'Sibergöz-16' operasyonunda Kayseri'den gözaltına alınan 1 kişi tutuklandı

'Sibergöz-16' operasyonunda Kayseri'den gözaltına alınan 1 kişi tutuklandı
Kayseri dahil 20 ilde ‘Çevrim İçi Çocuk Müstehcenliği ve Tacizi ile Mücadele’ kapsamında gerçekleştirilen eş zamanlı Sibergöz-16 operasyonunda gözaltına alınan 35 şüpheli tutuklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Ankara Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında; Ankara merkezli Adana, Ağrı, Aydın, Bolu, Bursa, Çorum, Denizli, İstanbul, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Malatya, Muğla, Sakarya, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Yalova’da eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Sosyal medya uygulamaları üzerinden grup kurularak çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunulduğu, çeşitli ödeme kanalları ile ödemelerin gerçekleştirildiği ve sosyal medya platformlarında çocuk istismarı görüntülerinin paylaştığı tespit edildi. Operasyonlar sonucunda çok sayıda dijital materyale el konuldu ve gözaltına alınan 35 kişi tutuklandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya operasyon anını paylaşarak, “2 gün önce 20 ilde Çevrim İçi Çocuk Müstehcenliği ve Tacizi ile Mücadele kapsamında eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “SİBERGÖZ-16” Operasyonlarında yakalanan 35 şüpheli tutuklandı çocuklarımızı Koruma İçin suçlularla mücadele etmeye kararlıyız” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×