Saadet Partisi’nden Boykot Duvarı

Saadet Partisi’nden Boykot Duvarı
Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı tarafından İsrail’in Filistin’e karşı yapmış olduğu soykırım ve zulmü kınamak adına boykot duvarı açıldı.

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı tarafından Kayseri Cumhuriyet Meydanı Bürüngüz Cami önünde İsrail’in Filistin’e karşı yapmış olduğu soykırım ve zulüm için boykot duvarı açıldı. Yapılan boykota Saadet Partisi Kayseri İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mustafa Şimşek, Saadet Partisi Kayseri Kadın Kolları Başkanı Fatma Kara, Saadet Partisi Kayseri Kadın Gençlik Kolları Başkanı Ayşe Şule Durupınar, Saadet Partisi Kayseri İl Başkan Yardımcısı Nuri Ürkündaş ve vatandaşlar katılım sağladı.
Yapılan konuşmada, İsrail’in Filistin’de yapmış olduğu soykırımda her 10 dakikada bir çocuğun öldüğünü belirten Kayseri İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mustafa Şimşek; “Birleşmiş Milletler(BM) Genel Kurulu’nun 20 Kasım 1989’da benimsediği Çocuk Hakları sözleşmesinin ardından 34 yıl geçmesine rağmen Filistinli çocuklar yaşam haklarından dahi mahrum kalmaktadır. BM ve uluslararası toplum, sözleşmede yer alan haklara tüm dünyanın ulaşmasını sağlamaktan acizdir. Çocuk, toplumun en değerli parçasıdır. Çocukların sevgiye, şefkate ve korunmaya herkesten daha çok ihtiyacı vardır. Çünkü çocuklar bedensel yönden en güçsüz, en bağımlı kesimdir. Bütün çocuklar eşit haklara sahiptir. Çocuklar sağlıklı yaşama, şiddet, sömürü ve istismardan korunma haklarına sahiptir. Buna rağmen dünya üzerinde birçok çocuk, savaş ortasında yaşamını sürdürmektedir. Çocuklar ülkelerin geleceği olduğu gibi insanlığında geleceğidir. Çocuklara sahip çıkmak insanlığa sahip çıkmaktır. İsrail’in kuruluşundan bu zamana kadar devam eden sistematik zulmü 7 Ekim’le beraber bir soykırıma dönüşmüştür. Her yıl binlerce Filistinli çocuk İsrail tarafından gözaltına alınmaktadır ve hukuksuz tutuklanmaktadır aynı zamanda fiziksel ve psikolojik şiddetlere maruz kalmaktadır. 7 Ekim’den bu zamana kadar ortalama her 10 dakikada bir çocuk öldürülmüştür. Gazze’deki Sağlık Bakanlığının verilerine göre İsrail’in saldırılarıyla 4 binin üstünde çocuk ölmüştür” dedi.

İsrail’in henüz yeni doğmuş bebekleri bile cani bir şekilde katlettiğini de belirten Kayseri İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mustafa Şimşek; “İsrail tarafından Nasr Çocuk hastanesinde tedavi görmekte olan çocuklar tahliyeye zorlanmıştır. Yoğun bakım üniteleri ve doğumhaneleri hedef alan Terörist İsrail henüz gözünü yeni açmış çocukların bile yaşam hakkını ellerinden almıştır. Gazze Şifa Hastanesi’nin yeni doğan yoğun bakım ünitesinin elektrik yetersizliği nedeniyle çalışmayı durdurmasının ardından iki bebek hayatını kaybetmiştir. 33 bebek ise ölümle burun buruna hayatta kalma mücadelesi vermektedir. Bu zulmü duymak istemeyen, görmek istemeyen bütün dünya liderlerine sesleniyoruz. Gazze’de bebekler katlediliyor” şeklinde konuştu.

Öte yandan Kayseri İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mustafa Şimşek, Saadet Partili gençler olarak bu zulme karşı sessiz kalmayacaklarını belirterek; “Katil İsrail insanlık ve hukuk değerlerini hiçe sayarak tüm dünyanın gözü önünde işgale, soykırıma devam ederken dünyanın geri kalanını bu katliamlara ses çıkarmaması için küstahça uyarıda bulunurken; Bizler Saadet Partili gençler olarak her çocuğun doğduğu yerde yaşama hakkı olduğunun altını çizerek, herkes sussa da susmayacağımızı, herkes bu davandan vazgeçse de vazgeçmeyeceğimizi, mazlumları asla sahipsiz bırakmayacağımızı beyan ederiz” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
KAZIM YÜCEL MEYDANDA VATANDAŞLARI DİNLEDİ DEVA Partisi Kocasinan Başkan Adayı Türkmen, "Görmezden gelinen ulaşım sorununu biz çözeceğiz" Milletvekili Çopuroğlu, “Hızlı tren projesi bölge için önemli bir ulaşım ağı oluşturacak” Milletvekili Özsoy duyurdu: “Keleş Deresi’nde doğal afet ve taşkın hasarı onarımı yapılacak” Coşkun: “Kayseri’mizi nefes alamaz hale getirdiler” CHP Kocasinan İlçe Başkanlığından Kocasinan Belediyesi’ne Slogan Tepkisi Yücel: “Vatandaşı makarna, mantıyla kandırmaya alıştılar” Gözütok, “Talas’a 7 gün 24 saat açık kalacak kreşler yapacağız” İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı Şahin’den Cumhuriyet Meydanı’ndaki parti bayraklarına eleştiri Başkan Büyükkılıç 5 yıllık projelerini açıkladı Özhaseki: “Gıpta ile bakılan bir şehir konumuna geldik” Özhaseki, “Mart sonuna kadar 75 bine kadar evi teslim etmiş olacağız” Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arıkan, “Güney Çevreyolu’nu Kayserimize hediye edeceğiz” Yücel, “Tarımda bir master plan ortaya koymak zorundayız Gelecek Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Tosun Oldu İYİ Partili Kazım Yücel Projelerini Açıkladı Vekili Ataş’tan Avşar halayı Kazım Yücel: Sanayicinin Derdi Büyük Yücel: “Kayseri, en çok sığınmacı barındıran dördüncü şehir” AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Adem Sarıçiçek oldu Milletvekili Ataş, “Taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnaflar sıkıntıda” AK Parti Felahiye İlçe Başkanı Halit Abul oldu Memleket Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Deniz Coşkun oldu Saadet Partisi Talas Belediye Başkan Adayı Harun Toprak oldu Yücel: “Sancaktepe, Boztepe ve Oruçreis’i hak ettiği yere getireceğim”
×