Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi’nin alkışlanacak başarısı

Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi’nin alkışlanacak başarısı
Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi’nin öğretmen ve öğrencileri, ‘Besleniyor muyuz Zehirleniyor muyuz Okuryazarlığı’ projesi ile başarı elde etti.

2020-2021 eğitim öğretim yılında Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi’nin bünyesinde kaymakamlık oluru ile uygulanan ‘Besleniyor muyuz Zehirleniyor muyuz Okuryazarlığı’ projemsi eğitimde iyi örnekler ödülüne layık görüldü.

Kocasinan Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle farklı bir aşamaya taşınan projesi bu yıl Kocasinan’da 35 ortaöğretim okuluyla ortak yürütüldü. Bu sene bakanlık tarafından onaylanan projede Web 2.0 ve beslenme üzerine ağırlıklı eğitimler verildi. Eğitimler Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ile Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinden alındı.

Projenin farklı bir ayağı olan e-twinning uygulaması öğretmenler Ayşe Pınar Şahintürk, Zergül Uçar ve Vildan Çavuş yöneticiliğinde bitme aşamasına geldi. Eskişehir, Denizli, Kütahya, Kayseri ve Romanya’da bulunan okullarla yürütülen projenin amacı; okullardaki öğrencilerin ağırlıklı olarak ambalajlı gıdalarda oluştuğuna, ambalajlı gıdalarda bulunan gıda katkı maddelerinin beslenmeye destek olmadığı gibi sağlığı tehdit ettiğine dikkat çekmek ve bu konuda öğrencilerde farkındalık oluşturmak olarak özetlendi.

E-twinning projesinin son ve ortak ürünlerinin ‘’arewefedorpoisened’’ sosyal medya hesaplarından takip edebileceği kaydedildi.

PAYLAŞ
GÖNDER
KAYÜ Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Dönemi Mezunlarını Verdi ERÜ Veteriner Fakültesi’nde 25. yıl etkinliği düzenlendi KAYÜ Sosyal Bilimler MYO, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mezunlarını Verdi Genç Memur Sen kitap okuyan öğrencileri ödüllendirdi ERÜ’de “IV. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı” KAYÜ, Azerbaycan Üniversiteleri ile el sıkıştı KAYÜ Pınarbaşı MYO’da Mezuniyet Sevinci Hayırsever Büyükkılıç Ailesinin Eğitime Kazandırdığı Okulda 'Okuma Bayramı' Sevinci NNYÜ, TÜBİTAK öğrenci projelerinde Türkiye ikincisi oldu LGS için geri sayım başladı: İşte merak edilenler ve cevapları ERÜ Turizm Fakültesi 13. Dönem Mezunlarını Verdi Şehit Kübra Doğanay Fen Lisesi’nde ‘TÜBİTAK Bilim Fuarı’ açıldı 2022 KPSS başvuruları başladı Kayseri Üniversitesi, 1. AR-GE Proje Pazarına 34 Proje İle Katıldı Türkiye’nin En Modern Bilim ve Sanat Merkezi Eğitime Hazır HEM HIZLI MI, HEM ANLAYARAK MI, OKUMALIYIZ? Kayseri Üniversitesi 4 yaşında ÖSYM, DGS başvuru tarihlerini açıkladı ERÜ’de 8. Erciyes Pediatri Akademisi Gerçekleştirildi Milli Eğitim Müdürü asaleten atandı Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi’nin alkışlanacak başarısı YKS hazırlık için açık liseye geçmek mantıklı mı? ERÜ’de 21. Bahar Şenliği 1-4 Haziran 2022’de Düzenlenecek KAYÜ Develi Seyrani Kampüsü gelişiyor Kayseri Eğitim Bir Sen 2. Kütüphanesini Açtı
×