Öğrencilere ‘Dijital Çağda Çocuk Hakları ve Sorumlulukları” konulu konferans

Öğrencilere ‘Dijital Çağda Çocuk Hakları ve Sorumlulukları” konulu konferans
Besime Özderici Ortaokulu Müdürlüğü tarafından ‘Dijital Çağda Çocuk Hakları ve Sorumlulukları” konulu konferans düzenlendi.

Ali Rıza Özderici İHL konferans salonunda düzenlenen konferansa Kayseri Cihannüma Derneği İl Başkanı Avukat Fevzi Konaç katıldı. Dijital ve sanal dünyanın içerdiği tehlikelere dikkat çekilen konferansta çocuklara sosyal medya, internet ve dijital platformlardaki kendilerini bekleyen tehlikeler konularına değinildi. Konferansa öğrenciler çocuk suçları konusunda mahkeme dosyalarına konu olan dijital platformların tehlikeleri ve yaşanmış adli vakalar üzerinden dikkat etmeleri gereken hususlar konusunda uyarılırken, asıl hedefleri olan eğitim konusunda bu tip sıkıntılardan uzak kalmaları yönünde tavsiyelerde bulunuldu.
Konferans soru/cevap bölümü ve Okul Müdürü Seyit Ahmet Erdoğan tarafından plaket takdimi ile sona erdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
ALİ ÖZCAN: “TİCARET DENİLİNCE AKLA KÜLTEPE GELECEK” Bakan Akar’dan Kayseri ziyareti Büyükşehir'in Kariyer Merkezi 50 Bin Kişiye Ulaştı, 2 Bin Kişiye İstihdam Sağladı Büyükşehir, Yavru Vatan Kıbrıs'ta İş Birliği İçin İmza Töreninde Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den Başkan Büyükkılıç'a Ziyaret KİRACIOĞLU: “HER ŞEY SANAYİCİLERİN HAKLARINI SAVUNMAK İÇİNDİ” Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın: “Kavgasız, gürültüsüz yeni bir dönem başlatıyoruz” Kayseri OSB’de Mehmet Yalçın dönemi OSB’ne Sahip Çık Platformu: Seçimde tüm sanayicilerimiz aday olabilmeli Kurbanda doğru bilinen bazı yanlışlar neler? Avrupa'nın en yüksek Dağ Maratonu Erciyes'te 6. kez koşulacak SON DAKİKA… Ekmek zamlandı! 200 gram ekmek 3,5 lira oldu Semt pazarı fiyatları Kurban pazarları 25 Haziran’da açılacak; Fiyatlar el yakıyor! Başkan Büyükkılıç’tan ‘ek bütçe’ açıklaması Sıcaktan bunalanlar için Erciyes’te kamp imkanı Meteoroloji gün ve saat verip yeniden uyardı KAYÜ Tomarza Mustafa Akıncıoğlu MYO’da Mezuniyet Coşkusu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı’nda tren seferlerinde ek kapasite artışı yaptı Sinop ve Van'dan Getirilen İki Yavru Ayı, Hayvanat Bahçesi'ne Renk Kattı Uluslararası Nötrino Deneylerinin Kontrol Merkezi ERÜ’de Kuruluyor Bakan Nebati Kültepe Zirvesi için Kayseri’ye geliyor Kayseri Karadenizliler Derneği genel kurula gitti Nursaçan’a destek paylaşımları Mehmet Yalçın’a ittifak desteğini bozmadı Bakanlık kararını kabul etmeyen Nursaçan: “Adaylığımız devam etmektedir”
×