Seçim sonrası altın ve döviz piyasası

Seçim sonrası altın ve döviz piyasası
Sarraf İhsan Gülderdi, yatırım tavsiyesi olmadan seçim belirsizliğinin ortadan kalkmasıyla altın ve döviz fiyatlarının bir süre daha yatay seyirde olacağını söyledi.

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleri sonrası, ekonomi piyasalarındaki seçim belirsizliği ortadan kalktı. Herkesin merakla beklediği piyasa koşulları da netleşmeye başladı. Altın ve döviz kurlarını değerlendiren Sarraf İhsan Gülderdi, her iki yatırım aracında da yatay seyrin bir süre devam edeceğini düşündüğünü kaydetti.
Seçim belirsizliğinin ortadan kalktığına işaret eden Gülderdi, “Bildiğiniz üzere seçim öncesinde altın tarihi bir rekor kırmıştı. Özellikle Dolar ve Euro’nun zirve yapmasıyla birlikte altında ONS bazında en yüksek seviyeleri görmüştü. Has altın, TL cinsinden bin 500 liranın üstüne çıkmıştı. Çeyrek altın ise 2 bin 500 lirayı geçmişti. Bununla birlikte ilk seçimde biraz daha belirsizlik ortadan kalkmış oldu. İkinci seçimde de her şey netleşti. Çeyrek altında 2 bin 300 liraya kadar dün itibariyle gerilemişti bugün de 2 bin 270 liradan açılışımızı yaptık. 22 ayar altında da şu anda bin 320 liradan kapalı çarşıda işlem görmektedir. Has altın ise şu anda bin 370 liradan işlem görmektedir. Yılsonunda tekrar hedeflediğimiz çeyrek altın 3 bin lira, 22 ayar altında da bin 600’lü, bin 700’lü rakamları göreceğini tahmin ediyoruz” diye konuştu.
Döviz fiyatlarının biraz daha aşağı yönlü hareket edeceğini yatırım tavsiyesi olmadan tahmin ettiklerini belirten Gülderdi, seçim belirsizliğinin kalkmasıyla döviz fiyatlarının da normal değerlere geldiğini kaydetti.
Güncel Altın ve Döviz fiyatları;
Dolar: 20,33 TL
Euro: 21,75 TL
Yarım altın: 4345 TL
Çeyrek altın: 2270 TL
Gram (22 ayar) altın: 1320 TL.

PAYLAŞ
GÖNDER
×