Özhaseki, “Bu coğrafya zayıf devlet kaldırmaz. Bu coğrafyada güçlü olmak mecburiyettir"

Özhaseki, “Bu coğrafya zayıf devlet kaldırmaz. Bu coğrafyada güçlü olmak mecburiyettir
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Manisa’da katıldığı "AK Parti 2023'e Doğru Şehir Buluşmaları" programında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Özhaseki, “Sadece bireysel olarak can yakıcı olaylarla bizim canımızı sıkmaya çalışıyorlar. Başka şeylere güçleri yetmez. Moralimizi bozmak için bu tür eylemleri gerçekleştiriyorlar. Bu coğrafya zayıf devlet kaldırmaz. Bu coğrafyada güçlü olmak mecburiyettir." dedi.

Türkiye'de insanların et ile tırnak gibi olduğunu kaydeden Özhaseki, "Anadolu coğrafyası bin yıldır mazlumların sığınağı oldu. Bu coğrafyada etle tırnak gibi olmuşuz. Bu da emperyalist ülkelerin işine gelmiyor. Onların da bu ülke üzerinde oyunları bitmek bilmiyor.” dedi.

Türkiye'nin 50 yıldır terörle mücadele ettiğine dikkati çeken Özhaseki, şöyle devam etti:

"PKK, DHKP/C, FETÖ terör örgütleri bu ülkeye kötülük yapmak isteyen ne kadar örgüt varsa 50-60 yıldır çalışıyorlar. Bu örgütler dışarıdan destekleniyorlar. Binlerce tır silah desteği veriyorlar. 50 yıldır bunlarla devlet aklı ile mücadele ediyoruz. Son dönemde AK Parti Hükümetleri olarak terörle öyle bir mücadelede başarı sağladık, dağda onların nefeslerini kestik. Sadece solucan gibi yaşayan tipler kaldı. Oralarda vatandaş da terörden kurtulduğu için devletle beraber hareket ediyor. Terör örgütü mensuplarını da dışlıyorlar. Ülkenin güney tarafından koridor açıldı, Suriyelileri göndermeye çalışıyoruz. Sadece bireysel olarak can yakıcı olaylarla bizim canımızı sıkmaya çalışıyorlar. Başka şeylere güçleri yetmez. Moralimizi bozmak için bu tür eylemleri gerçekleştiriyorlar. Bu coğrafya zayıf devlet kaldırmaz. Bu coğrafyada güçlü olmak mecburiyettir."

AK Parti'nin de bugünlere zorlukları aşarak geldiğini belirten Özhaseki, Türkiye'deki vesayetçi rejime ve özgürlüklerin ihlaline karşı amansız mücadele verdiklerini ve sonunda da başarılı olduklarını söyleyerek AK Parti'nin doğru bildiği yolda ve eser siyasetinde devam edeceğini söyledi.

 

 

 

 

"20 yılda yaptıklarımız hepsinden kat kat fazla"

Özhaseki, AK Parti hükümetlerinin 20 yılda Türkiye'de devrim niteliğinde hizmetler yaptığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçmiş 80 yıl boyunca Cumhuriyet hükümetleri neler yapmışsa teşekkür ediyoruz ama bizim yaptıklarımız 20 yılda hepsinden kat kat fazla. Savunma sanayiinde şu anda 75 milyar dolarlık proje var. Biz kendi yerli ve milli silahlarımızı üretiyoruz, onunla savaşıyoruz. AK Parti hükümetleri döneminde ortalama yüzde 6 büyüme yakaladık. Her yıl neredeyse 1 milyon insanımızı istihdam edecek ortam sağlıyoruz. Bütün bu yapılanlar çok rahat ortamlarda kolay ve ferah bir ortamda yapılmıyor."

“CHP'de eksen kayması oldu”

Yaşanan zorluklara rağmen AK Parti'nin girdiği bütün seçimlerden birincilikle çıktığını vurgulayan Özhaseki, şunları kaydetti:

"Özellikle Deniz Baykal sonrasında CHP'de bir eksen kayması oldu. Oy verelim vermeyelim Deniz Baykal yerli bir adamdı, milli bir adamdı. Bir FETÖ operasyonu ile yerli ve milli adamı aldılar, yerine her şeye müsait olan Kemal Efendi'yi koydular. Bütün motivasyon kaynakları, 'Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun’. Stratejileri de yalana ve algıya dayalı bir operasyon. Her hafta bir veya iki yalan söylüyor. Allah seçmenlerine yardım etsin. Muharrem İnce bile CHP’den ayrılırken, 'CHP genel merkezi işgal altında. Bunların işi gücü iftira' dedi.” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
ÇALIŞ – MIŞ GİBİ GÖRÜNEN ANLAYIŞTAN BIKTIK İYİ Partili Yücel: “Gençlere, onları ülkede tutacak fırsatlar verilmeli” "10’nun üzerinde belediye başkanı AK Parti’ye geçmek istiyor, değerlendiriyoruz." Narin’den Kayseri tanıtım günlerine destek Başkan Büyükkılıç, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı''na Katıldı.... Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanlığı Kasım ayı il divan toplantısını gerçekleştirdi İYİ Parti Melikgazi'de yeniden Küçük dönemi Yeniden Refah Partisi Hacılar İlçe Başkanlığı Binası Açıldı ‘Kayseri Şehir Hastanesi Radyoloji Bölümünde 30 bine yakın bekleyen sonuç var’ İYİ Parti’li Kazım Yücel: “Kayseri halkı su fiyatları altında eziliyor” Başkan İncetoprak, Başbuğ Türkeş’i doğumunun 105. Yılında andı İYİ Partili Muharrem Yiğen, Kocasinan ilçe başkanlığına aday oldu Özhaseki; “Muhalefetin ileriye yönelik bir cümlesi dahi yok” YRP’li Önder Narin; “Kayseri’nin özlemiş olduğu genç ve dinamik kadroyla yola çıkacağız” Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Ekonomik sorunların bilincindeyiz” Sedat Kılınç İYİ Parti’ye katıldı Memleket Partisi Kayseri İl Başkanı Deniz Coşkun oldu CHP’den su fiyatlarına yüzde 50 indirim önergesi Özhaseki, “Bu coğrafya zayıf devlet kaldırmaz. Bu coğrafyada güçlü olmak mecburiyettir" İYİ Partili Yücel, “Kentsel dönüşümle vatandaşın başına bela açıyorsunuz” ÖZHASEKİ GAZİANTEP’TE CHP’Lİ BELEDİYELERE YÜKLENDİ Başkan Büyükkılıç, Gaziantep'te AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı'na Katıldı Özhaseki: “Muhalefet belediyeleri hizmet yerine, algı belediyeciliği yapıyor” İYİ Partili Yücel: “Benim okulum nerede?” YRP Kayseri İl Teşkilatı 25 otobüs ile Ankara’ya gitti
×