Ortaokulu öğrencileri temizlik robotu yaptı

Ortaokulu öğrencileri temizlik robotu yaptı
4006 TUBİTAK proje kapsamında İncesu ilçesinde Yavuz Sultan Selim ilköğretim okulunda eğitim gören 8’nci sınıfı öğrencileri Burak Can ve Seyit Umut Kaya, kendi imkânları ile 1.5 ayda KAYCAN adını verdikleri temizlik robotu üretti.

Öğrencilerin projesiyle yakından ilgilenen İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, öğrencilerin hazırladıkları projelerde her zaman yanlarından olacaklarını söyledi.

İncesu ilçesi Yavuz Sultan Selim ilköğretim okulunda eğitim gören öğrencilerin 4006 TUBİTAK proje kapsamında hazırladıkları projeler sergiye sunuldu. 15 farklı projenin yer aldığı fuarda en dikkat çeken projelerden biri 8’nci öğrencilerinin kendi imkânları ve yaptıkları kodlama ile hazırladıkları KAYCAN adını verdikleri temizlik rabotu oldu. Engelden kaçarak yolunu bulan robot, tamamen öğrencilerin kendi bilgi ve harcamaları ile yapıldı. Düzenlenen fuara katılan İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, öğrencilerin hazırladığı projelerle yakından ilgilendi. Eğitimde yapılacak her çalışmaya destek olduklarını ve bundan sonra da olmaya devam edeceklerini söyledi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×