Rektör Karamustafa, “2023-2024 eğitim öğretim dönemi 2 Ekim’de başlayacak”

Rektör Karamustafa, “2023-2024 eğitim öğretim dönemi 2 Ekim’de başlayacak”
Kayseri Üniversitesi’nin 2023-2024 eğitim öğretim döneminin 2 Ekim’de başlayacağını, öğrencilerin daha iyi eğitim alabilmesi için çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Karamustafa, “Çalışmalarımız geleceğimiz olan gençlerimizi hem mesleki anlamda, hem eğitim öğretim anlamında, hem de teorik ve uygulamalı, sportif, sosyal, kültürel bütün bileşenlerle bu üniversitenin kaynaklarını, bu şehrin kaynaklarını maksimum düzeyde kullanarak mezuniyete taşıyıp bu ülkenin nitelikli iş ve üretim kaynağı haline dönüştürmek” dedi.

Milyonlarca genç 1 Eylül 2023 tarihi itibariyle üniversite kayıt sürecini tamamladı. Kayseri Üniversitesine kayıt yapan öğrencileri tebrik eden Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa, Ekim ayının 2’sinde eğitim öğretim döneminin başlayacağını, öğrencilerin daha iyi eğitim alabilmesi için çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Kayseri Üniversitesi kampüsünün çevre dostu ve butik bir kampüs olduğunu belirten Karamustafa, “Kayseri Üniversitemizin kampüsü içerisindeyiz, şu anda gayet çevre dostu, butik bir kampüsümüz bulunmakta. Bunun dışında da ilçelerde ve diğer OSB dahil diğer yerlerde burası hariç 8 tane kampüsümüz var. Biz burada öğrencilerimiz için sınıflarda, laboratuvarlarda vereceğimiz eğitimler bağlamında hummalı bir hazırlık içerisindeyiz. Üniversite eğitimi, kampüs eğitimi sadece sınıf laboratuvarda eğitimden ibaret değildir. Öğrencilerimizin sosyal kültürel, sportif birçok alanda nitelikli birey, sağlıklı düşünen bireyler olabilmesi, mezuniyet sonrasında onları topluma ve iş dünyamıza gerek mesleki bilgileriyle gerekse sağlıklı genç bireylerimiz olarak yetiştirebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ekimin 2’sinde okulu açacağız, eğitim öğretim dönemi başlayacak” şeklinde konuştu.

Bu eğitim öğretim döneminde birçok kültürel etkinlik ve çevre gezileri düzenleyeceklerini dile getiren Karamustafa, “Sağlık Kültür Daire Başkanlığımız yoğun bir çalışma yaptı. Birçok kültürel etkinliklerle beraber çevre gezileri düzenleyeceğiz. Bu sene özellikle Kayseri dışından gelen öğrencilerimizin bir kere şehrimizin marka değeri olan Erciyes Dağı'mızı tanısınlar istiyoruz. Bu bağlamda Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes AŞ ile bir planlama yaptık. Oranın değerli Yönetim Kurulu Başkanı geçen haftalarda bizi ziyarete geldi. Oraları ziyaret ettireceğiz. Ağırnas’dan Sultan Sazlığı'na kadar bir tabiat harikası olan bir kültür harikası olan bu şehri öğrencilerimizin tanımasını istiyoruz. Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere yerel yönetimlerimizin bu konuda bize ciddi destek veriyorlar. Gastronomisiyle, tabiatıyla, kültürüyle bu şehirde okuyan, başta dışarıdan gelen gençlerimiz, sonrasında da şehrimizde yaşayan genç kardeşlerimize, öğrencilerimize şehrimizi de tanıtacağız. Kayseri bir kültür zengini bir şehir. Bunların gençlerimiz tarafından bilinmesi önemli. Bu minvalde çalışmalarımız devam ediyor. Diğer taraftan şehrimizin güçlü bir sanayisi var. Bu bağlamda Organize Sanayi Bölgesi'nde kurmuş olduğumuz OSB Meslek Yüksekokulu ve en büyük MYO olan Teknik Bilimler MYO kapsamında sanayi ile entegre programları yönetebilmeye veya üretebilmeye yönelik çalışmalar da yapıyoruz. İnşallah bütün sevdamız, bütün çalışmalarımız geleceğimiz olan gençlerimizi hem mesleki anlamda, hem eğitim öğretim anlamında, hem de teorik ve uygulamalı, sportif, sosyal, kültürel bütün bileşenlerle bu üniversitenin kaynaklarını, bu şehrin kaynaklarını maksimum düzeyde kullanarak mezuniyete taşıyıp bu ülkenin nitelikli iş ve üretim kaynağı haline dönüştürmek” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
ERÜ, THE Genç Üniversiteler Dünya Sıralamasında İlk 500 Üniversite Arasında ERÜ, THE 2024 Asya Üniversiteleri Sıralamasında İlk 500’de NNYÜ’de Ulusal Sağlık Bilimleri Kongresi Yapıldı ERÜ Patent Tescil Başvurusu’nda İlk 4’te Yerini Aldı 18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması Sergi Açılışı gerçekleştirildi Kayseri Üniversitesi, İşgücü Piyasalarında İhtiyaç Duyulan Alanlarda Eğitim Veriyor KAYÜ Rektörü, Çok Kitap Okuyan Öğrencileri Ödüllendirdi “Kayseri’de tekli eğitime geçilmesi için en az 15 okula daha ihtiyaç var” ‘Okul Öncesi Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ Çalıştayı gerçekleştirildi Erciyes Üniversitesi ile Gazi Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı Kayseri Üniversitesi ile Osman Ulubaş Köşk Anadolu Lisesi Arasında İki Ayrı Protokol İmzalandı Rektör Prof. Dr. Altun, Uluslararası Öğrenciler ile Buluştu Eğitimci Merve Gülcemal, ERVA'da 'Edeb'i Anlattı ERÜ, Sürdürülebilirlik 2024 Sıralamasında 8. Oldu ERÜ Tarafından Düzenlenen 5. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı Sona Erdi ERÜ’de Araştırma Dekanlıkları Çalıştayı Düzenlendi Altun: “Araştırma merkezlerimiz üniversitemizin yukarıda kalmasına katkı sağladı ERÜ Malezya’daki 3 Üniversite ile İş Birliği Yapacak ERÜ’ye TÜBA’dan 3 Ödül AGU¨ O¨gˆretim U¨yesi Dr. Erdem’e U¨stu¨n Bas¸arılı Genc¸ Bilim I·nsanı O¨du¨lu¨ NNYÜ’de “Diş Hekimleri İçin Sağlıklı Yaşam Rehberi” sempozyumu Deprem Bölgesinden Kayseri’ye gelen öğretmenlere, Öğretmenler Günü yemeği ERÜ Araştırma Üniversiteleri Sıralamasında Devlet Üniversiteleri Arasında 8. Sırada Yer Aldı Erciyes Üniversitesi, ORA-KAF’23'e Ev Sahipliği Yapacak Bakan Yusuf Tekin: “Eğitimin başlangıç noktası ailedir”
×