Reklamı Kapat

Seyit İçgül Kayserispor logosuyla ilgili iddiaları yalanladı

Seyit İçgül Kayserispor logosuyla ilgili iddiaları yalanladı
Geçtiğimiz günlerde Kayserispor eski futbolcusu Seyit İçgül'ün Kayserispor'a ait logoyu satışa çıkardığı yönündeki iddialara ilişkin olarak yalanlama geldi.

Seyit İçgül, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada Kayserispor’la alakalı ortaya atılan iddialara cevap verdi.

 


İçgül’ün avukatı Naip Barış Doğan tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

 

 

“KAMUOYUNUN DİKKATİNE

Geçtiğimiz günlerde çeşitli sosyal medya mecralarında müvekkilimiz Seyit İçgül'ün Kayserispor Kulübü ('Kulüp") logosunu satışa çıkardığı yönünde bir haber çıkmış, bu haberle birlikte çeşitli İddialar öne sürülmüş ve haksız ithamlarda bulunulmuştur. Söz konusu haber ve iddiaların gerçeği tam olarak yansıtmaması nedeniyle müvekkilin talebi üzerine İşbu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

2015 yılında Hilmi Derinel yönetimi döneminde müvekkil İle Kulüp arasında bir "Profesyonel Menajerlik Sözleşmesi” İmzalanmış, bu sözleşme birkaç ay sonra Recep Mamur yönetiminin göreve gelmesi sonucu Kulüp tarafindan hiçbir haklı sebep olmaksızın feshedilmiştir. Hemen akabinde Kulüp'e gönderilen ihtarnameyle müvekkilin sözleşmenin 3. maddesi kaynaklı ücret alacağının ve 8. maddesi kaynaklı cezai şart alacağının ödenmesi talep edilmişse de, Kulüp bu talebe olumlu bir yanıt vermemiştir. Bu nedenle uyuşmazlık 2015 yılında yargıya intikal etmiş; yapılan yargılama sonucunda sözleşmenin haksız olarak feshedildiğinin tespitine ve bir miktar ücret alacağının müvekkil Seyit İçgül'e ödenmesine karar verilmiş. bu karar kesinleşmiştir.

Söz konusu karara İstinaden Kulüp aleyhine İlamlı İcra takibi başlatılmış olup, bu takip kapsamında Kulüp adına kayıtlı taşınır, banka hesaplan ve markalara hacizler konmuştur. Tüm bunlara rağmen alacağın hala tahsil edilememiş olması nedeniyle Kulüp'e ait logo da dahil olmak üzere tüm markaların kıymet takdiri yapılmış olup, tarih İtibarıyla henüz satış aşamasına geçilmemiştir. Öte yandan,

Müvekkilin yukarıda bahsi geçen cezai şart alacağı da hala ödenmemiş olup; bunun tahsili amacıyla ayrıca bir İlamsız İcra takibi başlatılmış, bu takip Kulüp tarafından yapılan İtiraz üzerine şimdilik durdurulmuştur. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde bahse konu İtirazın iptali için de tarafımızca yargıya başvurmak durumunda kalınacaktır. Özetle,

İşbu uyuşmazlığın 6 yıldır süregelmekte olduğunu yani müvekkilin birdenbire ortaya çıkmadığım, sözleşmenin feshinden sonra müvekkile herhangi bir tutarda ödeme yapılmadığını, gelinen aşama itibarıyla henüz logonun satışa çıkarılmadığım ancak kıymet takdirinin yapıldığım önemle belirtmek İsteriz. Ayrıca, müvekkil İle Kulüp arasındaki uyuşmazlığın bu tatsız aşamalara gelmemesi için tarafımızca defalarca adım atılmasına rağmen Kulüp ilgililerince bu yönde bir İrade sergilenmediğini, tarih İtibarıyla bu uyuşmazlığın hala sulh yoluyla giderilebilmesinin mümkün olduğunu, giderilememesi durumunda İse müvekkil alacağının tahsili İçin her türlü hukuki İmkam kullanmaktan başka bir çare kalmayacağını ifade etmek isteriz.

Kamuoyuna saygılarımızla. 18.10.2021

Seyit İçgül

Vekili

Av. Naip Barış Doğan”

PAYLAŞ
GÖNDER
×