Santa Maria Kilisesi saldırısında Kayseri detayı ortaya çıktı

Santa Maria Kilisesi saldırısında Kayseri detayı ortaya çıktı
Bir kişinin hayatını kaybettiği Santa Maria Kilisesi olayında örgüt üyelerinin olaydan önce Kayseri’de toplantı yaptığı ortaya çıktı.


İstanbul Sarıyer'de bulunan Santa Maria Kilisesi'nde pazar ayini sırasında 28 Ocak tarihinde silahlı saldırı gerçekleştirilmişti. Olay anında ayine katılan kişiler arasında Tuncer Murat Cihan 2 kişi tarafından saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmişti. Olay sonrası geniş kapsamlı soruşturma başlatılmış ve soruşturma kapsamında gözaltına alınan 34 zanlıdan 25'i hakkında ise tutuklama kararı verilmişti.

‘SALDIRI ÖNCESİ KAYSERİ’DE TOPLANTI!’

Ekipler tarafından sürdürülen çalışma doğrultusunda yapılan saldırı öncesi şebekenin Kayseri’de bir otelde toplantı gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Saldırıyı gerçekleştiren kişilerin 5 Ocak'ta 2 araçla gittikleri Kayseri'de önce bir evde, daha sonra ise 7 Ocak'ta bir otelde örgütsel toplantı gerçekleştirdikleri belirlendi.

Öte yandan olayla ilgili çalışmalar ise devam ediyor.

PAYLAŞ
GÖNDER
Bakan İbrahim Yumaklı: 4,4 milyar lira tutarında su ve sulama projelerini Kayseri’ye kazandıracağız Vali Gökmen Çiçek: “Kooperatiflerimizin yıllık cirosu 40 milyon liraya ulaştı” Kastamonulu Bakan Yumaklı’dan Kayseri pastırması yorumu Bakan Özhaseki, iş insanları ile bir araya geldi ASKON VE KIZILAY İŞ BİRLİĞİYLE KAN BAĞIŞI ORGANİZASYONU Erciyes, ‘Artık Çekilmez Oldun Yarışması’nın 9’uncusuna Ev Sahipliği Yaptı Başkan Süleyman Varol, güven tazeledi Vekil Akar’ın dayısı Maraşlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı Vali Gökmen Çiçek, “Kadınlar olmazsa hiçbir projede başarılı olma şansımız yok” DEMİRYOLLARINDA ‘YERLİ VE MİLLİ' SİNYALİZASYON Artık Çekilmez Oldun Yarışması, 9'uncu Kez Erciyes'te Start Alıyor Yeşilay Uyuşturucu ile Mücadele Rehabilitasyon Merkezi bu yaz hizmete açılıyor Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen: “Kayseri 6 Şubat depremleri sonrası 7,37 santimetre batıya kaydı” Mehmet Büyükince Kur’an Kursu açıldı Pala: “Memur emeklileri ülkemizin en mağdur kesimidir” Başkan adayı depremzedeler için tek başına yürüyüş başlattı TOKİ mağdurları, konutların verilmesi ve ödeme şartlarının iade edilmesi adına toplandı KalDer Kayseri’ye İlk Kadın Başkan TÜRKİYE TELEKOMÜNİKASYON’UN MERKEZİ OLACAK Bakan Göktaş: “Üniversiteye başlayan öğrencilerde kız öğrenci oranı yüzde 50’yi aştı” HAVA YOLU YOLCU TRAFİĞİNDE REKOR ARTIŞ Doğutürk, “Doğu Türkistan'da Yaşananlar Dünya Gündemine Gelmeli” “Kaybedecek tek bir günümüz yok” Asrın felaketinin yıldönümünde anma programı gerçekleşti Kayseri nüfusu 1 milyon 445 bin 683 kişi oldu
×