Reklamı Kapat

Saadet Partisi İl Başkanı Büyükşehir'in zam kararını eleştirdi

Saadet Partisi İl Başkanı Büyükşehir'in zam kararını eleştirdi
Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Av. Baki Coşkun, ulaşıma yapılan %20’lik zammı sert şekilde eleştirdi.

Kayseri’de zamlar vatandaşı yıldırdı. Bu konuda açıklama yapan Baki Coşkun, “Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan son açıklamada %20 zam yapılmış bilet tarifeleri açıklandı. Bunu rakamlara yansıtmakta fayda var. Bunun anlamı şudur: İş yerinde 6 gün çalışan bir kişi ekim ayında 187 TL sadece ulaşım bedeli ödeyecek. Bu asgari bir ücretlinin maaşının %6’sından fazla bir rakama tekabül ediyor. Bu herhangi başka bir yere gidip gelmeyen, eşi ve çocukları toplu taşıma kullanmayan bir kişi için ortaya çıkan rakamdır. Bu vicdanları yaralamaktadır. Maaşlara zam yapmaya geldiği zaman %5-6’ları çok görenler, insanların en temel ihtiyaçlarına yüklü zammı reva görüyorlar. Yapılan zamların acilen geri çekilmesini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

İl yönetim toplantısında konuşan SP Kayseri İl Başkanı Baki Coşkun, “Biz milletin yine geçim derdini anlatmaya devam edeceğiz. Çünkü vatandaş mağdur ediliyor.  Doğalgaza %15 zam gelmişti. Elektrik için de zammın önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Elektrik, su, doğalgaz, benzin, mazot ve LPG fiyatları devamlı olarak artıyor. Bunun önüne geçmek yerine zamların rakamlarını artırıyor. Eskiden küçük artışlarla vatandaşa hissettirmeden zam yapılıyordu. Artık vatandaş tepkisiz hale getirildiği için rakamlar %20’lere ulaştı” açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ
GÖNDER
BBP Hacılar İlçe Başkanı Çevrim BBP Lideri Destici ile görüştü Erbakan'dan 10 Büyükelçiye 'Osman Kavala' tepkisi: İkiyüzlülük! MHP esnafın şikayetlerini dinledi İYİ Parti Kayseri heyeti Ankara çıkarması yaptı İYİ PARTİLİ ATAŞ: HER 3 GENCİMİZDEN 1’İ İŞSİZ! MHP’li Özdemir: Bünyan’a Açık Hava Müzesi Kurulmalıdır Özhaseki: Sorunların çözümü yine AK Parti’dir Özhan: Ay Çekirdeğinde ve Kabak Çekirdeğinde "Kayseri" Marka olmalı Yeniden Refah Partisi ilk seçimde sandıklardan yanardağ gibi patlayacak! Milletvekili Dursun Ataş, hangi bakandan sorularına yanıt istedi? “Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılması gerekir” Cemal Enginyurt, AK Parti iktidarını EYT ile vurdu İYİ Parti’nin "Kayseri Ekonomi Konuşuyor" paneli büyük ilgi gördü ÇETİN ARIK: “ARTIK MİLLET SİZİN FATURALARINIZI ÖDEMEKTEN BIKTI” 83 milyonun hakkını 3-5 insana yedirtmeyeceksiniz Meral Akşener'den Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan'a ziyaret! Dursun Ataş: İktidar sorunlara çözüm üretmek yerine sadece izliyor Fatih Erbakan: Asıl mesele sistem değil zihniyet meselesi Davutoğlu: "Türkiye'de kriz var" Son seçim anketinde sürpriz var! İYİ Partili Yücel: “Mutfakta ateş var” CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK GÜNDEME GETİRDİ TEST HAYATA GEÇİYOR İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL VATANDAŞI DİNLEDİ MHP İL BAŞKANI İNCETOPRAK, MHP GENEL MERKEZİNDE MHP MELİKGAZİ İLÇE TEŞKİLATINDAN ISITAN İKRAM
×