NNYÜ’de Ulusal Sağlık Bilimleri Kongresi Yapıldı

NNYÜ’de Ulusal Sağlık Bilimleri Kongresi Yapıldı
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Ulusal Sağlık Bilimleri Kongresi NNYÜ Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezi’nde yapıldı.

NNYÜ Rektör Yardımcısı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neriman İnanç kongrenin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Ulusal Sağlık Bilimleri Kongresi’nin “Sağlıklı ve Aktif Yaşam” temasıyla bu yıl ilk kez yapıldığını söyledi. Aynı zamanda kongre başkanı olan Prof. Dr. Neriman İnanç konuşmasında şu ifadelere yer verdi: Yaşamımızın en büyük sermayesi sağlığımızdır. Son yıllarda yaşanan pandemi nedeniyle bulaşıcı hastalıklar ile toplum sağlığına odaklanılması, veteriner hekimler, beşeri hekimler ve diğer sağlık profesyonelleri ile insan, hayvan ve çevre sağlığının birlikte değerlendirildiği tek sağlık kavramının dikkate alınması gerektiği belirtilmektedir. Bu amaca yönelik olarak sağlığa ulaşmak için multidisipliner iş birliği çalışmalarının teşvik edilmesi de önerilmektedir. Bizde kongremizde bu yaklaşımı dikkate almaktan büyük mutluluk duymaktayız.

NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Fazıl Özsoylu ise kongre sebebiyle çeşitli şehirlerden ve üniversitelerden gelen misafirleri Üniversitelerinde ağırlamaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyduğunu belirterek kongrenin başarılı ve verimli geçmesi temennisinde bulundu.

34 şehir, 53 farklı üniversiteden doktor, veteriner hekim, diş hekimi, fizyoterapist, diyetisyen gibi sağlık alanında bilimsel çalışma yapan ve konuya ilgi duyan yaklaşık 320 sağlık profesyonelinin katıldığı ve iki gün süren kongrede beslenme, halk sağlığı, sağlıkta kalkınma hedefleri, sağlıkta teknolojinin rolü, fiziksel aktivite gibi konularda 171 sözlü ve poster sunumu gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
GÖNDER
ERÜ’nün 2024 Yılı Etki Sıralamasındaki Başarısı ERÜ Turizm Fakültesi 15. Dönem Mezunlarını Verdi 9’uncu sınıf öğrencileri projeleriyle psikoloji dalında Türkiye ikincisi oldu Ülke genelinde 1 milyon 38 bin 192 öğrenci LGS’ye girdi Kayseri Üniversitesi Danışma Kurulu Toplandı NNYÜ Öğrenci Kulüplerinden “May Fest” Etkinliği ERÜ’de “ERÜSMÜS+ Kültür Buluşması” Düzenlendi NNYÜ Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerinde devir-teslim KAYÜ Aşçılık Programı Öğrencileri Başarıya Doymuyor Erciyes Üniversitesi'nden uluslararası yabancı dil eğitimi konferansı ERÜ'lü Öğretim Üyesi Karaboğa, Yükseköğretim Kurulu Üyeliği'ne atandı NNYÜ’de “Önlük Giyme ve Işık Alma” Heyecanı Kayseri Üniversitesi’nde “Güçlü Birey, Sağlıklı Aile ve Gelişen Toplum” Konulu Çalıştay Düzenlendi ERÜ Güzel Sanatlar Bölümü’nden Resim Şöleni! Kayseri Üniversitesi, Türk Devletleri Teşkilatı Türk Üniversiteler Birliği’ne Üye Oldu Türkiye Yüzyılı,Maarif modeli bilgilendirme toplantısı ERÜ, THE Genç Üniversiteler Dünya Sıralamasında İlk 500 Üniversite Arasında ERÜ, THE 2024 Asya Üniversiteleri Sıralamasında İlk 500’de NNYÜ’de Ulusal Sağlık Bilimleri Kongresi Yapıldı ERÜ Patent Tescil Başvurusu’nda İlk 4’te Yerini Aldı 18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması Sergi Açılışı gerçekleştirildi Kayseri Üniversitesi, İşgücü Piyasalarında İhtiyaç Duyulan Alanlarda Eğitim Veriyor KAYÜ Rektörü, Çok Kitap Okuyan Öğrencileri Ödüllendirdi “Kayseri’de tekli eğitime geçilmesi için en az 15 okula daha ihtiyaç var” ‘Okul Öncesi Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ Çalıştayı gerçekleştirildi
×