Reklamı Kapat

Özhaseki, "Gönül belediyeciliğini de inşa etmeye çalışıyoruz”

Özhaseki,
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki Malatya'da gazetecilerin sorularını yanıtladı: Özhaseki, muhalefetin erken seçim isteğine karşın seçimlerin zamanında yapılacağını söyledi.

AK Parti Malatya İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen Özhaseki burada gazetecilere yaptığı açıklamada, yerel yönetimler birimi olarak bütün illere gidip, bu sayede belediye başkanlarıyla istişare etmek, yapılacak yatırımları gözden geçirmek, yardımcı olabilecekleri bir konu varsa bu konuları gündeme almak üzere görüşmeler gerçekleştirdiklerini anlattı.

“Hem yerelde hem genelde birinci parti olmaya da devam ediyoruz”

Türk siyasi tarihindeki dönüm noktalarından birinin 1994 yılı olduğunu belirten Özhaseki, yapılan hizmetlere karşılık halkın hemen her seçimde kendilerini tercih ettiğini ve hep birinci parti olduklarını söyledi.

Seçimlerin zamanında yapılacağını vurgulayan Özhaseki, "Son seçimlerde yüzde 44,6 yine oy aldık. Hamdolsun yine birinci partiyiz, hem yerelde hem genelde birinci parti olmaya da devam ediyoruz. Bugünlerde anketler yapılıyor. Muhalefet haliyle biraz daha özgüven patlaması yaşayarak 'erken seçim' diye bağırsa da millete soruluyor. 'Sorunlar var, size göre kim çözer?' Yine 'Recep Tayyip Erdoğan' ve 'AK Parti' deniyor çok şükür. Yerel seçimler zamanında yapılır, genel seçimler de zamanında yapılır, herkesin de zaten tıraşı da gözünün önüne düşer." şeklinde konuştu.

"Gönül belediyeciliğini de inşa etmeye çalışıyoruz”

AK Parti belediyeciliğinde vatandaşa hizmetin önemli olduğunu vurgulayan Özhaseki, şöyle devam etti:

"Gönül belediyeciliğini de inşa etmeye çalışıyoruz. Yani çok işler yapmaya çalışıyoruz ama milletin gönlünü alarak yapmak esastır, onların duasını alarak yapmak esastır. Bizi bu konuda bir sıkıştıran veyahut da rekabet halinde olan bir parti var da ondan dolayı mı bunları söylüyoruz? Hayır, yok, öyle bir şey de yok. Ankara, İstanbul ve Adana gibi vilayetlerde Cumhuriyet Halk Partisi seçimleri aldı, hayırlı olsun. Milletin iradesine hep saygı duyarız ve yakından da izliyoruz. Ankara ve İstanbul'da özellikle altını çizerek söylüyorum aradan neredeyse 2,5-3 sene geçti şu ana kadar daha taş üstüne taş koyduklarını görmedim. Eğer bir hizmet var da biz göremiyorsak lütfen söylesinler, biz de onun farkında olalım. Daha herhangi bir şekilde bir iş yaptıklarını gören olmadı."

“Afgan göçmenlerle ilgili ülkeye gelmemeleri konusunda elimizden geleni yapıyoruz”

Mehmet Özhaseki, bir gazetecinin, "Afganistan'dan Türk askeri geri dönüyor, tahliyeler başladı, bununla ilgili ne düşünüyorsunuz? sorusuna şu yanıtı verdi:

"Afganistan meselesinde pür teyakkuz halinde takip edilen bir ortam var. Zaten herkes olanı biteni biliyor. Orada nihayetinde bizim için önemli olan Türkiye Cumhuriyeti'nin, Türk milletinin bir taraftan menfaatleri, bir taraftan da onurudur. Orada alınan kararlar, günlük olarak takip neticesinde verilmektedir. Afgan göçmenlerle ilgili ülkeye gelmemeleri konusunda elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda, batının kendine has bir takım iç siyasi dengeleriyle yaptıkları konuşmaları da kınıyoruz. Kendilerine geri iade ediyoruz. Burası göçmen kampı değil ve o konuda da hiç sıcak bakmadığımızı da defalarca söylüyoruz zaten. Bu konuda zaten devlet olarak da üzerimize düşeni yapıyoruz."

PAYLAŞ
GÖNDER
BBP Hacılar İlçe Başkanı Çevrim BBP Lideri Destici ile görüştü Erbakan'dan 10 Büyükelçiye 'Osman Kavala' tepkisi: İkiyüzlülük! MHP esnafın şikayetlerini dinledi İYİ Parti Kayseri heyeti Ankara çıkarması yaptı İYİ PARTİLİ ATAŞ: HER 3 GENCİMİZDEN 1’İ İŞSİZ! MHP’li Özdemir: Bünyan’a Açık Hava Müzesi Kurulmalıdır Özhaseki: Sorunların çözümü yine AK Parti’dir Özhan: Ay Çekirdeğinde ve Kabak Çekirdeğinde "Kayseri" Marka olmalı Yeniden Refah Partisi ilk seçimde sandıklardan yanardağ gibi patlayacak! Milletvekili Dursun Ataş, hangi bakandan sorularına yanıt istedi? “Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılması gerekir” Cemal Enginyurt, AK Parti iktidarını EYT ile vurdu İYİ Parti’nin "Kayseri Ekonomi Konuşuyor" paneli büyük ilgi gördü ÇETİN ARIK: “ARTIK MİLLET SİZİN FATURALARINIZI ÖDEMEKTEN BIKTI” 83 milyonun hakkını 3-5 insana yedirtmeyeceksiniz Meral Akşener'den Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan'a ziyaret! Dursun Ataş: İktidar sorunlara çözüm üretmek yerine sadece izliyor Fatih Erbakan: Asıl mesele sistem değil zihniyet meselesi Davutoğlu: "Türkiye'de kriz var" Son seçim anketinde sürpriz var! İYİ Partili Yücel: “Mutfakta ateş var” CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK GÜNDEME GETİRDİ TEST HAYATA GEÇİYOR İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL VATANDAŞI DİNLEDİ MHP İL BAŞKANI İNCETOPRAK, MHP GENEL MERKEZİNDE MHP MELİKGAZİ İLÇE TEŞKİLATINDAN ISITAN İKRAM
×