Sarız'da Kurudere Mahallesi’ne imam evi temeli atıldı

Sarız'da Kurudere Mahallesi’ne imam evi temeli atıldı
Kayseri’nin Sarız İlçesine bağlı Kurudere Mahallesi’nde yapılacak imam evinin temeli atıldı.

Temel atma törenine Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak, MHP İl Başkanı Ahmet Bağçovan, MHP Melikgazi İlçe Başkanı Enes Ertuğrul Kalın ve vatandaşlar katıldı.

Kurudere Mahalle muhtarının imam evi talep etmesi üzerine belediyenin arsa tahsis ettiğini belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdemir, “Netice itibari ile Cumhur İttifakı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çoğunluğu sağlamıştır. Çoğunluk sağlanmış olmasıyla birlikte Türk milleti cumhurbaşkanının devamından yana bir irade gösterdi. Kayseri bazında Milliyetçi Hareket Partisi açısından değerlendirecek olursak tüm büyük şehirler dikkate alındığında MHP en yüksek oyu Kayseri’de almıştır. Bir diğer gurur kaynağımız ise Sarız ‘da birinci parti olarak MHP seçimi tamamlamıştır. Seçim çalışmalarımızda hem hemşerilerimizle bir araya geldik hem burada Sarız belediyemizin yaptığı faaliyetlerle alakalı yerinde tespitlerimiz oldu. Örneğin kenar mahallemizde bir köprü sözümüz vardı o köprümüzün açılışını gerçekleştirdik. Yapılması gereken köy yollarımız vardı onlarla alakalı çalışmalarımız oldu. Kurudere köyüne geldiğimizde ise muhtarımız bize imam evinin olmadığını söyledi. Biz de hemen belediye başkanımıza durumu ilettik arsa tahsisi sağladı. Muzaffer Pala kardeşimiz de hayrat olarak imam evini yaptırabileceğini söyledi. Bugün de Kurudere köyünde hemşerilerimize verdiğimiz sözü gerçekleştirmek için buradayız. MHP bu dönemde Kayserili hemşerilerimiz 2 milletvekilinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne görevlendirmek suretiyle MHP’nin çalışmalarından memnun olduğunu bu çalışmaların devam etmesini istediği iradesini yansıtmıştır. Hem Kayseri için hem Sarız için hem de 16 ilçemiz için daha gayretli çalışacağız. MHP olarak yerel kalkınmayı önemsiyoruz. Yerel kalkınmayı önemseyebilmek için öncelikle altyapıyı geliştirmek gerekiyor. Tarımsal faaliyetlerin desteklenmesi başta olmak üzere kamu hizmetlerinin niteliğinin ve kalitesinin artırılması gerekiyor. Biz geride bıraktığımız 5 yıllık dönemde Sarız'da buna yoğunlaştık. Önümüzdeki 5 yıllık dönemde de tarımsal kalkınma hem de Sarız'da istihdamı artırıcı faaliyetleri başlatacağız” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Engelliler Gününde Talas’tan İki Sürpriz Birden Kayserililer, Hafta Sonu Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'ne Akın Etti Kocasinan’da Yılın Son Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi "Felahiye ve Özvatan'da İlk Doğal Gaz Ateşini Yakıyoruz" Kocasinan’ın Kursları, İstihdama Ve Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor Maharetli Elleri’n El İşi Ürünleri Başkan Mustafa Yalçın: “Zincidere 100'üncü Yıl Mesire Alanı'nı doğallığını bozmadan hizmete açtık” TALAS'TA ENGELLİLERE ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ KAYMEK'in, 3'üncü Kitap Okuma Yarışması İçin Kayıtlar Sürüyor Belediyelerin 2024 yılı bütçeleri belli oldu Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı bütçesi 11 Milyar 500 Milyon lira oldu Ömürlük çeyizler sergilenecek İncesu Belediyesi karla mücadele hazırlıklarını tamamladı TALAS'TA VERGİ MESAİSİ Çolakbayrakdar: “Kentsel Dönüşümde Önceliğimiz, Yeşil Bir Kocasinan’dır” Yeşilhisar Millet Bahçesinde ağaçlandırma yapıldı Kartal Bulvarı’nın ismi Şehit Tarık Koçoğlu olarak değiştirildi "Trafik Gürültüsünü En Aza İndiriyoruz" İncesu’da Cumhuriyetin 100. yılına 100 yatırım Yeşilhisar’ın kırsal mahallelerinde asfalt yol çalışmaları devam ediyor Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde ‘Gastronomi Günleri’ düzenlenecek Çolakbayrakdar, “Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da dönüşümü devam ettiriyoruz” Büyükşehir'den Cumhuriyet'in 100'üncü Yılına Özel Etkinlikler Bünyan’da Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi gerçekleştirildi Bağ Bozumu Ve Pekmez Şenliği yapıldı
×