Reklamı Kapat

Özhaseki’den Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ifadelerine sert tepki

Özhaseki’den Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ifadelerine sert tepki
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki sözlerine ilişkin, “Herkesin şunu unutmaması lazım; Sayın Cumhurbaşkanımız gerek Başbakanlığı gerekse Cumhurbaşkanlığı döneminde bütün dünyada ne kadar mazlum varsa onların sözcülüğünü yapan tek liderdir. Dünyanın dört bir yanında özellikle Müslüman toplum tarafından Cumhurbaşkanımız lider kabul ediliyor. Böyle bir dünya liderine, Netenyahu benzetmesi yapmak akıl dışıdır.” değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, A Haber''de yayınlanan Memleket Meselesi programına konuk oldu. Gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulunan Özhaseki, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener''in Cumhurbaşkanı Erdoğan''ı çocuk katili Netanyahu''ya benzetmesine sert tepki gösterdi.

“Meral Hanım’ın açıklamaları akıl ve mantık dışı bir iş”

Akşener’in sözlerini tüm Türkiye’nin hayretle izleyip ayıpladığını ifade eden Özhaseki, “Meral Hanım’ın bunu bilinçli yaptığı kanaatindeyim. Bir siyasi lider olarak grup toplantısında, iktidara veya karşı siyasi partilere eleştiri getirmesi çok normalken bugün özellikle bir çıkış yaparak, hem de haddi aştığını bilerek, benzetmenin yakışıksız olduğunu farkında olarak, bir çocuk katiline, teröriste; Sayın Cumhurbaşkanımızı benzetmek akıl ve mantık dışı bir iş.” sözlerini kullandı.

“Dünyanın dört bir yanında Cumhurbaşkanımız lider kabul ediliyor”

Özhaseki, “Herkesin şunu unutmaması lazım; Sayın Cumhurbaşkanımız gerek Başbakanlığı gerekse Cumhurbaşkanlığı döneminde bütün dünyada ne kadar mazlum varsa onların sözcülüğünü yapan tek liderdir. Dünyanın dört bir yanında özellikle Müslüman toplum tarafından Cumhurbaşkanımız lider kabul ediliyor. Böyle bir dünya liderine, Netenyahu benzetmesi yapmak akıl dışıdır.” dedi.

“HDP, onların utanç vesilesi”

İYİ Parti’nin bir sıkışmışlık içerisinde olduğunu belirten Özhaseki, “İyi Parti bir sıkışmışlık, bir daralmışlık yaşıyorlar. İçinde bulundukları ittifaklarından utanç taşıyorlar. Milliyetçi bir kökenden geldiklerini söyleyerek Türkiye sevdasıyla ortaya çıktıklarını ifade ediyorlar fakat beraber bulundukları torba içerisinde HDP''yi bir türlü izah edemiyorlar.  Onların sıkışmışlıkları CHP ile HDP’nin çok içli dışlı olması, bunların da aynı potada erimiş olması. O, onların utanç vesilesi.” diye konuştu.

Meral Akşener’in gündemi değiştirme çabasıyla bu benzetmeyi yaptığını söyleyen Özhaseki, “Orada yeni bir gündem var, onu örtmeyi düşünüyorlar. Bir taraftan HDP''lilere bakanlık verilmesi ciddi bir iştir, konuşulması lazım. Bir taraftan da üst düzey bir terörist öldürülmüş, onunla ilgili yorumlar yapılacağı sırada, siz çıkıp Sayın Cumhurbaşkanımızı çocuk katillerinin devletinin lideriyle eş tutuyorsunuz. Meral Hanım, inanmadığı şeyleri söylüyor, vicdanı rahat değildir.” şeklinde konuştu.

“Helalleşmekten bahseden Meral Hanım, son 20 yılın seçim sonuçlarına bir baksın”

Meral Akşener’in “Erdoğan sandıkta helalleşsin” sözlerine karşılık yerel ve genel tüm seçimlerde helalleştiklerini belirten Özhaseki, “Siyasette helalleşmekten bahseden Meral Hanım, son 20 yılın ister yerel ister genel seçim sonuçlarına bir baksın. Hepsinde birinci parti biziz, şampiyon biziz. Dünya rekoru da bizde. Sandıktan ümidini kesip de başka türlü varyasyonlara girenler düşünsünler bunları. Biz yine sandıktan kaçmayız. Biz beş seneliğine yetki almışız. İşimize bakıyoruz. Asıl Meral Hanım, Filistinli kardeşlerimizden özür dilesin.” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
SP Melikgazi’de istifa depremi Fatih Erbakan’dan çarpıcı ‘erken seçim’ açıklaması Erbakan isyan etti: Böyle adaletsizlik olmaz! MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy: Ülkedeki problemleri biliyoruz "Milletin iradesini devletin idaresine dönüştürmenin mücadelesini veriyoruz" Davutoğlu’ndan zam tepkisi: Buna harç değil HARAÇ denir! Kayseri'deki cinayet ve intihar vakaları Meclis gündeminde Erbakan'dan 'dolar' uyarısı: Böyle giderse eski Türkiye'yi mumla ararız! Fatih Erbakan'dan 'ittifak' açıklaması İYİ Partili Yücel’den 'Muhalefet Susturuyor' iddiası Özhaseki: “ABD, AK Parti'yi İktidardan Göndermek İstiyor” KAZIM YÜCEL: PALASLILAR PİSLİK İÇİNDE YAŞIYOR Erbakan'dan 'dolar' yorumu: Dış güçler söylemi inandırıcı gelmiyor Ali Babacan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok sert ekonomi eleştirisi Erdoğan: “Ekonomisi güçlü Türkiye’sine hiç olmadığımız kadar yakınız” BBP Hacılar İlçe Başkanı Çevrim: Bize düşen devletimizin yanında durmaktır Rasim Arı’dan Kayseri üstünden yeni polemik Özhaseki, ‘hakkımı helal etmiyorum’ dedi, yanıt Kılıçdaroğlu yerine bakın kimden geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’ndan davacı olmaktan vazgeçti CHP’li Arık: Kayserimiz 17 yıldır yüksek hızlı tren masalıyla kandırılıyor CHP’Lİ Arık’tan AK Partili Nergis’e “makul” tekpi SP İl Başkanı Coşkun: Bu anlayış kabul edilemez Davutoğlu’ndan AK Partililere çağrı: Dilsiz şeytan olmayın! Bakan Akar: “Terörü bitirmekte kararlıyız” SP’li Aktaş’tan Mustafa Palancıoğlu’na taksi durakları eleştirisi
×