“OY VERMEK, BEN SİZE GÜVENİYORUM DEMEKTİR”

“OY VERMEK, BEN SİZE GÜVENİYORUM DEMEKTİR”
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından Talas’ın kırsal mahallelerinde başlatılan “Belediye Mahallemizde” projesinin ikinci etabında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Çalışmaların bu seferki durağı Reşadiye Mahallesi oldu. Başkan Yalçın burada yaptığı konuşmada Reşadiye’de çok yüksek oranda oy aldıklarına vurgu yaparak, “Oy vermek, ben size güveniyorum demek. Biz de bu güveni boşa çıkartmamak için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Talas Kaymakamı Zekeriya Güney ve ilçe protokolünün katılımıyla düzenlenen törende ilk konuşmayı yapan Reşadiye Mahalle Muhtarı Mustafa Kapçı, devleti yönetenlerin amirlik değil ağabeylik yaptığını vurgulayarak, Başkan Yalçın’ın Reşadiye’ye, belediye başkanı seçilmeden önce de birçok hizmetinin olduğunu söyledi ve eski yeni yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
Daha sonra kürsüye gelen Başkan Mustafa Yalçın yaptığı konuşmada su ve kanalizasyon idaresi, doğalgaz işletmesi, elektrik şirketi ve otobüs işletmesinden personelin yanı sıra Talas Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nden ilgili tüm personelin mahallede hizmet vermek üzere hazır bulunduklarını vurguladı.
Kendisinin de on beş yıldır Reşadiye sakini olduğunu söyleyen Başkan Yalçın, “Reşadiye tarihi bir yerdir. Eski camileri, evleri ve sokakları ile şirin bir yerleşim yeridir. Seçimlerde siz bize yüksek oranda oy verdiniz. Oy vermek bir kâğıdı, pusulayı sandığa atmak değildir. Biz sana güveniyorum demektir. Biz de bu güveni boşa çıkarmamak adına elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.
YURT ÇAPINDA YAYGINLAŞAN PROJE
Çalışmaların yerel ve yaygın basında karşılık bulduğuna değinen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, projenin yurt çapında hızla yaygınlaştığına vurgu yaparak, “Ortaya koyduğumuz proje kısa zamanda çok büyük ses getirdi. Kayseri içerisinde takdir gördüğü gibi yurt çapında da örnek alınıp uygulanmaya başlandı. Samsun’da bir belediye aynı adla ve aynı içerikle bu projeyi uygulamaya başladı. Kısa zamanda bu kadar öne çıkan bu projeye verdiği desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a ve diğer paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içinde hizmetleri yerine getirmeye devam ediyoruz. Bu çalışmaları yaparken cebimizden yapmıyoruz. Allah, devlete zeval vermesin, devletin imkânlarıyla bu çalışmaları yapıyoruz. Biz de bir orkestra şefi gibi görev yaparak ekipleri koordine ediyoruz. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Programda son konuşmayı yapan Talas Kaymakamı Zekeriya Güney de çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu projede emeği geçen başta belediye başkanımız Mustafa Yalçın’a ve tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum, hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.
VATANDAŞ MEMNUN
Talas Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Reşadiye sakinleri de Başkan Yalçın ve ekibine teşekkür etti.

 

PAYLAŞ
GÖNDER
Engelliler Gününde Talas’tan İki Sürpriz Birden Kayserililer, Hafta Sonu Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'ne Akın Etti Kocasinan’da Yılın Son Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi "Felahiye ve Özvatan'da İlk Doğal Gaz Ateşini Yakıyoruz" Kocasinan’ın Kursları, İstihdama Ve Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor Maharetli Elleri’n El İşi Ürünleri Başkan Mustafa Yalçın: “Zincidere 100'üncü Yıl Mesire Alanı'nı doğallığını bozmadan hizmete açtık” TALAS'TA ENGELLİLERE ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ KAYMEK'in, 3'üncü Kitap Okuma Yarışması İçin Kayıtlar Sürüyor Belediyelerin 2024 yılı bütçeleri belli oldu Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı bütçesi 11 Milyar 500 Milyon lira oldu Ömürlük çeyizler sergilenecek İncesu Belediyesi karla mücadele hazırlıklarını tamamladı TALAS'TA VERGİ MESAİSİ Çolakbayrakdar: “Kentsel Dönüşümde Önceliğimiz, Yeşil Bir Kocasinan’dır” Yeşilhisar Millet Bahçesinde ağaçlandırma yapıldı Kartal Bulvarı’nın ismi Şehit Tarık Koçoğlu olarak değiştirildi "Trafik Gürültüsünü En Aza İndiriyoruz" İncesu’da Cumhuriyetin 100. yılına 100 yatırım Yeşilhisar’ın kırsal mahallelerinde asfalt yol çalışmaları devam ediyor Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde ‘Gastronomi Günleri’ düzenlenecek Çolakbayrakdar, “Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da dönüşümü devam ettiriyoruz” Büyükşehir'den Cumhuriyet'in 100'üncü Yılına Özel Etkinlikler Bünyan’da Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi gerçekleştirildi Bağ Bozumu Ve Pekmez Şenliği yapıldı
×