Sağlık Müdürü Erşan: "İldem’e yapılacak yeni hastane, bölgeyi rahatlatacak"

Sağlık Müdürü Erşan:
Kayseri İl Sağlık Müdürü Mehmet Erşan, İldem bölgesinde kurulacak yeni hastanenin projesinin hazırlandığını belirterek daha sonra inşaat ihalesine çıkılacağını açıkladı. Erşan, “Hastane, o bölgede bir rahatlama sağlayacak” dedi.

Kayseri İl Sağlık Müdürü Mehmet Erşan, İldem bölgesine yapılması planlanan hastane hakkında bilgi verdi. Kayseri’nin nüfusunun giderek arttığını ve il dışından da hastaların buraya geldiğini belirten Erşan, bu nedenle İldem bölgesinde 200 yatak kapasiteli yeni bir hastanenin yapılacağını kaydetti. Kayseri'deki hastanelerin yatak kapasiteleri hakkında da bilgi veren Erşan, “Biz 10 bin kişiye düşen yatak kapasitesi olarak standartları belirleriz. Kayseri’de Şehir Hastanemizin yatak kapasitesi 1607 yatak. Aynı şekilde özel sektörde 1150 civarında bir yatak kapasitesi söz konusu. Üniversitemizde de 1300 yatak kapasitesi var. Elbette bizi sıkan zora sokan bir durum söz konusu değil ama Kayseri’ye il dışından da bölgeye hitap ettiği için çok ciddi sayıda hasta gelmekte. Kayseri büyük bir şehir ve nüfusu da giderek artan bir şehir olduğu için bakanlığımızın yatırım programına almasıyla birlikte İldem bölgesinde 200 yataklı bir hastane projesi söz konusu. Bunun da geçtiğimiz 23 Temmuz’da proje ihalesi yapıldı. Geçtiğimiz günlerde de bakanlıktan bir heyet, yerinde inceleme yapmak üzere şehrimize geldiler. Şu an projesi çizilmekte. Proje bittikten sonra da inşaat ihalesine çıkılarak şehrimize bu hastane kazandırılmış olacak. Hastane o bölgede rahatlama sağlayacak” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
KANKA Hastanesinde çocuklar akülü araçlarla geziyor BÖBREK SAĞLIĞI İÇİN TUZ’DAN UZAK DURUN “Deprem sonrası yaşanan travmalar bağırsak problemlerine yol açabilir” “Deprem sebebiyle oluşan kaygı bozukluğu, daha önce var olan kalp problemini ortaya çıkarabilir” İlaçla birlikte greyfurt tüketimine dikkat! Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği, deprem bölgesi Hatay’a gönderildi Sık kullanımda bakın başınıza ne geliyor? Sağlık Müdürü Erşan: "İldem’e yapılacak yeni hastane, bölgeyi rahatlatacak" Kayseri Şehir Hastanesi Obezite Merkezi’ne yoğun ilgi Tükenmişlik sendromu nedir ve tedavisi var mıdır? Bebek hasreti çeken çiftlerin özlemi tüp bebek tedavisiyle son buluyor KANKA ile 46 çocuk hayata tutundu Aldığı randevuya gitmeyenler, 15 gün yeni randevu alamayacak Hastanelerde yoğunluk yaşanıyor Tırnak yeme alışkanlığının sebebi ve tedavi şekli 27 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak.. ERÜ Hastaneleri, SKS Değerlendirmesinden Başarıyla Geçti ERÜ Hastaneleri Uyku Bozuklukları Merkezi, TUTD Tarafından Reakredite Edildi ERÜ Rektörü Altun, Hasta Yakınları Misafirhanelerini Ziyaret Etti Kayseri Şehir Hastanesi’nde ‘Obezite Polikliniği’ açıldı Okullar açıldı, omurga sağlığına dikkat! İl Sağlık Müdürü Erşan, Pınarbaşı’nda Sağlık Tesislerini inceledi Enerji içecekleri kalp krizine sebep olabiliyor Doç.Dr. Ali İhsan Tekin Varis tedavisinde güncel yöntemleri anlattı! Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alacak
×