Reklamı Kapat

OSB'nin resmen görevden alınan başkanı Nursaçan kendini savunacak

OSB'nin resmen görevden alınan başkanı Nursaçan kendini savunacak
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan'ın, görevinden uzaklaştırıldığı OSB'den yapılan açıklama ile resmileşti. Görevden alınan başkan Nursaçan'ın, Kayseri OSB'ne Sahip Çık Platformu tarafından yapılacak basın toplantısı ile aynı gün ve saati seçmesi manidar bulundu

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan'ın, görevinden uzaklaştırıldığı OSB'den yapılan açıklama ile resmileşti.

Kayseri OSB'den yapılan yazılı açıklamada, Tahir Nursaçan'ın, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kararı ile 3 ay süreliğine görevinden uzaklaştırıldığı ifade edildi. Yapılan açıklamadaı ayrıca Tahir Nursaçan'ın yarın basın toplantısı düzenleyerek hakkındaki iddialara cevap vereceği de belirtildi.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Kayseri OSB yönetim kurulu başkanı Tahir Nursaçan ve 6 OSB yöneticisi hakkında "zimmet" ve "kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği" gibi suçlardan hazırlanan iddianame 3. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmişti ve 26 Kasım'a ilk duruşma günü verilmişti.

Ağır cezada yargılanma sürecinini ortaya çıkmasının ardından, Kayseri OSB Yönetimi Mali Genel Kurulun tarihini 5 Kasım olarak açıklamıştı.

AYNI SAATLERDE OSB'NE SAHİP ÇIK PLATFORMU BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEK

Kayseri OSB'de görevden alma haberinin yayılmasının ardından Kayseri OSB Yönetiminin yaptığı iş ve işlemlerle ilgili itirazlarını uzun süredir ortaya koyan Kayseri OSB'ne Sahip Çık Platformu bir basın toplantısı ile gelişmeleri değerlendireceğini duyurmuştu.

Platformdan Cumartesi günü basın gönderilen davette; 19 Ekim Salı günü sabah 09;30'Da yapılacak değerlendirme toplantısına davet gönderilmişti.

Kayseri OSB'nin görevden alınan başkanı Tahir Nursaçan'ın görevden alma yazısının resmen ulamasının ardından Kayseri OSB'ne Sahip Çık Platformu toplantısı ile aynı gün ve saatlerde açıklama yapacağını kamuoyuna duyurması ise manidar bulundu.

PAYLAŞ
GÖNDER
×