Sahabiye Kentsel Dönüşümü E Blokta anahtarlar teslim edildi

Sahabiye Kentsel Dönüşümü E Blokta anahtarlar teslim edildi
Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi E Blok Anahtar Teslim Töreni’nde konuşan Başkan Büyükkılıç, “Biz eser bırakan, iz bırakan anlayışı içerisinde çalışmalarımızı yapmaya devam ediyoruz. Sahabiye projesi etap etap hayata geçiriliyor” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 126 daire ve 9 iş yerinin bulunduğu E Blok Anahtar Teslim Töreni’ne katıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi hızla yükseliyor. Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde tamamı 510 bin metrekarelik bir dönüşüm alanında, 624 adet binada, 3 bin 800 adet konut, bin 620 adet iş yeri, 400 adet depo, dernek gibi diğer nitelikteki bağımsız bölüm olmak üzere, toplam 5 bin 820 adet bağımsız bölümün dönüşümü söz konusu olurken, bu kapsamda 126 daire ve 9 iş yerinin anahtar teslimi yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen E Blok Anahtar Teslim Töreni’ne Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman, Serdar Öztürk ve Ali Hasdal, daire başkanları, genel müdürler ile hak sahipleri katıldı. Başkan Büyükkılıç, törende yaptığı konuşmada, “Kayseri’mizi Kayseri yapan bu güzel ekibe teşekkür ediyorum. Cenab-ı Hak hepsinden razı olsun, biz birlikte bir aile anlayışı içerisinde ekip halinde bu çalışmaları yapıyoruz. Amacımız insanın konforu, insanımızın huzuru ve bu şehrin sahiplenme duygusudur. Bu şehir hep güzelliklerle anılmış ve konuşulmuştur. Biz eser bırakan, iz bırakan anlayışı içerisinde çalışmalarımızı yapmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de son depremler sonrası kentsel dönüşümün şehircilik açısından daha önem arz ettiğini, bu alanda Afet İşleri Daire Başkanlığı kurduklarını, yapılan ve yapılacak olan çalışmaları gözden geçireceklerini söyleyen Başkan Büyükkılıç, Fas’ta yaşanan deprem afeti sonrası hayatını kaybedenlere baş sağlığı da diledi.

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nin etap etap hayata geçirildiğini ifade eden Büyükkılıç, “Önemli olan birbirimizi anlamak, niyetimizi anlamak, samimi olarak niyetimizi hayata geçirmektir. Bu şehir hep beraber bir anlam ifade eder. O açıdan biz insanımızın elinden tutacak bir yaklaşım içerişinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sahabiye projesi etap etap hayata geçiriliyor. Bunun tamamı riskli alan olarak Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanmış, depremle birlikte de hakikaten bu konu çok daha önem arz etmiştir. 624 binada 3 bin 800 konut, 1620 iş yeri, 400 tane de değişik özellikteki yapı olma üzere toplam 5 bin 820 bağımsız bölümün dönüşümünden söz ediyoruz. Bu yapıların yaklaşık inşaat alanı da 650 bin metrekaredir. Yeşili yetersiz, otoparkı yetersiz dolayısıyla sosyal donatısı yetersiz bir mahalleyi yeşili ile sosyal donatısıyla, otoparkıyla yaşanabilir bir hale getiriyoruz. Mevzuata uygun yapıyı yaptıktan sonra hiçbir sıkıntının olmadığını hep beraber gözlemledik. Kayseri depremden etkilendi ama can kaybının olmaması hepimiz için teselli vesilesi oldu. Bundan sonra bizim daha dikkatli, daha donanımlı, daha gayretli çalışmaları sürdürmemiz lazım. Etapları takip ediyorsunuz, daha önce anahtarları verildi. Şimdi geldik E Blok anahtar teslim törenine. Şuanda E Blok’ta 126 konut ve 9 işyeri bulunuyor, yapısı tamamlandı. Hak sahiplerinin anahtarını burada vereceğiz. Ağız tadıyla otursunlar diye de dua edeceğiz, bizler de sizlerden dua bekleyeceğiz. Biz sizlerin evlatlarıyız, biz sizlerin temsilcileriyiz, sizlerin hizmetkârlarıyız. Onun dışında başka bir şey yok, hükmeden değil hizmet edeniz. Ekibimizi kutluyorum, ekibimize teşekkür ediyorum. İnşallah diğer kısımların da tamamlanması yönünde irade göstererek yolumuza devam diye buradan paylaşıyoruz. Hak sahiplerine hayırlı uğurlu olsun. Ağız tadıyla, huzurla evlerinizde oturun diye dua ediyoruz” şeklinde konuştu.

