Santa Maria Kilisesi saldırısında Kayseri detayı ortaya çıktı

Santa Maria Kilisesi saldırısında Kayseri detayı ortaya çıktı
Bir kişinin hayatını kaybettiği Santa Maria Kilisesi olayında örgüt üyelerinin olaydan önce Kayseri’de toplantı yaptığı ortaya çıktı.


İstanbul Sarıyer'de bulunan Santa Maria Kilisesi'nde pazar ayini sırasında 28 Ocak tarihinde silahlı saldırı gerçekleştirilmişti. Olay anında ayine katılan kişiler arasında Tuncer Murat Cihan 2 kişi tarafından saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmişti. Olay sonrası geniş kapsamlı soruşturma başlatılmış ve soruşturma kapsamında gözaltına alınan 34 zanlıdan 25'i hakkında ise tutuklama kararı verilmişti.

‘SALDIRI ÖNCESİ KAYSERİ’DE TOPLANTI!’

Ekipler tarafından sürdürülen çalışma doğrultusunda yapılan saldırı öncesi şebekenin Kayseri’de bir otelde toplantı gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Saldırıyı gerçekleştiren kişilerin 5 Ocak'ta 2 araçla gittikleri Kayseri'de önce bir evde, daha sonra ise 7 Ocak'ta bir otelde örgütsel toplantı gerçekleştirdikleri belirlendi.

Öte yandan olayla ilgili çalışmalar ise devam ediyor.

PAYLAŞ
GÖNDER
Büyükşehir’den 15 Temmuz’a özel 'Milletin Zaferi' bisiklet turu 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK TRENİ YOLA ÇIKIYOR Erva Spor Okulları’nın 35’incisi açıldı ‘Boyçelik Erva Spor Okulları’ 15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in hatıraları baba evinde ‘Anı Evi’ olarak yaşatılıyor Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı TÜRKİYE’NİN UZAYDAKİ GARANTİSİ TÜRKSAT 6A TÜRKSAT 6A’DA GERİ SAYIM BAŞLADI YOLLARDA AKILLI ULAŞIM DEVRİMİ Milli maç, bayrak satışlarını artırdı Vatandaşlar geçmişin izlerini antikacıda buluyor Vali Gökmen Çiçek’le vatandaştan ‘yürekleri rahatlatan’ diyalog Yeni Ufuklar Derneği, Kayseri ve mülteci sorunu hakkında kamuoyu duyurusu yayınladı Erciyes A.Ş., Erciyes Dağı Bilim Okulu'nda 26 ilden öğrencileri zirvede buluşturdu Kayseri’de 3 kaymakamın görev yeri değişti Milli maç için düzenlenen dev ekran etkinlikleri iptal edildi Bakan Yerlikaya: “Provakatif paylaşım yapanlara göz açtırmayacağız” Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Milletvekili Baki Ersoy mahalleliyi dinledi TÜRKSAT 6A AMERİKA’DA Kayseri Kariyer Merkezi, 1 ayda 305 kişiye iş imkânı sağladı Bayramda Şehitler dualarla yâd edildi Acemi kasaplar hastanenin yolunu tuttu Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Kurban Bayramı Mesajı... UZMANI UYARDI: ACEMİ KASAPLAR DİKKAT, BAYRAMINIZ KANLI BAYRAMA DÖNÜŞMESİN! Sağlık çalışanlarından Filistin için ‘Sessiz Yürüyüş’ PTT’DEN EMEKLİLERE YÜZDE 20 İNDİRİM
×