Reklamı Kapat

Sağlık Müdürü Benli 8 madde sıraladı, Kayserilileri uyardı

Sağlık Müdürü Benli 8 madde sıraladı, Kayserilileri uyardı
Kayseri Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kayseri'deki vaka sayılarının rekor seviyede artmasının ardından vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla uyarılarını tek tek sıralayan Benli, önlemlerin bugünlerde öneminin daha da artığını kaydetti. 8 başlıkta öneri ve uyarılarını sıralayan Sağlık Müdürü Benli, hareketliliğin azaltılması gerektiğini ve sağlık sistemindeki zorlanmanın da önüne geçilebilmesi için bir an önce aşı yaptırılması çağrısında bulundu.

işte Kayseri Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli'nin 8 başlık halinde yaptığı uyarılar...

1-Maske, mesafe ve temizlik diye nitelendirdiğimiz önlemlerin önemi bugünlerde biraz daha artmış durumdadır.

2-Karşılaştığımız herkesi Covid taşıyormuş gibi düşünmeliyiz. Buna göre kapalı ortamlarda kalabalıklarda bulunmamaya özen gösterelim.

3-Aşı olmayı ertelemiş vatandaşlarımızın bir an evvel aşılarını olmaları pandemiden çıkışı hızlandıracaktır.

4-İlk doz aşısını olmuş ancak 2. doz aşısını olmamış kişilerin immünizasyonu tamamlanmamış demektir. 2. dozu olmamış kişiler aşı süreçlerini tamamlamalıdırlar.

5-Elimizdeki veriler çift doz sinovac aşısı olmuş kişilerin 3. dozlarını yaptırmaları gerektiğini gösteriyor (mümkünse BioN-Tech)

6-Anne adaylarının da aşı olmaları, savunma sisteminin zayıfladığı gebelik döneminde önem arz etmektedir. CDC ve TJOD önermektedir.

7-Sağlıkçı mesai arkadaşlarıma yardımcı olmak istiyorsanız sistemimizin zorlandığı alanlarda anlayış göstermeniz ve bir an evvel aşılarınızı olmanız sizlere daha iyi hizmet sunabilmemiz için önemlidir.

8-Bulaşın artmaması için hareketliliğimizi azaltmamız, işimiz olmadığı sürece bulunduğumuz yerden ayrılmamamız gerekiyor. Keyfi olarak gideceğimiz ortamlarımızı bu dönemde ertelemeliyiz.

PAYLAŞ
GÖNDER
×