Özhan: Ay Çekirdeğinde ve Kabak Çekirdeğinde "Kayseri" Marka olmalı

Özhan: Ay Çekirdeğinde ve Kabak Çekirdeğinde
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisi İyi Parti Meclis Üyesi Erhan Özhan, Türkiye’de üretim konusunda önemli bir konuma sahip olan Kayseri’nin Ay Çekirdeği ve Kabak Çekirdeğinde birinci olduğundan ve bu konuda markalaşılması gerektiğine değindi.

Özhan yaptığı basın açıklamasında; “Çekirdek hasadı başladı; peki "Kayseri'nin AY ÇEKİRDEĞİNDE ve KABAK ÇEKİRDEĞİNDE Birinci olduğundan" Türkiye'nin ve hatta Kayseri'nin haberi var mı? Çerezlik KABAK ÇEKİRDEĞİ ve AYÇEKİRDEĞİ üretiminde yıllara göre her zaman birinci veya ikinci sırada yer alan Kayseri'nin, bunu bir marka değeri haline dönüştürememesi büyük eksilik. Birçok kuruyemiş çeşidinin çeşitli şehirlerimizle anıldığı ve bu markalaşma sayesinde ciddi girdi sağladığı ortadayken, Kayseri'nin KABAK ÇEKİRDEĞİNİ ve AY ÇEKİRDEĞİNİ markalaştıramaması bu ürün bazında olması gereken ekonomik katma değeri büyük ölçüde düşürmekte.” İfadelerine yer verdi.

Özhan; “Tüketimi ilk sıralarda yer alan bu iki kuruyemiş çeşidinde, Kayseri üretime sağladığı katkının karşılığını ancak markalaşarak alabilir. Sucuk, Pastırma ve Mantı değerlerinin yanında bu iki ürünü eklemek için gerekli çalışmalar yapılmalı, Kayseri hak ettiği marka değer payını almalı. Giresun Fındığı, Antep Fıstığı, Çorum Leblebisi gibi Kayseri Çekirdeği markalaşamaz mı?” sorusunu soran İyi Parti’li isim Türkiye’de üretimde ilk sıralarda yer alan Kayseri Ay Çekirdeği ve Kabak Çekirdeğinde bir marka olmalı" dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Başkan Çopuroğlu'ndan Yahyalı Belediyesi'ne ziyaret Özhaseki: “Kılıçdaroğlu’nun TBMM’de yaptığı hareket asla kabul edilemez” Kılıçdaroğlu’ndan TBMM’de tepki çeken hareket Erbakan: 'Bağımsızlığımızın teminatı çiftçilerimiz faiz yükü altında eziliyor' MHP'li Adnan İncetoprak'tan CHP'li Ümit Özer'e cevap AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: “Biraz sabır, sonu selamet” Başkan Çopuroğlu, İç Anadolu İl Başkanları İstişare Toplantısın katıldı BBP'li Çevrim: “Muhsin Yazıcıoğlu'nun Yaktığı Ateş Sönmedi, Sönmeyecek” BBP Hacılar İlçe Başkanı Musa Çevrim'e yeni görev Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan Nureddin Nebati’nin ilk mesajı ne oldu? Özhaseki’den Akşener’e: “Yalan ve iftira sizin amentünüz olmuş” Memleket Partisi İl Başkanı Söyler oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kur-faiz-enflasyon sarmalında yaşamayacağız SP Melikgazi’de istifa depremi Fatih Erbakan’dan çarpıcı ‘erken seçim’ açıklaması Erbakan isyan etti: Böyle adaletsizlik olmaz! MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy: Ülkedeki problemleri biliyoruz "Milletin iradesini devletin idaresine dönüştürmenin mücadelesini veriyoruz" Davutoğlu’ndan zam tepkisi: Buna harç değil HARAÇ denir! Kayseri'deki cinayet ve intihar vakaları Meclis gündeminde Erbakan'dan 'dolar' uyarısı: Böyle giderse eski Türkiye'yi mumla ararız! Fatih Erbakan'dan 'ittifak' açıklaması İYİ Partili Yücel’den 'Muhalefet Susturuyor' iddiası Özhaseki: “ABD, AK Parti'yi İktidardan Göndermek İstiyor” KAZIM YÜCEL: PALASLILAR PİSLİK İÇİNDE YAŞIYOR
×