erciyes’te doğaseverlerin serin bir ortamda keyifli vakit geçirebileceği bu özel kamp bölgesi içerisinde çocuklar için oyun parkı, vatandaşların boş zamanlarını değerlendirebilmeleri basketbol, voleybol ve mini futbol sahası gibi alanlar bulunuyor. Özel olarak güvenliği sağlanan kamp içerisinde lavabo, aydınlatma, su gibi alt yapı da hazırlanmış durumda. Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler, Erciyes’te bulunan bisiklet, yürüyüş ve ATV parkurlarında da doya doya stres atabilirler.

Tekir Yaylası Çadır-Karavan Kamp Alanı’nın, önümüzdeki hafta içinde faaliyete geçmesi bekleniyor. Çadır ya da karavan yeri kira bedeli ise henüz belli olmadı. Kamp merkezinin, hava koşullarına da bağlı olacak şekilde Eylül ayının sonuna kadar açık kalması düşünülüyor.

PAYLAŞ
GÖNDER
Tele takılan Karaleyleği işçiler kurtardı ALİ ÖZCAN: “TİCARET DENİLİNCE AKLA KÜLTEPE GELECEK” Bakan Akar’dan Kayseri ziyareti Büyükşehir'in Kariyer Merkezi 50 Bin Kişiye Ulaştı, 2 Bin Kişiye İstihdam Sağladı Büyükşehir, Yavru Vatan Kıbrıs'ta İş Birliği İçin İmza Töreninde Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den Başkan Büyükkılıç'a Ziyaret KİRACIOĞLU: “HER ŞEY SANAYİCİLERİN HAKLARINI SAVUNMAK İÇİNDİ” Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın: “Kavgasız, gürültüsüz yeni bir dönem başlatıyoruz” Kayseri OSB’de Mehmet Yalçın dönemi OSB’ne Sahip Çık Platformu: Seçimde tüm sanayicilerimiz aday olabilmeli Kurbanda doğru bilinen bazı yanlışlar neler? Avrupa'nın en yüksek Dağ Maratonu Erciyes'te 6. kez koşulacak SON DAKİKA… Ekmek zamlandı! 200 gram ekmek 3,5 lira oldu Semt pazarı fiyatları Kurban pazarları 25 Haziran’da açılacak; Fiyatlar el yakıyor! Başkan Büyükkılıç’tan ‘ek bütçe’ açıklaması Sıcaktan bunalanlar için Erciyes’te kamp imkanı Meteoroloji gün ve saat verip yeniden uyardı KAYÜ Tomarza Mustafa Akıncıoğlu MYO’da Mezuniyet Coşkusu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı’nda tren seferlerinde ek kapasite artışı yaptı Sinop ve Van'dan Getirilen İki Yavru Ayı, Hayvanat Bahçesi'ne Renk Kattı Uluslararası Nötrino Deneylerinin Kontrol Merkezi ERÜ’de Kuruluyor Bakan Nebati Kültepe Zirvesi için Kayseri’ye geliyor Kayseri Karadenizliler Derneği genel kurula gitti Nursaçan’a destek paylaşımları Mehmet Yalçın’a ittifak desteğini bozmadı
×