OSB genel kurulunda seçim kararına bakanlık onay vermedi

OSB genel kurulunda seçim kararına bakanlık onay vermedi
Herkesin dört gözle beklediği OSB seçiminde sürpriz bir gelişme yaşandı. Bakanlık'tan OSB'de yapılmak istenen seçime onay çıkmadı.

Organize Sanayi Bölgesi Mali Genel Kurulu 18 Mayıs Çarşamba günü OSB Fuar alında yapılacak. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus İmamoğlu, daha önce Mali Genel Kurul’da seçim kararı da alacaklarını ve aynı gün OSB yönetim kurulunu da seçmek istediklerini açıklamıştı. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı, yönetim kurulu seçimleri için mevzuata aykırı olacağı yönünde görüş bildiren Bakanlıktan onay çıkmadı.

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus İmamoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından mevzuata aykırılık olduğu gerekçesiyle seçim kararına onay gelmediğini açıklayarak, 18 Mayıs Çarşamba günü sadece OSB Mali Genel Kurulu’nun yapılacağını söyledi. Başkan İmamoğlu bakanlığa konuyla ilgili itirazda bulunduklarını ifade ederek, süreci Kayseri Anadolu Haber’e gazetesine anlattı.

OSB’de seçim ertelendi
Başkan Yunus İmamoğlu, Bakanlıktan mevzuata aykırı olacağı yönünde karar çıktığında itirazda bulunduklarını belirterek, “İtiraz olunca Bakanlıktan bizleri uyardılar. Biz de bakanlığa tekrar sorduk, görüş aldık. Seçimlerin Mali Genel Kurul’da yapıldığı takdirde mevzuata aykırı olunacağı söylendi. O nedenden dolayı da vazgeçtik” dedi.

Seçime sanayici karar verdi
Yakın zamanda seçim olması yönünde yine sanayiciye soracaklarını söyleyen Başkan İmamoğlu, “18 Mayıs Çarşamba günü sadece mali genel kurul yapılacak.  Ama biz yine seçim olsun mu diye sanayicimize soracağız. Eğer seçim olması yönünde bir kanaat, talep gelirse gününü de belirleyeceğiz. Seçimleri de mali kurulda alacağımız tarihe göre 15 gün ile bir ay arasında yaparız diye umut ediyoruz. Seçim kararı ise sanayicimizin isteğine bağlı. Bizler soracağız sanayicimiz ne derse ona göre hareket edeceğiz.” İfadelerinde bulundu.

“Zaten başkanım, neyin adaylığı?”
Seçim olması takdirde aday olup olmayacağı yönünde açıklamalarda da bulunan İmamoğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü.

“Seçim olmadan adaylık havada kalırdı. Eğer seçim kararı çıkarsa o zaman karar veririm.  Şu anda başkanım zaten neyin adaylığını yapacağım ki? Daha öncede aday olmayı düşünüyorum demiştim. Ama sadece o kadardı. Daha istişare yapmamıştım arkadaşlarımla, yönetimimle. O yüzden düşünüyorum diye cevap vermiştim. Ama seçim olmadığı halde şu anda bir başkan adaylık söylemi biraz yanlış olur. O gün ne getirir, ne geliştirir ona göre karar veririm.”

PAYLAŞ
GÖNDER
Tele takılan Karaleyleği işçiler kurtardı ALİ ÖZCAN: “TİCARET DENİLİNCE AKLA KÜLTEPE GELECEK” Bakan Akar’dan Kayseri ziyareti Büyükşehir'in Kariyer Merkezi 50 Bin Kişiye Ulaştı, 2 Bin Kişiye İstihdam Sağladı Büyükşehir, Yavru Vatan Kıbrıs'ta İş Birliği İçin İmza Töreninde Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den Başkan Büyükkılıç'a Ziyaret KİRACIOĞLU: “HER ŞEY SANAYİCİLERİN HAKLARINI SAVUNMAK İÇİNDİ” Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın: “Kavgasız, gürültüsüz yeni bir dönem başlatıyoruz” Kayseri OSB’de Mehmet Yalçın dönemi OSB’ne Sahip Çık Platformu: Seçimde tüm sanayicilerimiz aday olabilmeli Kurbanda doğru bilinen bazı yanlışlar neler? Avrupa'nın en yüksek Dağ Maratonu Erciyes'te 6. kez koşulacak SON DAKİKA… Ekmek zamlandı! 200 gram ekmek 3,5 lira oldu Semt pazarı fiyatları Kurban pazarları 25 Haziran’da açılacak; Fiyatlar el yakıyor! Başkan Büyükkılıç’tan ‘ek bütçe’ açıklaması Sıcaktan bunalanlar için Erciyes’te kamp imkanı Meteoroloji gün ve saat verip yeniden uyardı KAYÜ Tomarza Mustafa Akıncıoğlu MYO’da Mezuniyet Coşkusu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı’nda tren seferlerinde ek kapasite artışı yaptı Sinop ve Van'dan Getirilen İki Yavru Ayı, Hayvanat Bahçesi'ne Renk Kattı Uluslararası Nötrino Deneylerinin Kontrol Merkezi ERÜ’de Kuruluyor Bakan Nebati Kültepe Zirvesi için Kayseri’ye geliyor Kayseri Karadenizliler Derneği genel kurula gitti Nursaçan’a destek paylaşımları Mehmet Yalçın’a ittifak desteğini bozmadı
×