Reklamı Kapat

Özhaseki’den Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ifadelerine sert tepki

Özhaseki’den Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ifadelerine sert tepki
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki sözlerine ilişkin, “Herkesin şunu unutmaması lazım; Sayın Cumhurbaşkanımız gerek Başbakanlığı gerekse Cumhurbaşkanlığı döneminde bütün dünyada ne kadar mazlum varsa onların sözcülüğünü yapan tek liderdir. Dünyanın dört bir yanında özellikle Müslüman toplum tarafından Cumhurbaşkanımız lider kabul ediliyor. Böyle bir dünya liderine, Netenyahu benzetmesi yapmak akıl dışıdır.” değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, A Haber''de yayınlanan Memleket Meselesi programına konuk oldu. Gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulunan Özhaseki, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener''in Cumhurbaşkanı Erdoğan''ı çocuk katili Netanyahu''ya benzetmesine sert tepki gösterdi.

“Meral Hanım’ın açıklamaları akıl ve mantık dışı bir iş”

Akşener’in sözlerini tüm Türkiye’nin hayretle izleyip ayıpladığını ifade eden Özhaseki, “Meral Hanım’ın bunu bilinçli yaptığı kanaatindeyim. Bir siyasi lider olarak grup toplantısında, iktidara veya karşı siyasi partilere eleştiri getirmesi çok normalken bugün özellikle bir çıkış yaparak, hem de haddi aştığını bilerek, benzetmenin yakışıksız olduğunu farkında olarak, bir çocuk katiline, teröriste; Sayın Cumhurbaşkanımızı benzetmek akıl ve mantık dışı bir iş.” sözlerini kullandı.

“Dünyanın dört bir yanında Cumhurbaşkanımız lider kabul ediliyor”

Özhaseki, “Herkesin şunu unutmaması lazım; Sayın Cumhurbaşkanımız gerek Başbakanlığı gerekse Cumhurbaşkanlığı döneminde bütün dünyada ne kadar mazlum varsa onların sözcülüğünü yapan tek liderdir. Dünyanın dört bir yanında özellikle Müslüman toplum tarafından Cumhurbaşkanımız lider kabul ediliyor. Böyle bir dünya liderine, Netenyahu benzetmesi yapmak akıl dışıdır.” dedi.

“HDP, onların utanç vesilesi”

İYİ Parti’nin bir sıkışmışlık içerisinde olduğunu belirten Özhaseki, “İyi Parti bir sıkışmışlık, bir daralmışlık yaşıyorlar. İçinde bulundukları ittifaklarından utanç taşıyorlar. Milliyetçi bir kökenden geldiklerini söyleyerek Türkiye sevdasıyla ortaya çıktıklarını ifade ediyorlar fakat beraber bulundukları torba içerisinde HDP''yi bir türlü izah edemiyorlar.  Onların sıkışmışlıkları CHP ile HDP’nin çok içli dışlı olması, bunların da aynı potada erimiş olması. O, onların utanç vesilesi.” diye konuştu.

Meral Akşener’in gündemi değiştirme çabasıyla bu benzetmeyi yaptığını söyleyen Özhaseki, “Orada yeni bir gündem var, onu örtmeyi düşünüyorlar. Bir taraftan HDP''lilere bakanlık verilmesi ciddi bir iştir, konuşulması lazım. Bir taraftan da üst düzey bir terörist öldürülmüş, onunla ilgili yorumlar yapılacağı sırada, siz çıkıp Sayın Cumhurbaşkanımızı çocuk katillerinin devletinin lideriyle eş tutuyorsunuz. Meral Hanım, inanmadığı şeyleri söylüyor, vicdanı rahat değildir.” şeklinde konuştu.

“Helalleşmekten bahseden Meral Hanım, son 20 yılın seçim sonuçlarına bir baksın”

Meral Akşener’in “Erdoğan sandıkta helalleşsin” sözlerine karşılık yerel ve genel tüm seçimlerde helalleştiklerini belirten Özhaseki, “Siyasette helalleşmekten bahseden Meral Hanım, son 20 yılın ister yerel ister genel seçim sonuçlarına bir baksın. Hepsinde birinci parti biziz, şampiyon biziz. Dünya rekoru da bizde. Sandıktan ümidini kesip de başka türlü varyasyonlara girenler düşünsünler bunları. Biz yine sandıktan kaçmayız. Biz beş seneliğine yetki almışız. İşimize bakıyoruz. Asıl Meral Hanım, Filistinli kardeşlerimizden özür dilesin.” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Arık’tan Özhaseki’ye “Suriyeliler Giderse Sanayi Batar” Yanıtı Özhaseki, Develi'de yerel yönetimler istişare toplantısı yaptı İYİ Partili Kazım Yücel, Suriyeliler konusunda açtı ağzını yumdu gözünü Fatih Erbakan'dan 'Tunus' açıklaması: Darbenin arkasında dış güçler var Kazım Yücel'in Çağrısına Büyükşehir Yanıt Verdi Özhaseki: “Millet İttifakı bir yapım ekibi değil, bir yıkım ekibi” Özhaseki: "Türkiye’nin milli menfaatleri söz konusu olduğunda muhalefet edilmez" AK Parti teşkilatları saha çalışmalarına devam ediyor Bakan Akar Kayseri’de konuştu... Yeniden Refah İl Başkanı Narin: Üreticimiz kurban ediliyor Kazım Yücel, hayvan pazarını gezdi besicilerin sıkıntılarını dinledi SP’li Aktaş’tan Palancıoğlu’na kentsel dönüşüm eleştirisi Bahçeli: “Bal gibi, buz gibi CHP-HDP-İP ortaktır” Yeniden Refah’ın gençleri sahada İYİ Partili Kazım yücel pazarı gezdi memnuniyeti ölçtü!.. Çopuroğlu: “Dünyada hatırı sayılır bir şekilde adından söz ettiren bir ülkenin vatandaşıyız” Yeniden Refah İl Başkanı Narin işine giden vatandaşa simit ve çay ikram etti Başkan Çopuroğlu Ankara'da SP'li Sinan Aktaş, 1153 şirket işçisi için vaatte bulundu Kayseri'deki 4 seçmenden 1’i AK Partili İYİ Partili Kazım Yücel: Suriyeliler hükümetin nazlı evlatları oldu Saadet Partisi il teşkilatı vatandaşa zamları sordu CHP MİLLETVEKİLİ ARIK 5 DAKİKADA KAYSERİ’Yİ ANLATTI Çopuroğlu Bünyan Teşkilat Toplantısına katıldı Başkan Çopuroğlu: “STK’larla sırt sırta diyaloğumuz devam edecek”
×