“Organize sanayi bölgesinde aylık 50 bin lira maaş alan kaynakçı var”

“Organize sanayi bölgesinde aylık 50 bin lira maaş alan kaynakçı var”
Herkesin üniversite mezunu olmasına gerek olmadığını, başka sektörlerde çalışacak insanlara da ihtiyaç olduğunu belirten AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı; ”Herkes masa başında çalışamaz. Herkes bürokrat olamaz. Herkes kamuda çalışamaz. Kamunun buna gücü takati yetmez. Dolayısıyla ya burada tıkanma varsa siz de eğer çok iyi bir üniversite mezunu değilseniz, açık söylüyorum, çok iyi bir bölüm mezunu değilseniz zorlamayın. Bugün organize sanayi bölgesinde aylık 50 bin lira maaş alan kaynakçı var” dedi.

Devletin meslek liselerine ve çıraklık okullarına verdiği desteği belirten AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı; “Devlet o kadar çok destek veriyor ki, inanılmaz. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle beraber çırak okuluna gittim, gezdik. Devletin verdiği imkanları değerlendirdik. Çocuk lise 1’e teknik olarak başlıyor. 4 gün sanayide çalışıyor, 1 gün okula geliyor ve sigortasını da yapıyor. Asgari ücretin üçte biri kadar maaş veriyor, sınıf atladıkça bu oran artıyor. Lise sonda galiba asgari ücret kadar destek veriliyor. Hem piyasada çalışıyor, işverene de maaşını destekliyor. Çocuğa da cep harçlığı veriyor” şeklinde konuştu.

Herkesin üniversite mezunu olmasına gerek olmadığını, başka sektörlerde çalışacak insanlara da ihtiyaç olduğunu belirten AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı; “Aslında ara kurslarda ufak tefek sertifika programları olmalı ama zaten var. Belediyenin KAYMEK’leri, valiliğin açmış olduğu seminerler gibi o kadar çok imkan var ki. Sadece talip olup kendinize bir gelecek biçmeniz gerekiyor. Herkes masa başında çalışamaz. Herkes bürokrat olamaz. Herkes kamuda çalışamaz. Kamunun buna gücü takati yetmez. Dolayısıyla ya burada tıkanma varsa siz de eğer çok iyi bir üniversite mezunu değilseniz, açık söylüyorum, çok iyi bir bölüm mezunu değilseniz zorlamayın. Bugün organize sanayi bölgesinde aylık 50 bin lira maaş alan kaynakçı var. Aylık 50, 60 bin lira maaş alan mobilya boyacısı var" dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
KAZIM YÜCEL MEYDANDA VATANDAŞLARI DİNLEDİ DEVA Partisi Kocasinan Başkan Adayı Türkmen, "Görmezden gelinen ulaşım sorununu biz çözeceğiz" Milletvekili Çopuroğlu, “Hızlı tren projesi bölge için önemli bir ulaşım ağı oluşturacak” Milletvekili Özsoy duyurdu: “Keleş Deresi’nde doğal afet ve taşkın hasarı onarımı yapılacak” Coşkun: “Kayseri’mizi nefes alamaz hale getirdiler” CHP Kocasinan İlçe Başkanlığından Kocasinan Belediyesi’ne Slogan Tepkisi Yücel: “Vatandaşı makarna, mantıyla kandırmaya alıştılar” Gözütok, “Talas’a 7 gün 24 saat açık kalacak kreşler yapacağız” İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı Şahin’den Cumhuriyet Meydanı’ndaki parti bayraklarına eleştiri Başkan Büyükkılıç 5 yıllık projelerini açıkladı Özhaseki: “Gıpta ile bakılan bir şehir konumuna geldik” Özhaseki, “Mart sonuna kadar 75 bine kadar evi teslim etmiş olacağız” Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arıkan, “Güney Çevreyolu’nu Kayserimize hediye edeceğiz” Yücel, “Tarımda bir master plan ortaya koymak zorundayız Gelecek Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Tosun Oldu İYİ Partili Kazım Yücel Projelerini Açıkladı Vekili Ataş’tan Avşar halayı Kazım Yücel: Sanayicinin Derdi Büyük Yücel: “Kayseri, en çok sığınmacı barındıran dördüncü şehir” AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Adem Sarıçiçek oldu Milletvekili Ataş, “Taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnaflar sıkıntıda” AK Parti Felahiye İlçe Başkanı Halit Abul oldu Memleket Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Deniz Coşkun oldu Saadet Partisi Talas Belediye Başkan Adayı Harun Toprak oldu Yücel: “Sancaktepe, Boztepe ve Oruçreis’i hak ettiği yere getireceğim”
×