Özhaseki: “Muhalefet belediyeleri hizmet yerine, algı belediyeciliği yapıyor”

Özhaseki: “Muhalefet belediyeleri  hizmet yerine, algı belediyeciliği yapıyor”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, 21. Yüzyıl Belediyeciliği Yerel Yönetimler Zirvesi’nde önemli değerlendirmelerde bulundu. Özhaseki, muhalefetin algı belediyeciliği yaptığını belirterek, “Bizim bildiğimiz hizmet anlayışı yerine, algı belediyeciliği, sosyal medya rüzgârına dayalı belediyecilik anlayışı, hizmet etmedikleri halde ediyormuş gibi bir havayla işi devam ettiriyorlar” dedi.

A Haber'in düzenlediği "21. Yüzyıl Belediyeciliği Yerel Yönetimler Zirvesi" Turkuvaz Medya Merkezi'nde gerçekleştirildi. AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki zirveye katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de adeta dönüm noktası gibi belirli tarihler olduğunu belirten Özhaseki, “Mesela 1946 tarihini hiç kimse unutmaz. Türk siyasal hareketleri veya demokrasi tarihini bilen herkes 46’lardaki çok partili sisteme geçişten bahseder. Belediyecilikte de devrim gibi, dönüm noktası olan tarih 1994’tür. 94’e kadar yapılaşma, hizmetten öte insanların farklı amaçlar taşıyarak belediyecilik yapması gibi sürer gider. Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul’da, ben de Kayseri’de adaydım. Ortaya ‘biz, hizmet edeceğiz, eser ortaya koyacağız, gece gündüz demeyeceğiz, kimseyi de ayırmayacağız, çalışacağız’ diyerek çıktık.

Biz böyle başladık, hizmet belediyeciliği nasıl yapılır her yerde güzel örnekler ortaya konuldu. AK Parti iktidar olunca arkadaşlarımız şehirlerde büyük işler yapmaya başladılar.” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYECİLİKTE FARKLI BİR MODEL ORTAYA KOYDUK”

Özhaseki, belediyecilikte farklı bir model ortaya koyduklarını vurgulayarak, “İktidar olduktan sonra büyük projeler yapmaya başladık. O dönemde Erciyes’te kayak merkezi yaptım, Kızılırmak üzerine baraj yapmak istiyorum dedim, izin vermiyorlardı, baraj yaptım, raylı sistem getireceğim, param var, lütfen izin verin diye kaç tane dilekçem var, hayır getiremezsin diyorlardı. İktidar olunca bütün bunlara izin aldığımız bir dönem başladı. Çok büyük projeler yaptık, şehirlerin eli yüzü ortaya çıktı, Avrupa ile yarışır şehirler olmaya başladı.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönül belediyeciliği anlayışına vurgu yapan Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Son dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızın ısrarlar altını çizerek söylediği bir şey var, o da gönül belediyeciliğidir. Tevâzuyu da asla bizim ihmal etmeden işlerimizi yapmamız gerekiyor. AK Partili belediyeler olarak bizim sloganımız var. O sloganımız şu: Belediyecilik olarak bizler insanlığa hizmet edeceğiz, kim varsa, hiç kimseyi dışlamadan, toplumdaki kim varsa hizmet edeceğiz. Mahlûkata şefkat edeceğiz, yaratılmış ne varsa, Allah bir denge üzerine yaratmıştır, ne fazla ne eksik, çevrecilik de budur, taşa, toprağa saygılı bir şekilde biz merhametli davranacağız. Ve sonunda da tevâzuyu elden asla bırakmayacağız.”

“HİZMET ANLAYIŞI YERİNE, ALGI BELEDİYECİLİĞİ YAPIYOR”

Muhalefetin algı belediyeciliği yaptığını belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, “Türkiye’de 1390 belediye var, 807’si AK Partili, 230 belediye MHP’li, yani Cumhur İttifakı’na ait 1037 belediye var. Nüfusun ilçe, belde ve köy bazında yüzde 70’lerine bizler hizmet ediyoruz. Girdiğimiz 4 seçimdir birinci partiyiz. Son seçimlerde yüzde 44,5 oyumuz var. Vatandaş 4 seçimdir bize güveniyor, bize oy veriyor. Yeni dönemde muhalefet tarafından başka bir belediyecilik tarzı ortaya çıkmaya başladı. Bizim bildiğimiz hizmet anlayışı yerine, algı belediyeciliği, sosyal medya rüzgârına dayalı belediyecilik anlayışı, hizmet etmedikleri halde ediyormuş gibi bir havayla işi devam ettiriyorlar. Bu kısa sürede biter, yalanlar, algılar hepsi geçici, geride yaptığınız hizmet kalıyor.” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
ÇALIŞ – MIŞ GİBİ GÖRÜNEN ANLAYIŞTAN BIKTIK İYİ Partili Yücel: “Gençlere, onları ülkede tutacak fırsatlar verilmeli” "10’nun üzerinde belediye başkanı AK Parti’ye geçmek istiyor, değerlendiriyoruz." Narin’den Kayseri tanıtım günlerine destek Başkan Büyükkılıç, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı''na Katıldı.... Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanlığı Kasım ayı il divan toplantısını gerçekleştirdi İYİ Parti Melikgazi'de yeniden Küçük dönemi Yeniden Refah Partisi Hacılar İlçe Başkanlığı Binası Açıldı ‘Kayseri Şehir Hastanesi Radyoloji Bölümünde 30 bine yakın bekleyen sonuç var’ İYİ Parti’li Kazım Yücel: “Kayseri halkı su fiyatları altında eziliyor” Başkan İncetoprak, Başbuğ Türkeş’i doğumunun 105. Yılında andı İYİ Partili Muharrem Yiğen, Kocasinan ilçe başkanlığına aday oldu Özhaseki; “Muhalefetin ileriye yönelik bir cümlesi dahi yok” YRP’li Önder Narin; “Kayseri’nin özlemiş olduğu genç ve dinamik kadroyla yola çıkacağız” Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Ekonomik sorunların bilincindeyiz” Sedat Kılınç İYİ Parti’ye katıldı Memleket Partisi Kayseri İl Başkanı Deniz Coşkun oldu CHP’den su fiyatlarına yüzde 50 indirim önergesi Özhaseki, “Bu coğrafya zayıf devlet kaldırmaz. Bu coğrafyada güçlü olmak mecburiyettir" İYİ Partili Yücel, “Kentsel dönüşümle vatandaşın başına bela açıyorsunuz” ÖZHASEKİ GAZİANTEP’TE CHP’Lİ BELEDİYELERE YÜKLENDİ Başkan Büyükkılıç, Gaziantep'te AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı'na Katıldı Özhaseki: “Muhalefet belediyeleri hizmet yerine, algı belediyeciliği yapıyor” İYİ Partili Yücel: “Benim okulum nerede?” YRP Kayseri İl Teşkilatı 25 otobüs ile Ankara’ya gitti
×