NNYÜ’de Türk Havacılık Tarihi Anlatıldı

NNYÜ’de Türk Havacılık Tarihi Anlatıldı
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) tarafından “Yüzüncü Yılda Türk Havacılık Tarihi” konulu konferans düzenlendi. Ayrıntılar Kayserinethaber'in Kayseri haberlerinde.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Teknoloji Projeleri Yöneticisi Tanyel Çakmak, NNYÜ Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katıldı. 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Hasan Volkan Güleryüz, NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Fazıl Özsoylu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Neriman İnanç ve Prof. Dr. Erkan Köse, dekanlar, öğretim üyeleri ve öğrencilerin takip ettiği konferansta konuşan Çakmak, uçak projelerinde Kayserili sanayicilerin ve Kayseri’deki fabrikaların katkılarıyla ilerlediklerini belirterek, Türk Havacılık Tarihi, Türk Havacılık Tarihinde Kayseri’nin Yeri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanterine Kayseri’den hangi uçakların katıldığını ve bugün beşinci nesile nasıl gelindiğini anlattı.

Havacılıkta Türkiye, yüz yılda hangi savaş uçaklarını geliştirdiğini video sunumuyla paylaşan Çakmak’a konuşmasından sonra 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Hasan Volkan Güleryüz ve NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Fazıl Özsoylu tarafından plaket takdim edildi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Bakan İbrahim Yumaklı: 4,4 milyar lira tutarında su ve sulama projelerini Kayseri’ye kazandıracağız Vali Gökmen Çiçek: “Kooperatiflerimizin yıllık cirosu 40 milyon liraya ulaştı” Kastamonulu Bakan Yumaklı’dan Kayseri pastırması yorumu Bakan Özhaseki, iş insanları ile bir araya geldi ASKON VE KIZILAY İŞ BİRLİĞİYLE KAN BAĞIŞI ORGANİZASYONU Erciyes, ‘Artık Çekilmez Oldun Yarışması’nın 9’uncusuna Ev Sahipliği Yaptı Başkan Süleyman Varol, güven tazeledi Vekil Akar’ın dayısı Maraşlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı Vali Gökmen Çiçek, “Kadınlar olmazsa hiçbir projede başarılı olma şansımız yok” DEMİRYOLLARINDA ‘YERLİ VE MİLLİ' SİNYALİZASYON Artık Çekilmez Oldun Yarışması, 9'uncu Kez Erciyes'te Start Alıyor Yeşilay Uyuşturucu ile Mücadele Rehabilitasyon Merkezi bu yaz hizmete açılıyor Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen: “Kayseri 6 Şubat depremleri sonrası 7,37 santimetre batıya kaydı” Mehmet Büyükince Kur’an Kursu açıldı Pala: “Memur emeklileri ülkemizin en mağdur kesimidir” Başkan adayı depremzedeler için tek başına yürüyüş başlattı TOKİ mağdurları, konutların verilmesi ve ödeme şartlarının iade edilmesi adına toplandı KalDer Kayseri’ye İlk Kadın Başkan TÜRKİYE TELEKOMÜNİKASYON’UN MERKEZİ OLACAK Bakan Göktaş: “Üniversiteye başlayan öğrencilerde kız öğrenci oranı yüzde 50’yi aştı” HAVA YOLU YOLCU TRAFİĞİNDE REKOR ARTIŞ Doğutürk, “Doğu Türkistan'da Yaşananlar Dünya Gündemine Gelmeli” “Kaybedecek tek bir günümüz yok” Asrın felaketinin yıldönümünde anma programı gerçekleşti Kayseri nüfusu 1 milyon 445 bin 683 kişi oldu
×