Satışa sunulmak üzere çok sayıda ruhsatsız tabanca ele geçirildi

Satışa sunulmak üzere çok sayıda ruhsatsız tabanca ele geçirildi
Kayseri’de jandarma ekiplerince yapılan operasyonda, satışa sunulmak üzere çok sayıda ruhsatsız tabanca ile bir miktar uyuşturucu ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri kentte güvenliği sağlamak amacıyla çalışmalara devam ediyor. Bu kapsamda yapılan istihbarı çalışmalar sonucunda; Ö.F.D isimli kişinin Kayseri merkez Anbar Mahallesi Nakliyeciler Sitesi’nde bulunan işyerinde, satışa sunmak maksadıyla ruhsatsız tabanca bulundurduğu bilgisine ulaşıldı.

Belirlenen adrese Kocasinan İlçe Jandarma Komutanlığı ve Bomba Arama Köpeği ile yapılan aramada; kurusıkı tabancadan dönme 1 adet 6.35 milimetre ve 2 adet 7.65 milimetre çaplarında ruhsatsız tabanca, 1 adet 9 milimetre çapında el yapımı olduğu değerlendirilen ruhsatsız tabanca ile 1 adet tabancaya dönüştürülmek üzere kurusıkı tabanca olmak üzere toplam 5 tabanca, 4 tabanca şarjörü, 2 av tüfeği dipçiği, 3 adet 9 milimetre çapında tabanca mermisi, yaklaşık 3 gram metamfetamin olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde ve 2 uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildi.

Olayla ilgili Ö.F.D., gözaltına alındı. Şüpheli hakkında hazırlanacak tahkikat evrakıyla birlikte adliyeye sevk edilecek.

PAYLAŞ
GÖNDER
×