Özdemir: “UEFA, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurlardan kendini temizlemelidir”

Özdemir: “UEFA, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurlardan kendini temizlemelidir”
Dün oynanan Avusturya- Türkiye maçında gol sevinci olarak bozkurt işareti yapan Merih Demiral’a UEFA soruşturma başlatıldığını duyurdu. Olay üzerine MHP Kayseri milletvekili İsmail Özdemir yazılı açıklamada bulundu. Özdemir, “UEFA ırkçı ve faşizan zihniyetle, Türkiye'ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurları kendi bünyesinden derhal temizlemelidir” dedi.

Dün oynanan ve Türkiye’nin 2-1 kazanarak çeyrek finale yükseldiği 2024 Dünya Kupası Avusturya- Türkiye maçında gollerin sahibi Merih Demiral gol sevincinde ‘Bozkurt’ işareti yapmıştı. Bu sevinç sonrası UEFA, Merih Demiral’a soruşturma başlatıldığını duyurdu. UEFA’nın açıklamasına tepkiler gelirken konuyla ilgili bir açıklamada MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir’den geldi. Milletvekili Özdemir yaptığı yazılı açıklamada UEFA’nın ırkçı ve faşizan bir zihniyetle Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurları kendi bünyesinden derhal temizlemesi gerektiğini ifade etti.

Milletvekili Özdemir açıklamasının devamında ise şu ifadelere yer verildi, “Merih Demiral'ı Avusturya ile oynanan maç sonrasında yaptığı Bozkurt işareti sebebiyle disiplin kuruluna sevkeden UEFA, açıkça nefret suçunu işlemiş ve Türk Milleti'ne yönelik saygısızca tutum takınmıştır.
Bozkurt, Türk Milleti'nin ortak değeri ve sembolüdür. Irkçı tutum takınarak, A Milli Futbol Takımı oyuncumuza karşı UEFA tarafından sergilenen ve kabul edilemez bu davranış, tüm Türkiye'ye karşı yapılmış büyük bir hatadır.
UEFA bu yanlışından bir an evvel dönmeli, ırkçı ve faşizan zihniyetle, Türkiye'ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurları kendi bünyesinden derhal temizlemelidir”

PAYLAŞ
GÖNDER
Genç: “Birikimlerini yapı kooperatiflerine emanet edenler adaletsizlikle karşı karşıya kaldı” Kılıçdaroğlu Kayseri’ye geliyor... Yücel, “Sığınmacıların gitme ve gönderilme yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir” Cıngı’dan Gökmen Çiçek ve Atanur Aydın vurgusu Milletvekili Cıngı, Mecliste Kayseri'deki çıkan olaylara ilişkin iddialara yanıt verdi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Kayseri'ye geliyor CHP Milletvekili Genç, Özgür Özel’e Kayseri’deki olaylarla alakalı rapor sundu Özdemir: “UEFA, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurlardan kendini temizlemelidir” Bakan Özhaseki, görevden affını istedi Genç; "Toplumsal huzuru gözeten bir göç politikası geliştirmesi gerekiyor" Milletvekili Arıkan, “Provakoslara karşı çok dikkatli olalım” Zafer Partisi Lideri Özdağ'dan evlerinize dönün çağrısı Dervişoğlu: “Bu tabloyu yaşamamak için defalarca iktidarı uyardık” İYİ Partili Yücel: Acilen görevinizden istifa edin AK Parti Yerel yönetimler İstişare ve Değerlendirme toplantısının ilk oturumu gerçekleşti Genç; “12 Eylülün kalıntıları hala Kayseri'de mevcuttur” MHP ve CHP’nin arasındaki buzları eriten düğün Milletvekili Ersoy: “Azmettirici olduğumu iddia edenlere hukuki süreç başlatıyorum” CHP Genel Başkanı Özel, “Bu yaptıkları ne yiğitliktir ne de mertliktir” MHP’li Özdemir’den bir günde 8 soru önergesi Haziran ayının en sevilen bakanı Özhaseki Bekir Ulu, Türkiye İttifakı Partisi Talas İlçe Başkanı Olarak Atandı Pınarbaşı’nda 35 yıl sonra yeniden CHP kazandı Genç, “Islak imzalı tutanaklarımıza göre 289 oy farkla seçimi kazandık” Akar: “Büyük ve güçlü Türkiye olmak için çalışmalarımız devam ediyor”
×