Öğretmenler günü için hediyelik eşyacılara yoğun ilgi

Öğretmenler günü için hediyelik eşyacılara yoğun ilgi
24 Kasım Öğretmenler Günü öncesi öğrenciler, öğretmenlerine hediye alma telaşına düştü. Kayseri’de hediyelik eşya satan esnaf Mert Mustafa Turan, eğitimciler için alınabilecek ürünler ve fiyatlar hakkında bilgi verdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle öğrenciler, öğretmenlerine hediye almak için çarşının yolunu tuttu. Öğrenciler genelde resimli kupa, kalem, atkı ve bere takımı, saat, çakmak gibi hediyelik eşyaları almayı tercih ediyor. En fazla hediyeyi genellikle ilköğretim öğrencilerinin aldığını belirten esnaf Mert Mustafa Turan, alınan hediyenin de öğrencinin bütçesine göre değiştiğini söyledi.
Turan, “İlköğretim öğrencilerinin ilgisi fazla. Lise ve üniversite öğrencilerinde bu durum çok yok. İlköğretim öğrencilerinin tercih edebileceği resimli kupalar, saat, kar küresi gibi ufak hediyeler bulunuyor. Bu tür hediyeler daha hızlı satılıyor. Birçok kişi de çanta tercih ediyor” dedi.
HEDİYELİK EŞYA FİYATLARI NE KADAR?
Hediyelik eşya fiyatlarından da bahseden Turan, “Fiyat aralıkları değişiyor. Resimli kupa 80 lira, kar küreleri boyutuna göre değişiyor. Büyük boy 180, orta boy 140, küçük boy 100 lira. Kalemler 45 liradan başlıyor 400 liraya kadar çıkıyor. Çantalar 200 liradan başlıyor. Öğrenciler, havuz sisteminden toplayıp paralarla aldıkları da oluyor bu sefer daha pahalı bir hediye alabiliyorlar. Saatler de 150 liradan başlıyor, 690 liraya kadar çıkıyor. Çakmaklara isim yazıyoruz, Çakmaklar 50 liradan başlıyor 400 liraya kadar çıkıyor” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
ZİÇEV üyeleri ve KİGDER üyelerinden muhteşem konser YHT’LERLE DÜNYA’NIN ETRAFINDA 2003 TUR! Kayseri’de 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı Kayseri’nin ilk kadın şehidinin annesi, kızının eşyalarını 8 yıldır muhafaza ediyor Yürüyen helikopterin ardından bu kez de yürüyen gemi yaptı Kayseri’de sağlık çalışanları Filistin için sessiz yürüyüş düzenledi Özhaseki, “Halkın denize rahat ulaşımını engelleyen ne varsa yok edeceğiz” Kayseri'den İlk Hac Kafilesi Dualarla Yola Çıktı Vali Çiçek, “Hiçbir gencimizi zehir tacirlerine, alçaklara feda etmeyeceğiz” Kayseri OSB ERVA Spor Okulu Açıldı İŞKUR İl Müdürü Ak: “Fuar sayesinde bugün bile işe başlayanlar var” AGU¨ Sosyal Bilimler Enstitu¨su¨’nden “Ortadogˆu’da Su¨rdu¨ru¨lebilirlik” C¸alıs¸tayı Dev İstihdam Fuarı Açıldı Kayserispor’u taşıyan uçağa yıldırım isabet etti Vali Çiçek, “Kayseri'nin her yerinde Erva Spor Okulları olacak ve tüm Türkiye'ye yayılacak” Özhaseki: “Hayır eğitime yapıldığı zaman daha kıymetli hale geliyor” Kayseri’de sağlık çalışanlarından Filistin için sessiz yürüyüş Bilal Erdoğan, “Gönül istiyor ki imam hatipli sporcularımız olimpiyatlarda bayrağı göndere çeksin” Evlatlarına sahip çık Kayseri! Pelin Çift: “Vatandaşlarımız kıymetli, tarihi eşyalarını müzelere bağışlayabilirler” Yaşayan Tarih Müzesi açılışı gerçekleştirildi Yahyalı ERVA Spor Okulu açıldı Kayserililer Gençlik Koşusu’nda buluşuyor CZN Burak hayatını kaybeden Turan için aileye taziye ziyaretinde bulundu TÜRKSAT 6A’YA YENİ LOGO
×