Rektör Karamustafa’dan “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı

Rektör Karamustafa’dan “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı
Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, “24 Kasım Öğretmenler Günü” münasebetiyle mesaj yayımladı. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Mesajında öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yapan Rektör Karamustafa, “Gerek inancımız, gerekse de milli değerlerimiz ve kültürümüz; öğrenmeyi, öğretmeyi ve topluma faydalı olmayı, hayat felsefesi olarak bizlere vazife kılmaktadır. Öğrenmenin ve öğretmenin en önemli paydaşı olan öğretmenlerimiz, üstlendikleri kutsal vazife ile sadece öğrenci yetiştirmekle kalmayıp; sahip olduğu bilgi birikimleriyle toplumu da şekillendiren, kültürel dinamizmimize katkıda bulunan ve yol gösterici bir role sahiptir. Bunu yaparken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan öğretmenlerimiz, öğrencisinin sürekli en iyi yere gelmesini, ailesine, topluma, devletine ve vatanına faydalı birey olmasını hep umut eder ve yürekten ister. O yüzden öğretmenlerimizle ne kadar gurur duysak azdır. Ülkemizin gelişimi, ilerlemesi, bulunduğu coğrafya ve dünyada söz sahibi ülke haline gelmesi ve hedeflerine ulaşması için çok çalışmaya, üretmeye ve bilgiyi, araştırmayı kendisine bir yaşam biçimi olarak belirlemiş nitelikli nesillere ve bu nesilleri yetiştirecek vizyon sahibi öğretmenlere her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Sürekli gelişen ve değişen dünyanın konjonktürü de bunu gerektirmektedir.

Tüm bu vesilelerle başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle yâd ediyor, gerek görevi başında gerekse emekli tüm öğretmenlerin ve öğretmenlerimizi yetiştiren akademik camiamızın da öğretmenler gününü kutluyorum. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB’de Sanayicinin Memnuniyeti Anketlerle Düzenli Ölçülüyor Baharın müjdesi cemre suya düştü KASKİ, 'ISO/IEC 27001 Sertifikası' ile Bilgi Güvenliğini Tescilledi Bakan İbrahim Yumaklı: 4,4 milyar lira tutarında su ve sulama projelerini Kayseri’ye kazandıracağız Vali Gökmen Çiçek: “Kooperatiflerimizin yıllık cirosu 40 milyon liraya ulaştı” Kastamonulu Bakan Yumaklı’dan Kayseri pastırması yorumu Bakan Özhaseki, iş insanları ile bir araya geldi ASKON VE KIZILAY İŞ BİRLİĞİYLE KAN BAĞIŞI ORGANİZASYONU Erciyes, ‘Artık Çekilmez Oldun Yarışması’nın 9’uncusuna Ev Sahipliği Yaptı Başkan Süleyman Varol, güven tazeledi Vekil Akar’ın dayısı Maraşlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı Vali Gökmen Çiçek, “Kadınlar olmazsa hiçbir projede başarılı olma şansımız yok” DEMİRYOLLARINDA ‘YERLİ VE MİLLİ' SİNYALİZASYON Artık Çekilmez Oldun Yarışması, 9'uncu Kez Erciyes'te Start Alıyor Yeşilay Uyuşturucu ile Mücadele Rehabilitasyon Merkezi bu yaz hizmete açılıyor Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen: “Kayseri 6 Şubat depremleri sonrası 7,37 santimetre batıya kaydı” Mehmet Büyükince Kur’an Kursu açıldı Pala: “Memur emeklileri ülkemizin en mağdur kesimidir” Başkan adayı depremzedeler için tek başına yürüyüş başlattı TOKİ mağdurları, konutların verilmesi ve ödeme şartlarının iade edilmesi adına toplandı KalDer Kayseri’ye İlk Kadın Başkan TÜRKİYE TELEKOMÜNİKASYON’UN MERKEZİ OLACAK Bakan Göktaş: “Üniversiteye başlayan öğrencilerde kız öğrenci oranı yüzde 50’yi aştı” HAVA YOLU YOLCU TRAFİĞİNDE REKOR ARTIŞ Doğutürk, “Doğu Türkistan'da Yaşananlar Dünya Gündemine Gelmeli”
×