Öztemur, “Öğrencilerin ve velilerin eğitim gördükleri kurumlarına güvenmeleri çok önemli”

Öztemur, “Öğrencilerin ve velilerin eğitim gördükleri kurumlarına güvenmeleri çok önemli”
Danismanim.Org destek olduğu eğitimde iyi örnekler projesi kapsamında İdeal Eğitim Kurumları Müdürü Murat Öztemur ile bir araya geldi.

"2004 Yılında İdeal Eğitim Dershanesi adıyla 7 derslikli butik tarzda eğitim hayatına başlayan İdeal Eğitim Kurumları, bugün Kayseri'de Ortaokuldan liseye, liseden üniversite hazırlık kurslarına, Üniversite sonrası KPSS ve Kariyer Meslek Kurslarından Hakimlik Savcılık kurslarına kadar geniş bir yelpazede 18 yıldır 5 şube ve yüzlerce çalışanla hizmet veren bir eğitim kurumudur."

Eğitimde iyi örnekler projesi kapsamın da görüşüne başvurduğumuz Murat Öztemur başarılı eğitim sürecinde ki püf noktalara değindi.

Murat Öztemur, başarılarında en önemli faktörlerin başında bu işi severek yapmalarının olduğunu belirterek, çocukların güven duyduğu yerde başarılı olduklarını söyledi. Öztemur, eğitim konusundaki samimiyetlerini öğrencilerin-velilerin gördüğünü ve bunun karşılığı olarak yüksek bir teveccühle karşılaştıklarını söyledi.

Öğrencilerin eğitimi için önce öğretmenin eğitilmesi gerektiğini söyleyen Murat Öztemur, her yıl düzenli olarak öğretmenlerine eğitici eğitimleri ve oryantasyon çalışmaları yaptıklarını, öğretmenlerin gerek teknolojik gerek pedagojik eğitimlerine ciddi zaman ayırdıklarını belirterek, bunun Pandemi döneminde ciddi anlamda meyvelerini aldıklarının üzerinde durdu.

Pandemi döneminde programlı uzaktan eğitime başlama noktasında Kayseri'de ilk, belki de Türkiye' de bile ilk başlayan kurum olduklarını belirten Murat Öztemur, pandemi sürecinde 25 Mart 2020 itibariyle programlı uzaktan eğitime başladıklarını, Milli Eğitim Bakanlığının ara verme kararının hemen sonrasında 16 Mart 2020 tarihi itibariyle öğretmenlerini bu konu ile ilgili teknolojik ve pedogajik kapsamda eğitime aldıklarını söyledi.

Veli ve öğrencilerinin teveccühü ile kurumlarına güvenin çok üst seviyede olduğunu belirten Murat Öztemur, öğrencilerin ve velilerin eğitim gördükleri kurumlarına güvenmelerinin çok önemli olduğunu, tüm kurumlarda veli ve öğrencilerinin eğitim alacakları kurumlarına güvenmelerinin kendilerini de mutlu ettiğini bunun Kayseri'de eğitimi daha da ileri taşıyacağını belirtti.

Okulda öğrenci takibinin daha öğrencilerin servisleriyle evlerinden çıkmadan başladığını, okula adım attığı andan itibaren profesyonel bir takip sistemi ile öğrencileri takip ettiklerini belirten Murat Öztemur, kurumunun öğrenciyi ilk kayıt aşamasından itibaren gerek bireysel gerek grup içi gözlemlediklerini, her öğretmenin her bir öğrencisi için öğrenci tanıma portfolyoları doldurduğunu söyledi.

İÖS (İdeal Öğrenme Saati) çalışmaları ile öğrencilerle randevulu olarak bire bir soru çözümleri yaptıklarını söyleyen Murat Öztemur,  bu nedenle ders programına göre ihtiyaçtan fazla öğretmenle çalıştıklarını bunun çok güzel sonuçlarını aldıklarını söyledi. Özellikle 11-12.sınıf öğrencilerinin yoğun katılım gösterdiği Aydede Kamplarının öğrencilerin çalışma alışkanlıklarını geliştirme adına çok önemli geri dönüşlerinin olduğunu ve öğrencilerin akşam 22:00'ye kadar devam eden kamp programında yaptığı çalışmanın başarılarına direkt yansıdığını söyledi.

İdeal Eğitim Kurumları Rehberlik bölümü olarak öğrencilerle haftalık görüşmeler ve program takibinin yapıldığını, aynı şekilde velilerin de belirli periyotlarda düzenli olarak aranıp öğrencileri hakkında bilgi verildiğini, pandemi döneminde de bunun aksatılmayarak telefon görüşmelerinin yanı sıra, zoom üzerinden sıklıkla veli görüşmeleri ve veli toplantıları yapıldığını belirtti.

İdeal öğretim kurumları olarak velilerin öğrencileri ile ilgili olarak tam anlamıyla bilgilendirildiğini, öğrenci ders durumu, devam-devamsızlık bilgileri, öğrencilere verilen ödevler ve ödev kontrollerinin dahi kullanılan otomasyon sistemi ile velilere verildiğini, velilerin cep telefonlarına kurdukları basit bir aplikasyonla öğrencisi ile ilgili tüm verilere anında erişebildiğini söyledi.

"Başarı için varız." Sloganıyla çıktıkları eğitim faaliyetlerine "En iyiye, daha ileriye..." diyerek devam ettiklerini belirten Öztemur, bir an önce maskesiz, mesafesiz, öğrenci-öğretmen ve velilerin sağlıkla devam ettirecekleri eğitim-öğretim yılı olması temennileriyle sözlerini bitirdi.

 

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı Erciyes Teknopark 2020 yılı performans endeks sıralamasında 7’inci oldu BBS NİRVANA İLE YENİ BİR EĞİTİM MODELİ ERÜ, YÖKAK'dan Tam Akreditasyon Belgesi aldı ERÜ’de Yabancı Diller Yüksekokulu’nun Yenilenen Binası ve Bilgisayar Laboratuvarı Açıldı O rektör “Dünyanın en etkili bilim insanları” listesinde ERÜ’den 30 Öğretim Üyesi “En Etkili Bilim İnsanları” Listesinde Bilim Kahramanları Derneği’nden ERÜ’ye Ödül Öztemur, “Öğrencilerin ve velilerin eğitim gördükleri kurumlarına güvenmeleri çok önemli” NNYÜ’de açılış ve tanışma programı düzenlendi Kalkan: Okulların personel ihtiyacı karşılanmalı, okul bazlı ödenek tahsisine geçilmelidir ERÜ’ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Ödül AGÜ Mimarlık’tan Çocuk Atölyesi Durgun, başarılı öğrencileri ödüllendirdi Melikgazi'de İbrahim Kendiroğlu İlkokulu'nun Temeli Atıldı ERÜ’ye TÜBA’dan Ödül Danışmanım.Org Kurum memnuniyet testlerini uygulamaya devam ediyor Veli isyanı!.. ERÜ Diş Hekimliği Fakültesi 12. Dönem mezunlarını verdi ERÜ’de Feyyaz Selçuk San Adalet Meslek Yüksekokulu’nun Temeli Atıldı Vaka nedeniyle tatil edilen hiçbir okul yok İlköğretim Haftası’nda okul zilini Vali Günaydın çaldı Tomarza'da ilköğretim haftası coşkusu 15 bin yeni öğretmen ataması daha yapılacak Aydın Kalkan: Eğitimin verimliliği için sorunlar zamanında çözülmelidir
×