Reklamı Kapat

Prof. Güngör, Türkiye’de En İyi İlk 10 Bilim İnsanı Arasında

Prof. Güngör, Türkiye’de En İyi İlk 10 Bilim İnsanı Arasında
Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Vehbi Çağrı Güngör, research.com araştırma portalı tarafından yayınlanan En İyi Bilim İnsanları Sıralamasında Türkiye’nin ilk 10 bilim insanı arasında gösterildi.

Bilim insanları için dünyanın en önemli araştırma portallarından biri olan research.com tarafından bu yıl dokuzuncusu yayınlanan en iyi bilim insanları sıralamasında Prof. Güngör, Türkiye’de “Elektronik ve Elektrik Mühendisliği” alanında 8’inci, “Bilgisayar Bilimleri” alanında ise  9’uncu sırada yer aldı.

Prof. Güngör, bilgisayar ağı, telekomünikasyon ve Elektrik Mühendisliği alanındaki çalışmaları ile akıllı şebeke teknolojileri, endüstriyel kablosuz sensör ağları, akıllı şebekede kablosuz sensör ağlarının fırsatları ve zorlukları alanında aldığı atıfların değerlendirilmesi sonucunda  listeye üst sıralardan girdi.

AGÜ Rektörü Prof. Dr. Cengiz Yılmaz, Türkiye’de En İyi İlk 10  Bilim İnsanı arasında gösterilmesi nedeniyle Prof. Güngör’ü kutlayarak başarılarının devamını diledi.

Sıralama, bilim insanlarının performanslarını izlemek, bilimsel üretkenlik açısından ölçme ve değerlendirme amacıyla oluşturulmuş uluslararası bir sayısal ölçüt olan H-indeksi’ne göre hazırlandı.

Research.com araştırma portalının en iyi bilim insanları sıralaması,ödül ve başarılara ek olarak, makaleleri ve atıf değerlerini içerenindekse göre değerlendiriliyor. Sıralama oluşturulurken OpenAlex ve CrossRef adlı bilimsel arama motorları dahil olmak üzere çeşitli veri kaynaklarından birleştirilen veriler kullanılıyor.

PAYLAŞ
GÖNDER
Büyükşehir’in Uzaktan Eğitim Merkezi kurs kayıtları başladı Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kütüphanesine 3 bin kitap Veliler, öğretmenlerin sürekli değişmesinden şikayetçi Rektör Prof. Dr. Altun, ERASMUS Öğrencileri ile Bir Araya Geldi Rektör Altun , “Öğrencilere ailelerin bize emaneti olarak bakıyoruz” Okullarda ilk zil ders zili çaldı ERÜ’de TÜBİTAK 1001 Projeleri Bilgi Günü Düzenlendi Rektör Karamustafa, “2023-2024 eğitim öğretim dönemi 2 Ekim’de başlayacak” Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı: “Öğrencimizi dışarıda bırakma niyetinde değiliz” Üniversitelerin Güvenliğine Yönelik Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi Okullarda yeni dönem; Öğretmenlerde derse telefonla giremeyecek Karaköse, “Şu an 26 bin 300 öğrenci ile eğitim öğretime başladık” Büyükşehir ve Valilik işbirliği ile kadınlara ücretsiz e-ticaret eğitim programı başladı İDEAL PANEL - İDEAL GELECEK ERÜ Diş Hekimliği Fakültesi Yeni Mezunlarını Verdi ERÜ İlahiyat Fakültesi 55. Dönem Mezunlarını Verdi ERÜ ile Kazakistan Atyrau Kh. Dostuhamedov Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı Kırtasiye desteği için başvurular başladı Felahiye’de 17’nci Sıtmapınar Şenliği başladı Öğrencilere kırtasiye yardımı bu yıl da devam edecek ERÜ Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri MYO Yeni Mezunlarını Verdi ERÜ Edebiyat Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu Yaşandı ERÜ Hukuk Fakültesi 16. Dönem Mezunlarını Verdi Abdullah Gül Üniversitesi Tanıtım ve Tercih Günleri ERÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Yeni Mezunlarını Verdi...
×