Sıcak hava Kayseri’yi terk ediyor

Sıcak hava Kayseri’yi terk ediyor
Kayseri genelinde yarından itibaren sıcak hava bölgeyi terk ediyor. Sıcaklıkların 5 – 7 derece birden düşmesi beklenirken, çarşaba gününden itibaren de 3 gün boyunca sağanak yağışın etkili olması tahmin ediliyor.

Sıcak havalardan bunalan vatandaşlar, hafta içi kent genelinde havanın nasıl olacağını merak ediyor. Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü ise 19-23 Eylül tarihlerini kapsayan haftalık hava tahmin raporunu açıkladı. Tahminlere göre Kayseri’de hava sıcaklıkları düşerek yerini sağanak yağışa bırakıyor.

Kayseri merkezde bugün ve yarın en yüksek sıcaklığın 31 derece, en düşük sıcaklığın 20 derece olması tahmin ediliyor. Çarşamba gününden itibaren de gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışa bağlı olarak sıcaklıklar en yüksek 25, en düşük 6 derecelere kadar gerileyecek. Yağışın aralıklarla 3 gün süreyle etkili olması bekleniyor. Hafta boyunca ilçelerde ise hava durumu, kent merkezi değerlerine yaktın seyredecek.

İlçelerde en düşük ve en yüksek hava sıcaklığı değerleri şöyle;

Akkışla: En düşük 4, en yüksek 29 derece

Bünyan: En düşük 6, en yüksek 29 derece

Develi: En düşük 10, en yüksek 30 derece

Felahiye: En düşük 10, en yüksek 28 derece

Hacılar: En düşük 6, en yüksek 27 derece

İncesu: En düşük 9, en yüksek 30 derece

Özvatan: En düşük 6, en yüksek 28 derece

Pınarbaşı: En düşük 4, en yüksek 28 derece

Sarıoğlan: En düşük: 8, en yüksek 30 derece

Sarız: En düşük 4, en yüksek 29 derece

Tomarza: En düşük 3, en yüksek 29 derece

Yahyalı: En düşük 4, en yüksek 30 derece

Yeşilhisar: En düşük 10, en yüksek 32 derece.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB’de Sanayicinin Memnuniyeti Anketlerle Düzenli Ölçülüyor Baharın müjdesi cemre suya düştü KASKİ, 'ISO/IEC 27001 Sertifikası' ile Bilgi Güvenliğini Tescilledi Bakan İbrahim Yumaklı: 4,4 milyar lira tutarında su ve sulama projelerini Kayseri’ye kazandıracağız Vali Gökmen Çiçek: “Kooperatiflerimizin yıllık cirosu 40 milyon liraya ulaştı” Kastamonulu Bakan Yumaklı’dan Kayseri pastırması yorumu Bakan Özhaseki, iş insanları ile bir araya geldi ASKON VE KIZILAY İŞ BİRLİĞİYLE KAN BAĞIŞI ORGANİZASYONU Erciyes, ‘Artık Çekilmez Oldun Yarışması’nın 9’uncusuna Ev Sahipliği Yaptı Başkan Süleyman Varol, güven tazeledi Vekil Akar’ın dayısı Maraşlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı Vali Gökmen Çiçek, “Kadınlar olmazsa hiçbir projede başarılı olma şansımız yok” DEMİRYOLLARINDA ‘YERLİ VE MİLLİ' SİNYALİZASYON Artık Çekilmez Oldun Yarışması, 9'uncu Kez Erciyes'te Start Alıyor Yeşilay Uyuşturucu ile Mücadele Rehabilitasyon Merkezi bu yaz hizmete açılıyor Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen: “Kayseri 6 Şubat depremleri sonrası 7,37 santimetre batıya kaydı” Mehmet Büyükince Kur’an Kursu açıldı Pala: “Memur emeklileri ülkemizin en mağdur kesimidir” Başkan adayı depremzedeler için tek başına yürüyüş başlattı TOKİ mağdurları, konutların verilmesi ve ödeme şartlarının iade edilmesi adına toplandı KalDer Kayseri’ye İlk Kadın Başkan TÜRKİYE TELEKOMÜNİKASYON’UN MERKEZİ OLACAK Bakan Göktaş: “Üniversiteye başlayan öğrencilerde kız öğrenci oranı yüzde 50’yi aştı” HAVA YOLU YOLCU TRAFİĞİNDE REKOR ARTIŞ Doğutürk, “Doğu Türkistan'da Yaşananlar Dünya Gündemine Gelmeli”
×