Özhaseki, ‘hakkımı helal etmiyorum’ dedi, yanıt Kılıçdaroğlu yerine bakın kimden geldi

Özhaseki, ‘hakkımı helal etmiyorum’ dedi, yanıt Kılıçdaroğlu yerine bakın kimden geldi
Kayseri'de Melikgazi Belediyesi tarafından düzenlenen açılış töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, 'Kılıçdaroğlu'na hakkım helal değil' diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'ye tepki gösteren CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, "Özhaseki, öncelikle evini elinden alıp FETÖ’ye peşkeş çektiği insanlarımız ile Kayseri ile helalleşsin" dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakkını helal etmediğini belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye yanıt verdi. Arık,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun helalleşme çağrısının tarihi öneme sahip bir adım olduğunu ifade ederek, “Adalet Yürüyüşü ile adalete susayan milyonların sesi olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin kutuplaştırma ikliminden uzaklaşması, sevgi ve hoş görünün hakim kılınması için de yine tarihi bir adım atarak ‘helalleşme’ çağrısı yaptı. Toplumun geniş kesimleri tarafından takdir ile karşılanan bu çağrı, tek siyasetleri laf kalabalığı olan bazı çevreler tarafında ise sulandırılmaya kalktı. Toplumun kutuplaşmasından medet umanlar Genel Başkanımızın bu çağrısının ardından paniğe kapıldı. Çünkü tek argümanları toplumu kutuplaştırıp, düşman cepheler yaratmak olanlar insanların suni kutuplaşmalardan kurtulup, gerçeklerle yüzleşmesinden korkuyorlar" ifadelerini kullandı.

 


'ÖZHASEKİ ÖNCELLİKLE KAYSERİ İLE HELALLEŞSİN'

Arık, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin helalleşme açıklamasına değinerek, "AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Genel Başkanımıza hakkını helal etmiyormuş. Özhaseki, Genel Başkanımızın gündeme getirdiği konular sonrasında yeniden görülen dava sonucu bir kişinin daha ceza aldığını unutuyor. Özhaseki’nin yapması gereken, ‘Hakkımı helal etmiyor’ diye konuyu sulandırması değil, bir suçlunun daha hakim karşısına çıkmasını ve ceza almasını sağladığını için teşekkür etmesidir. Helalleşme konusuna gelince, söylenecek çok şey var ama Özhaseki, öncelikle evini elinden alıp FETÖ’ye peşkeş çektiği insanlarımız ile Kayseri ile helalleşsin" diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Rasim Arı’dan hodri meydan Kazım Yücel dert dinledi: Faturalar can yakıyor Erbakan: Asıl cahillik Peygambere ve eşine dil uzatılmasına ifade özgürlüğü demektir Babacan: “Bu kriz, el yapımı bir krizdir” CHP’li Arık’ın ‘emekli maaşı’ önergesi reddedildi Kayseri için demediğini bırakmayan Rasim Arı, AK Parti’den istifa etti Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Narin: Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu CHP İl Başkanı Özer'den AK Parti Milletvekili İsmail Tamer'e 3 kuruşluk tazminat davası Kayseri’de Covid-19 yüzde 100 arttı Erbakan iktidara yüklendi: Ne adalet kaldı ne kalkınma! Bakanlık, 'hızlı tren' ile ilgili çıkan iddiaları yalanladı Erbakan: İlk iş çiftçiye, memura, işçiye yüzde 100 maaş zammı yapacağız 8 bin doktor Türkiye’den gitmek istiyor Muharrem İnce’nin ilginç çağrısına partilerin yanıtı merak ediliyor Fatih Erbakan'dan çok konuşulacak zorunlu PCR testi açıklaması CHP’li vekil Çetin Arık’ı kızdıran icraat: Kayseri’den neyin intikamını alıyorsunuz? Özhaseki, “2023 seçimlerinde bir kez daha destan yazacağız” Muharrem İnce 14 Ocak’ta Kayseri’de İYİ Partili Kazım Yücel: "Kürsü yerinde, toplantı meclis salonunda" SP İl Başkanı Coşkun: Düşünmek eleştirmek suç olmaktan çıkarılmalı Özdemir: Maaşlardaki artış vatandaşı memnun etti BAKAN YARDIMCISI GÜRCAN’DAN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A BÜYÜK ÖVGÜ YRP Başkanı Narin: “Memura verilen maaş artışı, enflasyon karşısında kayboldu” MHP ‘Sevdamız Kayseri’ dedi, sorunlara çözüm üretti Gelecek Partisi’nde istifa şoku
×