Reklamı Kapat

Sarız ‘Afet bölgesi’ kapsamına alınıyor

Sarız ‘Afet bölgesi’ kapsamına alınıyor
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen yıkıcı depremin Kayseri’den de hissedilmesiyle Sarız ilçesinde ise bazı yapılar ağır hasar gördü. Bu kapsamda Sarız, afet bölgesi ilan edilecek.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçesi merkezli meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem 11 ilde yıkıma sebep oldu. Kayseri’nin de hissettiği depremde Sarız ilçesinde bazı yapılar hasar gördü ve yıkım kararı alındı. MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Sarız ilçesinin afet bölgesi kapsamına alınması üzere yaptığı görüşmeyle ilgili açıklama yaparak, “AFAD başkanımız Yunus Sezer ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Sarız İlçemiz “Afet Bölgesi” Kapsamına alınacaktır. İlçemizin bir an önce yaralarını sarabilmesi için elimizden ne geliyorsa önümüzdeki süreçte de yapacağız. Bu yaraları hep birlikte saracağız” ifadelerine yer verdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Gençlere ÖTV’siz telefon, yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi Kayseri Yeşilay Uyuşturucuyla Mücadele Rehabilitasyon Merkezi’nin inşaatı hızla yükseliyor Model Fabrika Kayseri Öğren-Dönüş Projesi 7’nci Lansman Toplantısı düzenlendi İncesu üzümü depremzedelere dağıtıldı Büyükkılıç: “Türkiye’de Gold Standart Sertifikası’na sahip 6’ncı proje Büyükşehir’in” Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, göreve başladı Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Mevlid Kandili Mesajı Felahiye Belediyesi anıtmezarı restorasyonunu tamamladı Vali Çiçek, “Kayseri 2024 Avrupa Spor şehri seçildi” Türkiye Adalet Akademisi’nin Tapu İptali ve Tescil Davaları meslek içi eğitimi Kayseri’de başladı Kayseri protokolü Erciyes jeotermal sondaj alanını inceledi Pınarbaşı Kaymakamlığına Mesut Bolat atandı Zirvede “Erciyes’in Gelecek Vizyonu” sunumu Şehit Polis memuru Murat Akpınar için mevlid okutuldu Yeni 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi' belli oldu Sarız’da Karabağ hassasiyeti Türkiye Muhtarlar Derneği Kayseri İl Başkanı Yakup Er, “Muhtarlar mahallenin abisi, ablası” Tomarza Kaymakamlığına Ali Buzkaya atandı ERÜ mağaza açıldı Faruk Molu’nun adının serbest bölgeye verilmesine destek geldi Kayseri OSB Sağlık Merkezi Projesinde Ön Fizibilite Çalışması Gerçekleştirildi Rektör Prof. Dr. Altun, Göreve Gelişinin 1 Yılını Değerlendirdi Evladını kaybeden acılı aile Viyadük’e güvenlik önlemi istiyor Kültepe’de 4 bin 100 yıllık buğdaylar bulundu Cuma günü çöl tozu geliyor!
×