Reklamı Kapat

Öğretmenler günü için hediyelik eşyacılara yoğun ilgi

Öğretmenler günü için hediyelik eşyacılara yoğun ilgi
24 Kasım Öğretmenler Günü öncesi öğrenciler, öğretmenlerine hediye alma telaşına düştü. Kayseri’de hediyelik eşya satan esnaf Mert Mustafa Turan, eğitimciler için alınabilecek ürünler ve fiyatlar hakkında bilgi verdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle öğrenciler, öğretmenlerine hediye almak için çarşının yolunu tuttu. Öğrenciler genelde resimli kupa, kalem, atkı ve bere takımı, saat, çakmak gibi hediyelik eşyaları almayı tercih ediyor. En fazla hediyeyi genellikle ilköğretim öğrencilerinin aldığını belirten esnaf Mert Mustafa Turan, alınan hediyenin de öğrencinin bütçesine göre değiştiğini söyledi.
Turan, “İlköğretim öğrencilerinin ilgisi fazla. Lise ve üniversite öğrencilerinde bu durum çok yok. İlköğretim öğrencilerinin tercih edebileceği resimli kupalar, saat, kar küresi gibi ufak hediyeler bulunuyor. Bu tür hediyeler daha hızlı satılıyor. Birçok kişi de çanta tercih ediyor” dedi.
HEDİYELİK EŞYA FİYATLARI NE KADAR?
Hediyelik eşya fiyatlarından da bahseden Turan, “Fiyat aralıkları değişiyor. Resimli kupa 80 lira, kar küreleri boyutuna göre değişiyor. Büyük boy 180, orta boy 140, küçük boy 100 lira. Kalemler 45 liradan başlıyor 400 liraya kadar çıkıyor. Çantalar 200 liradan başlıyor. Öğrenciler, havuz sisteminden toplayıp paralarla aldıkları da oluyor bu sefer daha pahalı bir hediye alabiliyorlar. Saatler de 150 liradan başlıyor, 690 liraya kadar çıkıyor. Çakmaklara isim yazıyoruz, Çakmaklar 50 liradan başlıyor 400 liraya kadar çıkıyor” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Türkiye Adalet Akademisi’nin Tapu İptali ve Tescil Davaları meslek içi eğitimi Kayseri’de başladı Kayseri protokolü Erciyes jeotermal sondaj alanını inceledi Pınarbaşı Kaymakamlığına Mesut Bolat atandı Zirvede “Erciyes’in Gelecek Vizyonu” sunumu Şehit Polis memuru Murat Akpınar için mevlid okutuldu Yeni 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi' belli oldu Sarız’da Karabağ hassasiyeti Türkiye Muhtarlar Derneği Kayseri İl Başkanı Yakup Er, “Muhtarlar mahallenin abisi, ablası” Tomarza Kaymakamlığına Ali Buzkaya atandı ERÜ mağaza açıldı Faruk Molu’nun adının serbest bölgeye verilmesine destek geldi Kayseri OSB Sağlık Merkezi Projesinde Ön Fizibilite Çalışması Gerçekleştirildi Rektör Prof. Dr. Altun, Göreve Gelişinin 1 Yılını Değerlendirdi Evladını kaybeden acılı aile Viyadük’e güvenlik önlemi istiyor Kültepe’de 4 bin 100 yıllık buğdaylar bulundu Cuma günü çöl tozu geliyor! Vali Çiçek, Gaziler Onuruna Yemek Verdi Çiçek, “Ahilik Teşkilatı, Medeniyetimizin Dünyaya Armağan Ettiği En Büyük Hediyelerden Birisidir” Altınokta Körler Derneği Kayseri Şube başkanı Atmaca güven tazeledi URALOĞLU TUSAŞ’I ZİYARET EDEREK İNCELEMELERDE BULUNDU Şehidimize Son Görev Kayseri OSB Başkanı Yalçın: “Kayseri’yi Fuarlar Şehri Yapmak İçin Çalışıyoruz” TURKSAT6A DA HEYECAN DORUKTA! Şehit polis Murat Akpınar için tören düzenlenecek Dünya Temizlik Günü’nde Kayseri’de gönüller 3 yerde çevre temizliği yaptı
×