Servis kazasından yaralı kurtulan öğrenci o anları anlattı

Servis kazasından yaralı kurtulan öğrenci o anları anlattı
İki kişinin ölümü, 20 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kazayı yaşayan öğrenci o anları anlattı. Sırtından hafif yaralanan Yasin Öztürk, şoförün 'Sıkı tutunun' diyerek direksiyonu kırdığını ve aracın tarlaya savulduğunu söyledi.

Kaza, Hacılar ilçesi Aşağı Mahalle Erenler Caddesi üzerinde ikindi saatlerinde meydana gelmişti. Üniversite öğrencilerini taşıyan minibüs, Erciyes dönüşü sırasında kaza yaptı. Hilal Sıkar isimli üniversite öğrencisi olay yerinde, ismi henüz belli olmayan 1 kişi hastanede hayatını kaybetti. Hastanelere kaldırılan 20 yaralının tedavileri ise halen devam ediyor.

Feci kazayı hafif yaralı olarak atlatan üniversite öğrencisi Yasin Öztürk, tedavi gördüğü hastanede o anları anlattı. Araç sürücüsünün çok hızlı olduğunu iddia eden Öztürk, “Erciyes'ten Hacılar Kapı’ya doğru inerken şoför çok hızlı gidiyordu. Biz kafamızı kaldırdık baktık. ‘Bir bildiği vardır’ dedik. Sonra telefonla oynuyorduk. Kafamızı kaldırdık baktık ters şeride girmiş. Karşıdan gri renkli araba gelince şoför 'Sıkı tutunun' diyerek direksiyonu kırdı. Ben yüzümü kapattım korunmak için. Gerisini hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde ambulans çağrılmasını istedim. İlk olarak durumu ağır olan arkadaşlar ambulansa bindirildi. Ben son ambulanslardan birine bindim. Sırtıma dikiş atıldı” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
×