Özhaseki: “Hayır eğitime yapıldığı zaman daha kıymetli hale geliyor”

Özhaseki: “Hayır eğitime yapıldığı zaman daha kıymetli hale geliyor”
Eğitime yapılan yatırımın kıymetli olduğunu söyleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayserili hemşehrilerimiz, dedelerimiz atalarımız bu memlekette hep hayır işlemişler. Hayır eğitime yapıldığı zaman daha kıymetli hale geliyor. Eğitimin önemi büyük. Yıllardır hükümet olarak eğitime önem veriyor ve büyük yatırımlar yapıyoruz. Bizler de bu konuda hep birlikte elimizden geleni yapalım” dedi.

Melikgazi Belediyesi, Şirintepe Mahallesi’nde Yusuf ve Hatice İşgüzar Akıl Küpü Kütüphanesi ve İkinci Bahar Evi’nin açılış törenini gerçekleştirdi. Açılış törenine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı,Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, Kayseri İl Kültür Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Kayseri İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın katılım sağladı.

Eğitime yapılan yatırımın kıymetli olduğunu söyleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Allah hayırseverlerimize hayırlı, uzun ömürler versin. Kayserili hemşehrilerimiz, dedelerimiz atalarımız bu memlekette hep hayır işlemişler. Hayır eğitime yapıldığı zaman daha kıymetli hale geliyor. Eğitimin önemi büyük. Yıllardır hükümet olarak eğitime önem veriyor ve büyük yatırımlar yapıyoruz. Bizler de bu konuda hep birlikte elimizden geleni yapalım. Ben Mustafa Palancıoğlu Başkanımıza teşekkür ediyorum. Kendisinin de söylediği gibi 21 tane okul, 15 tane kütüphane yaptı. Allah hizmetlerini daim etsin. Güzel işleri yapmayı nasip eylesin. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Eğitimde öncü yatırım ve hizmetlerindeki rekoruna yeni dönemde de devam edeceklerini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “ Melikgazi’de Akıl Küpü Kütüphaneleri adı altında 15 adet kütüphanemizi hizmete açtık. Her açtığımız kütüphanede gençlerimiz yoğun bir şekilde ders çalışıyorlar.Melikgazi’de rekor hizmetleri vatandaşlarımızla buluşturduk. Buranın açılışını yaparken Şirintepe Mahallemizde yeni bir sağlık ocağının temelini de attık. Yaklaşık 6 ay içerisinde hizmete açacağız” ifadelerinde bulundu.

Öte yandan Öğrencilerin Akıl Küpü Kütüphanelerine yoğun ilgi gösterdiklerini söyleyen AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, Başkan Palancıoğlu’na teşekkürlerini ileterek. Bu kütüphanelerin öğrencilerin lise ve üniversite giriş sınavlarında önemli başarılara vesile olacağını belirterek kütüphanelerin sayısının artmasını temenni ettiğini belirtti.

Hayırsever Yusuf ve Hatice İşgüzar’ın torunu Seyit Keğin, anneannesinin dileğinin gerçek olduğunu söyleyerek, “ Bize bu hayırda vesile olan Melikgazi Belediye Başkanımız Mustafa Palancıoğlu Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Anneannemin adına bir okul veya kütüphane yaptırılması her zaman içinde ukteydi. Zamanında kız çocuğu olduğu için okula gönderilmemiş. Bizim de bu şekilde bir hayrımız oldu. Hayırlı olsun.” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Vali Çiçek’ten yamaç paraşütü müjdesi HAVALİMANLARINDAN KİMSE ARANMADAN GEÇEMEYECEK! Vali Çiçek, “Kadın Kooperatifleri 4 ayda 24 milyon ciro yaptı” Kıbrıs Gazisi Nurettin Atalay’ın cenazesi defnedildi 2. Geleneksel Kadın Kooperatifleri Fuarı açılışı gerçekleştirildi Dolmuş şoförü Akcakoca’nın hayali TIR şoförü olmak 2 adet çocuk mumya sergileniyor Kayserili Emniyet Müdürü Gürbüz, hayatını kaybetti ZİÇEV üyeleri ve KİGDER üyelerinden muhteşem konser YHT’LERLE DÜNYA’NIN ETRAFINDA 2003 TUR! Kayseri’de 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı Kayseri’nin ilk kadın şehidinin annesi, kızının eşyalarını 8 yıldır muhafaza ediyor Yürüyen helikopterin ardından bu kez de yürüyen gemi yaptı Kayseri’de sağlık çalışanları Filistin için sessiz yürüyüş düzenledi Özhaseki, “Halkın denize rahat ulaşımını engelleyen ne varsa yok edeceğiz” Kayseri'den İlk Hac Kafilesi Dualarla Yola Çıktı Vali Çiçek, “Hiçbir gencimizi zehir tacirlerine, alçaklara feda etmeyeceğiz” Kayseri OSB ERVA Spor Okulu Açıldı İŞKUR İl Müdürü Ak: “Fuar sayesinde bugün bile işe başlayanlar var” AGU¨ Sosyal Bilimler Enstitu¨su¨’nden “Ortadogˆu’da Su¨rdu¨ru¨lebilirlik” C¸alıs¸tayı Dev İstihdam Fuarı Açıldı Kayserispor’u taşıyan uçağa yıldırım isabet etti Vali Çiçek, “Kayseri'nin her yerinde Erva Spor Okulları olacak ve tüm Türkiye'ye yayılacak” Özhaseki: “Hayır eğitime yapıldığı zaman daha kıymetli hale geliyor” Kayseri’de sağlık çalışanlarından Filistin için sessiz yürüyüş
×