Şampiyon eşi için kitap yazdı

Şampiyon eşi için kitap yazdı
Kick Boks Şampiyonu olan eşi Hayriye Türksoy Hançer için kitap yazan Murat Hançer, “Hayriye milli sporcu hem şehrimizde hem de ülkemizde birçok ulusal organizasyonlarda şampiyonluklarla temsil etmiş biri. Bu yaşantıyla bu tür başarının olabileceğini rol model olarak göstermek istedim” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Kick Boks Avrupa Şampiyonası’nda mücadele eden Hayriye Türksoy Hançer, final turunda Polonyalı rakibini yenerek Avrupa Şampiyonu olmuştu. Eşi Murat Hançer milli sporcu Hayriye’nin spor hayatını ve başarı öyküsünü kitaplaştırdı. Hayriye’nin çocukluğunda yaşadığı sıkıntıları bildiğini ve bu durumun onu çok etkilediğini söyleyen Murat Hançer, “Hayriye ile bir gün evde otururken konuşuyorduk. Çocukluğunda yaşadığı bazı problemleri, sorunları anlattı. Beni çok derinden etkiledi. Ve bunu bir kitap haline getirip insanların, sporcuların özellikle de kız çocuklarının okumasını, öğrenmesini istedim. Biliyorsunuz Hayriye milli sporcu. Hem şehrimizde hem ülkemizde birçok ulusal organizasyonlarda şampiyonluklarla temsil etmiş biri. Bu yaşantıyla bu tür başarının olabileceğini rol model olarak göstermek istedim” ifadelerini kullandı.

‘HAYRİYE’NİN YAŞADIĞI EVE GİTTİM’

Kitabı yazarken derinden etkilendiğini söyleyen Hançer, kitaba Hayriye’nin yaşantısını daha anlaşılır aktarabilmek için çocukluğunda yaşadığı bölgeye gittiğini söyledi. Yazarken duygusal anlamda zorlandığını ifade eden Hançer, “Yazma fikri oluştuktan sonra 2-3 gün kadar bu kitabı nasıl yazabileceğimi düşündüm, tabi daha öncesinden bir yazarlık geçmişim de olmadığı için. Bu kitabı safi duygu ve hislerle yazdım. Hayriye’yi eşim olarak tanıyordum öncesinden de aynı kurumda çalışıyorduk, sporculuk dönemini de bildiğim için yaşadığı zorlukları, çektiği sıkıntıları derinden hissettim. Kitabın öyle noktaları vardı ki gerçekten yazmakta zorlandım. Çocukluğunun geçtiği eve, sokağına gittim. Okuduğu okula gittim, o banklarda oturdum çünkü oradaki hissiyatı yaşayıp kitaba da o duyguları aktarmam gerektiğini düşündüm. Kitabı da yaklaşık 1 ay içinde yazdım. Günlük 3 saatimi verdim” şeklinde konuştu.

‘BU KİTABI KIZ ÇOZUĞU OLAN BABALAR OKUMALI’

Bu kitabı özellikle kız çocuklarının okumasını tavsiye eden Hançer, “Bu kitap, çocukluk zamanında sıkıntı çekmiş, zorluklara göğüs germiş, kendi kendini büyütmüş bir insanın sporla hayata tutunmasını anlatıyor. Bu kitabı özellikle kız çocukları ve babaları okumalı diye düşünüyorum. Bu kitabın yazılmasındaki temel amaçta insanlara özellikle ailelere ailevi yapılarının bağlarının ne kadar güçlü olması gerektiğini, çocuklarıyla ne kadar ilgilenmesi gerektiğini anlatmak” diye konuştu.

‘KİTABI OKUYANLARDAN GÜZEL GERİ BİLDİRİMLER ALDIM’

Eşi Hayriye Türksoy Hançer için yazdığı kitabı okuyanların olumlu geri bildirimlerinin olduğunu belirten Hançer, “Kitabı yazdıktan sonra olumlu tepkiler aldım. Özellikle çevremizden çok güzel geri bildirimler aldım. Yakınlarım kitabı hazır hale getirdiğimde çok şaşırdılar. Kitap şu an satışta. E-ticaret adreslerinde satışa sunuluyor” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
213 MİLYON ELEKTRONİK TEBLİGAT; 7 MİLYAR TASARRUF “23 Nisan milletimizin bağımsızlık ve özgürlük iradesini tüm dünyaya ilan ettiği anlamlı bir gündür Kayseri OSB’de Teknik Kampüsün Temelleri 2025’te Atılacak "Kayseri, Kapadokya'nın merkezinde sayılıyor ve yurt dışından yabancıların gelmesi son derece kolay PRESTİJ PROJESİ: ANKARA-İZMİR YHT HATTI Bakanlık ve Büyükşehir, Erciyes'in Eteklerine 271 Bin Fidan Dikecek Kayseri'de sağlık çalışanları Filistin için ‘sessiz yürüyüş’ gerçekleştirdi OSB Teknik Kampüsü için imzalar atıldı Vali Çiçek Develi’de çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi Vali Çiçek, “İlimizde de hissedilen deprem nedeniyle saha taraması başladı, olumsuzluk yok” Tokat’ta meydana gelen 5,6 şiddetindeki deprem Kayseri’den de hissedildi Bünyan Cezaevi bahçesine 4 bin meyve ağacı dikildi Vali Gökmen Çiçek: “Bu şehirde asla uyuşturucu sattırmayacağız” Vali Gökmen Çiçek duyurdu: Yahyalı’da rafting alanı açılıyor Vali Gökmen Çiçek: “Turizmciler, gelecekte çok kıymetli bir konumda olacaklar” ‘Kayseri’nin Turizm Değerleri’ Resim Sergisi açıldı Dev İstihdam Fuarı Kayseri’de kurulacak Vali Yardımcısı Tekeş, “Spor okullarıyla birlikte 8 bin sporcu sayısını aşacağız” Vali Gökmen Çiçek: “Kayserinin hazineleri yerlerinde boş durmayacak” Vali Yardımcısı Tekeş, “ERVA Spor Okullarını mahalle bakkalından yakın hale getirmek istiyoruz” "Kapuzbaşı Şelalelerimiz Ziyaretçi Akınına Uğruyor" 48’inci Turizm Haftası başladı: Hafta boyunca etkinlikler düzenlenecek Soğanlı Vadisi Ziyaretçilerle Dolup Taşıyor FAHİŞ BİLET FİYATINA SIKI DENETİM Çocuklara Özel Kitap Fuarı ve Şenliği
×