Polisin can dostu 'Hassas Burunlar'

Polisin can dostu 'Hassas Burunlar'
Kayseri Emniyet Müdürlüğünde görevli hassas burunlu köpekler polislerin can dostu olduğu gibi aynı zamanda polislerin de iş yükünü hafifletiyor. Kayıp Şahıslar Büro Amirliği emrinde çalışan Alman Kurdu cinsi ' Reks' 4 yıldır kentte ve civar illerde sayısız arama görevine katıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği bünyesinde yaklaşık 4 yıldır görev yapan Alman Kurdu cinsi 'Reks' isimli köpek Kayseri ve civarı illerde birçok başarılı göreve imza attı. Köpek eğitmeni ile Emniyet Müdürlüğü Köpek Eğitim Merkezinde günlük olarak antrenmanlarını yapan Reks, her an olabilecek göreve hazır olarak bekliyor. 2018 yılında göreve başlayan Reks kendini yeterince ifade edemeyen kayıpların bulunmasına yönelik görev tanımı ile çalışıyor. Kayıp kişiye ait elbise, diş fırçası, kemer ve benzeri kişisel eşyaları koklayarak göreve başlayan Reks, çevre ve hava koşullarının uygun olması halinde 48 saate kadar arama yapabiliyor. Bugüne kadar 267 kayıp şahsın bulunmasına yönelik görev yapan Reks, Emniyet Müdürlüğünün de iş yükünü hafifletiyor.

PAYLAŞ
GÖNDER
Tele takılan Karaleyleği işçiler kurtardı ALİ ÖZCAN: “TİCARET DENİLİNCE AKLA KÜLTEPE GELECEK” Bakan Akar’dan Kayseri ziyareti Büyükşehir'in Kariyer Merkezi 50 Bin Kişiye Ulaştı, 2 Bin Kişiye İstihdam Sağladı Büyükşehir, Yavru Vatan Kıbrıs'ta İş Birliği İçin İmza Töreninde Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den Başkan Büyükkılıç'a Ziyaret KİRACIOĞLU: “HER ŞEY SANAYİCİLERİN HAKLARINI SAVUNMAK İÇİNDİ” Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın: “Kavgasız, gürültüsüz yeni bir dönem başlatıyoruz” Kayseri OSB’de Mehmet Yalçın dönemi OSB’ne Sahip Çık Platformu: Seçimde tüm sanayicilerimiz aday olabilmeli Kurbanda doğru bilinen bazı yanlışlar neler? Avrupa'nın en yüksek Dağ Maratonu Erciyes'te 6. kez koşulacak SON DAKİKA… Ekmek zamlandı! 200 gram ekmek 3,5 lira oldu Semt pazarı fiyatları Kurban pazarları 25 Haziran’da açılacak; Fiyatlar el yakıyor! Başkan Büyükkılıç’tan ‘ek bütçe’ açıklaması Sıcaktan bunalanlar için Erciyes’te kamp imkanı Meteoroloji gün ve saat verip yeniden uyardı KAYÜ Tomarza Mustafa Akıncıoğlu MYO’da Mezuniyet Coşkusu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı’nda tren seferlerinde ek kapasite artışı yaptı Sinop ve Van'dan Getirilen İki Yavru Ayı, Hayvanat Bahçesi'ne Renk Kattı Uluslararası Nötrino Deneylerinin Kontrol Merkezi ERÜ’de Kuruluyor Bakan Nebati Kültepe Zirvesi için Kayseri’ye geliyor Kayseri Karadenizliler Derneği genel kurula gitti Nursaçan’a destek paylaşımları Mehmet Yalçın’a ittifak desteğini bozmadı
×