Saatteki hızı 100 kilometreyi bulan fırtına Kayseri’yi etkisi altına aldı

Saatteki hızı 100 kilometreyi bulan fırtına Kayseri’yi etkisi altına aldı
Kayseri’de etkisini gösteren ve yer yer hızı 100 kilometreyi bulan fırtına hayatı olumsuz yönde etkilerken Antalya-Kayseri uçağı olumsuz hava koşulları sebebiyle iniş yapamadı. Öte yandan kentin farklı bölgelerinde ağaçlar devrilirken trafikte aksamalara sebep oldu.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinin son değerlendirmelerine göre, Kayseri ve çevresinde güney yönünden kuvvetli rüzgar ve yer yer fırtına etkili olacağı uyarısı önceden yapılmıştı. Fırtına saatte hızı 100 kilometreye ulaşırken hayatı da olumsuz yönde etkiledi.

Fırtınanın etkisinden dolayı Antalya-Kayseri uçağı olumsuz hava koşulları sebebiyle iniş yapamazken Kayseri’nin çeşitli yerlerinde ağaçlar yerinden söküldü. Ayrıca bazı binaların tabelası ve dış cephesinde tahribat oluştu.

Öte yandan saatteki hızı 100 kilometre olan fırtınanın akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Ayrıca meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski ve ulaşımda aksamalar gibi konularda dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğine dair uyarılarda bulunuldu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB’de Sanayicinin Memnuniyeti Anketlerle Düzenli Ölçülüyor Baharın müjdesi cemre suya düştü KASKİ, 'ISO/IEC 27001 Sertifikası' ile Bilgi Güvenliğini Tescilledi Bakan İbrahim Yumaklı: 4,4 milyar lira tutarında su ve sulama projelerini Kayseri’ye kazandıracağız Vali Gökmen Çiçek: “Kooperatiflerimizin yıllık cirosu 40 milyon liraya ulaştı” Kastamonulu Bakan Yumaklı’dan Kayseri pastırması yorumu Bakan Özhaseki, iş insanları ile bir araya geldi ASKON VE KIZILAY İŞ BİRLİĞİYLE KAN BAĞIŞI ORGANİZASYONU Erciyes, ‘Artık Çekilmez Oldun Yarışması’nın 9’uncusuna Ev Sahipliği Yaptı Başkan Süleyman Varol, güven tazeledi Vekil Akar’ın dayısı Maraşlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı Vali Gökmen Çiçek, “Kadınlar olmazsa hiçbir projede başarılı olma şansımız yok” DEMİRYOLLARINDA ‘YERLİ VE MİLLİ' SİNYALİZASYON Artık Çekilmez Oldun Yarışması, 9'uncu Kez Erciyes'te Start Alıyor Yeşilay Uyuşturucu ile Mücadele Rehabilitasyon Merkezi bu yaz hizmete açılıyor Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen: “Kayseri 6 Şubat depremleri sonrası 7,37 santimetre batıya kaydı” Mehmet Büyükince Kur’an Kursu açıldı Pala: “Memur emeklileri ülkemizin en mağdur kesimidir” Başkan adayı depremzedeler için tek başına yürüyüş başlattı TOKİ mağdurları, konutların verilmesi ve ödeme şartlarının iade edilmesi adına toplandı KalDer Kayseri’ye İlk Kadın Başkan TÜRKİYE TELEKOMÜNİKASYON’UN MERKEZİ OLACAK Bakan Göktaş: “Üniversiteye başlayan öğrencilerde kız öğrenci oranı yüzde 50’yi aştı” HAVA YOLU YOLCU TRAFİĞİNDE REKOR ARTIŞ Doğutürk, “Doğu Türkistan'da Yaşananlar Dünya Gündemine Gelmeli”
×