HAK SAHİPLERİNE SECCADE HEDİYE ETTİ, DUA İSTEDİ

Başkan Büyükkılıç, anahtar teslim törenine özel olarak 126 dairenin hak sahiplerine anahtarları ile birlikte 126 tane seccade hediye etti. Büyükkılıç, “Namaz kıldıkça bizleri de unutmasınlar, bu milleti unutmasınlar, Kayseri’mizin güzel insanlarını, başta manevi mimarımız Seyyid Burhaneddin Hazretleri, tabi ki Mimar Sinan’ımız, Hunat Hatun, Gevher Nesibe Sultan gibi güzel insanlar olmak üzere bizleri de duadan unutmasınlar” dedi.

Başkan Büyükkılıç, daha sonra hak sahiplerine evlerinin anahtarlarını takdim etti.

PAYLAŞ
GÖNDER
PRESTİJ PROJESİ: ANKARA-İZMİR YHT HATTI Bakanlık ve Büyükşehir, Erciyes'in Eteklerine 271 Bin Fidan Dikecek Kayseri'de sağlık çalışanları Filistin için ‘sessiz yürüyüş’ gerçekleştirdi OSB Teknik Kampüsü için imzalar atıldı Vali Çiçek Develi’de çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi Vali Çiçek, “İlimizde de hissedilen deprem nedeniyle saha taraması başladı, olumsuzluk yok” Tokat’ta meydana gelen 5,6 şiddetindeki deprem Kayseri’den de hissedildi Bünyan Cezaevi bahçesine 4 bin meyve ağacı dikildi Vali Gökmen Çiçek: “Bu şehirde asla uyuşturucu sattırmayacağız” Vali Gökmen Çiçek duyurdu: Yahyalı’da rafting alanı açılıyor Vali Gökmen Çiçek: “Turizmciler, gelecekte çok kıymetli bir konumda olacaklar” ‘Kayseri’nin Turizm Değerleri’ Resim Sergisi açıldı Dev İstihdam Fuarı Kayseri’de kurulacak Vali Yardımcısı Tekeş, “Spor okullarıyla birlikte 8 bin sporcu sayısını aşacağız” Vali Gökmen Çiçek: “Kayserinin hazineleri yerlerinde boş durmayacak” Vali Yardımcısı Tekeş, “ERVA Spor Okullarını mahalle bakkalından yakın hale getirmek istiyoruz” "Kapuzbaşı Şelalelerimiz Ziyaretçi Akınına Uğruyor" 48’inci Turizm Haftası başladı: Hafta boyunca etkinlikler düzenlenecek Soğanlı Vadisi Ziyaretçilerle Dolup Taşıyor FAHİŞ BİLET FİYATINA SIKI DENETİM Çocuklara Özel Kitap Fuarı ve Şenliği 10 YILDA 330 BİN SİBER SALDIRI ENGELLENDİ! Lösemili çocuklar Ramazan bayramını kutladı 750 Yıldır ayakta duran yapı: Hacı Kılıç Camii ve Medresesi Lise öğrencileri şehitlerin ismini sınıflarda yaşatıyor
×