Özhaseki, “Bu coğrafya zayıf devlet kaldırmaz. Bu coğrafyada güçlü olmak mecburiyettir"

Özhaseki, “Bu coğrafya zayıf devlet kaldırmaz. Bu coğrafyada güçlü olmak mecburiyettir
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Manisa’da katıldığı "AK Parti 2023'e Doğru Şehir Buluşmaları" programında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Özhaseki, “Sadece bireysel olarak can yakıcı olaylarla bizim canımızı sıkmaya çalışıyorlar. Başka şeylere güçleri yetmez. Moralimizi bozmak için bu tür eylemleri gerçekleştiriyorlar. Bu coğrafya zayıf devlet kaldırmaz. Bu coğrafyada güçlü olmak mecburiyettir." dedi.

Türkiye'de insanların et ile tırnak gibi olduğunu kaydeden Özhaseki, "Anadolu coğrafyası bin yıldır mazlumların sığınağı oldu. Bu coğrafyada etle tırnak gibi olmuşuz. Bu da emperyalist ülkelerin işine gelmiyor. Onların da bu ülke üzerinde oyunları bitmek bilmiyor.” dedi.

Türkiye'nin 50 yıldır terörle mücadele ettiğine dikkati çeken Özhaseki, şöyle devam etti:

"PKK, DHKP/C, FETÖ terör örgütleri bu ülkeye kötülük yapmak isteyen ne kadar örgüt varsa 50-60 yıldır çalışıyorlar. Bu örgütler dışarıdan destekleniyorlar. Binlerce tır silah desteği veriyorlar. 50 yıldır bunlarla devlet aklı ile mücadele ediyoruz. Son dönemde AK Parti Hükümetleri olarak terörle öyle bir mücadelede başarı sağladık, dağda onların nefeslerini kestik. Sadece solucan gibi yaşayan tipler kaldı. Oralarda vatandaş da terörden kurtulduğu için devletle beraber hareket ediyor. Terör örgütü mensuplarını da dışlıyorlar. Ülkenin güney tarafından koridor açıldı, Suriyelileri göndermeye çalışıyoruz. Sadece bireysel olarak can yakıcı olaylarla bizim canımızı sıkmaya çalışıyorlar. Başka şeylere güçleri yetmez. Moralimizi bozmak için bu tür eylemleri gerçekleştiriyorlar. Bu coğrafya zayıf devlet kaldırmaz. Bu coğrafyada güçlü olmak mecburiyettir."

AK Parti'nin de bugünlere zorlukları aşarak geldiğini belirten Özhaseki, Türkiye'deki vesayetçi rejime ve özgürlüklerin ihlaline karşı amansız mücadele verdiklerini ve sonunda da başarılı olduklarını söyleyerek AK Parti'nin doğru bildiği yolda ve eser siyasetinde devam edeceğini söyledi.

 

 

 

 

"20 yılda yaptıklarımız hepsinden kat kat fazla"

Özhaseki, AK Parti hükümetlerinin 20 yılda Türkiye'de devrim niteliğinde hizmetler yaptığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçmiş 80 yıl boyunca Cumhuriyet hükümetleri neler yapmışsa teşekkür ediyoruz ama bizim yaptıklarımız 20 yılda hepsinden kat kat fazla. Savunma sanayiinde şu anda 75 milyar dolarlık proje var. Biz kendi yerli ve milli silahlarımızı üretiyoruz, onunla savaşıyoruz. AK Parti hükümetleri döneminde ortalama yüzde 6 büyüme yakaladık. Her yıl neredeyse 1 milyon insanımızı istihdam edecek ortam sağlıyoruz. Bütün bu yapılanlar çok rahat ortamlarda kolay ve ferah bir ortamda yapılmıyor."

“CHP'de eksen kayması oldu”

Yaşanan zorluklara rağmen AK Parti'nin girdiği bütün seçimlerden birincilikle çıktığını vurgulayan Özhaseki, şunları kaydetti:

"Özellikle Deniz Baykal sonrasında CHP'de bir eksen kayması oldu. Oy verelim vermeyelim Deniz Baykal yerli bir adamdı, milli bir adamdı. Bir FETÖ operasyonu ile yerli ve milli adamı aldılar, yerine her şeye müsait olan Kemal Efendi'yi koydular. Bütün motivasyon kaynakları, 'Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun’. Stratejileri de yalana ve algıya dayalı bir operasyon. Her hafta bir veya iki yalan söylüyor. Allah seçmenlerine yardım etsin. Muharrem İnce bile CHP’den ayrılırken, 'CHP genel merkezi işgal altında. Bunların işi gücü iftira' dedi.” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
KAZIM YÜCEL MEYDANDA VATANDAŞLARI DİNLEDİ DEVA Partisi Kocasinan Başkan Adayı Türkmen, "Görmezden gelinen ulaşım sorununu biz çözeceğiz" Milletvekili Çopuroğlu, “Hızlı tren projesi bölge için önemli bir ulaşım ağı oluşturacak” Milletvekili Özsoy duyurdu: “Keleş Deresi’nde doğal afet ve taşkın hasarı onarımı yapılacak” Coşkun: “Kayseri’mizi nefes alamaz hale getirdiler” CHP Kocasinan İlçe Başkanlığından Kocasinan Belediyesi’ne Slogan Tepkisi Yücel: “Vatandaşı makarna, mantıyla kandırmaya alıştılar” Gözütok, “Talas’a 7 gün 24 saat açık kalacak kreşler yapacağız” İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı Şahin’den Cumhuriyet Meydanı’ndaki parti bayraklarına eleştiri Başkan Büyükkılıç 5 yıllık projelerini açıkladı Özhaseki: “Gıpta ile bakılan bir şehir konumuna geldik” Özhaseki, “Mart sonuna kadar 75 bine kadar evi teslim etmiş olacağız” Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arıkan, “Güney Çevreyolu’nu Kayserimize hediye edeceğiz” Yücel, “Tarımda bir master plan ortaya koymak zorundayız Gelecek Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Tosun Oldu İYİ Partili Kazım Yücel Projelerini Açıkladı Vekili Ataş’tan Avşar halayı Kazım Yücel: Sanayicinin Derdi Büyük Yücel: “Kayseri, en çok sığınmacı barındıran dördüncü şehir” AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Adem Sarıçiçek oldu Milletvekili Ataş, “Taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnaflar sıkıntıda” AK Parti Felahiye İlçe Başkanı Halit Abul oldu Memleket Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Deniz Coşkun oldu Saadet Partisi Talas Belediye Başkan Adayı Harun Toprak oldu Yücel: “Sancaktepe, Boztepe ve Oruçreis’i hak ettiği yere getireceğim”
×