Reklamı Kapat

“Şeffaf oda muhteşem”

“Şeffaf oda muhteşem”
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın her hafta çarşamba günü Mevlana Meydanında gerçekleştirdiği Şeffaf Oda’da Başkanla Baş Başa uygulamasına tam not verdi. Uygulama hakkında “Türkiye örnek proje” diyen Vali Çiçek, “Muhteşem” ifadesini kullandı.

Kayseri’nin nüfus yoğunluğu bakımından en büyük, Türkiye’nin ise 7. büyük mahallesi olan Mevlana’ya kurulan Şeffaf Oda’da Başkanla Baş Başa uygulaması dikkat çekmeye devam ediyor.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez ve MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer’le birlikte, Talas Belediyesi’nin ödüllü projeyle baştan aşağı yeniden düzenlediği Mevlana Meydanı’ndaki Şeffaf Oda’yı inceledi.

Görüşmelerin gerçekleştiği Şeffaf Oda’daki koltuğa oturup uygulamayla ilgili görüşlerini belirten Vali Çiçek, “Meşhur Şeffaf Oda’dayız. Çok güzel. Talas Belediyesinin Türkiye’ye örnek projelerinden birisi. Saatlerce burada bekleyip vatandaşla görüşüp ilgilenmek cesaret ister. Başkanımızı şu konuda tebrik ediyorum. Bu gibi şeyler birçok yerde yapılır, birkaç görüntü verilir, sonra devamı gelmez. Ama Talas’ta bu nasıl başladıysa istikrarlı bir şekilde uygulandı ve uygulanıyor. Halka söz verildiği gibi devam ediyor. Burada mikrofona da gerek yok, ses odada yankı yapıyor. Muhteşem.” değerlendirmesinde bulundu.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da Türkiye’ye örnek olan Şeffaf Oda’da Baş Başa uygulaması hakkında bilgiler verip haftanın çarşamba günleri vatandaşların görüş istek ve taleplerini gün boyu dinlediklerini belirterek, “Vatandaşlarımızla şehrimizi şeffaf bir anlayışla birlikte yönetiyoruz. Kendilerinden gelen projeleri değerlendiriyoruz. Bizlere katkı sunan hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Vali Çiçek ve Başkan Yalçın, Şeffaf Oda’ya gelen vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirerek çocuklara hediyeler verdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Develi’nin Zile Mahallesindeki kerpiç evler ‘kerpiç sempozyumunda’ tanıtılacak Başkan Büyükkılıç: “140 milyon metreküp sera gazı salınımını engelledik” Kayseri’de 6’ncı kitap fuarı gerçekleştirilecek Hulusi Akar Bulvarı - İtfaiye Talas Grup Amirliği yolu çalışma süresince 9 saat kapalı Yahyalı’da 2’nci Yahyalı Elma Kültür ve Turizm Festivali düzenlenecek Büyükkılıç'tan Yaklaşık 250 Milyon TL'lik Havalimanı Yolunda İnceleme Büyükkılıç, Kapuzbaşı Şelaleleri Yolunda Sıcak Asfalt Çalışmalarını İnceledi 4 ilçeye toplamda 180 milyon 275 bin ek bütçe Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde sona yaklaşıldı “İstişareyle şehri yönetmek güzel bir şey” Yeşilhisar’da bağ ve bahçe aralarında beton kanal çalışması tamamlandı BÜSAM Şehir Akademi 2023 Güz Dönemi kayıtları başladı Büyükşehir, ‘Dijital Gençlik Merkezi’ kuruyor Engelli Araçları Bakım Onarım Ünitesi, çalışmaya devam ediyor Akkışla’nın Gömürgen Mahallesinde sıcak asfalt dökülmeye başladı Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi Kayseri Ulaşım A.Ş. Müdürü Canbulut, “Bir yolcunun bize maaliyeti 14,5 lira” Büyükşehir’den ticari araçlar için online başvuru sistemi Akkışla’ya 5,5 milyon liralık Süt İşletme Tesisi yapılacak KAYMEK Robotik Kodlama Atölyesi kayıtları başladı Talas Mevlana – Cumhuriyet Meydanı tramvay hattında sona gelindi Onarım Timi İş Başında Kocasinan Belediyesi, araç filosu için 38 yeni aracı tanıttı İncesu'da 28'inci Üzüm Festivali başladı Yahyalı Belediyesi yeni araçlarını tanıttı
×