NNYÜ’de “Önlük Giyme ve Işık Alma” Heyecanı

NNYÜ’de “Önlük Giyme ve Işık Alma” Heyecanı
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimler Fakültesi tarafından Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ile Hemşirelik Bölümü birinci sınıf öğrencileri için Önlük Giyme ve Işık Alma Töreni düzenlendi.

NNYÜ Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezi’nde düzenlenen Önlük Giyme ve Işık Alma Töreni’ne NNYÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erkan Köse, Prof. Dr. Neriman İnanç dekanlar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı. NNYÜ Rektör Yardımcısı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neriman İnanç törende yaptığı açılış konuşmasında, 2013-2014 eğitim öğretim döneminde Beslenme ve Diyetetik, Hemşirelik, bir yıl sonra da Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümlerine öğrenci alarak eğitime başladıklarını hatırlattı. Öğrencilerinin sağlık mesleğine ilk adımı attığını kaydeden İnanç, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: Topluma yeterli ve dengeli beslenme alışkanlıklarını kazandırarak sağlığı koruyan, hastalıklara göre diyet tedavilerini planlayıp uygulayan diyetisyenler, sağlıklılarda, engellilerde, kas-iskelet sisteminde oluşan   ağrı ve fonksiyon kayıplarında tedavi programını planlayıp, yürüten fizyoterapistler, hastanın bakımını planlayıp, uygulayan ve izleyen hemşireler yetiştirilmektedir. Bu üç mesleğin de ortak amacı fedakar, insancıl, sorunlara duyarlı, hasta haklarına saygılı bir yaklaşımla, toplumun sağlığını korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini artırmaktır. Ülkelerin gelişim sürecinde aktif rol alan üniversitelerin sağlık bilimleri fakülteleri, ürettikleri bilimsel bilgi ile sağlık alanının vazgeçilmez paydaşlarıdır.  Bizler; sizleri, sadece meslek sahibi olarak değil, kaliteden ödün vermeyen, sorgulayan, ulusal ve uluslararası düzeyde rekabet edebilen, çevreye duyarlı, kültürel değerlerinin farkında olan ve bunları koruma bilinci taşıyan bireyler olarak görmek istiyoruz.

Konuşmalardan sonra sırayla kürsüye davet edilen Sağlık Bilimler Fakültesi Beslenme Diyetetik Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü birinci sınıf öğrencilerine beyaz önlükleri bölümlerinde görevli öğretim üyeleri tarafından giydirildi. Hemşirelik Bölümü öğrencileri de öğretim üyelerinin ellerindeki mum şeklindeki lambalardan ışık alarak mesleklerine giden yolda teorik bilgilerini hayata geçirmek için ilk adımı attılar. NNYÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin, ailelerine gurur dolu anlar yaşattıkları Beyaz Önlük Giyme ve Işık Alma Töreni coşkuyla sona erdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nden ‘sağlıklı yaşama teşvik’ projesi Kayseri, LGS’de en başarılı 10 şehir arasına girdi ERÜ’nün 2024 Yılı Etki Sıralamasındaki Başarısı ERÜ Turizm Fakültesi 15. Dönem Mezunlarını Verdi 9’uncu sınıf öğrencileri projeleriyle psikoloji dalında Türkiye ikincisi oldu Ülke genelinde 1 milyon 38 bin 192 öğrenci LGS’ye girdi Kayseri Üniversitesi Danışma Kurulu Toplandı NNYÜ Öğrenci Kulüplerinden “May Fest” Etkinliği ERÜ’de “ERÜSMÜS+ Kültür Buluşması” Düzenlendi NNYÜ Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerinde devir-teslim KAYÜ Aşçılık Programı Öğrencileri Başarıya Doymuyor Erciyes Üniversitesi'nden uluslararası yabancı dil eğitimi konferansı ERÜ'lü Öğretim Üyesi Karaboğa, Yükseköğretim Kurulu Üyeliği'ne atandı NNYÜ’de “Önlük Giyme ve Işık Alma” Heyecanı Kayseri Üniversitesi’nde “Güçlü Birey, Sağlıklı Aile ve Gelişen Toplum” Konulu Çalıştay Düzenlendi ERÜ Güzel Sanatlar Bölümü’nden Resim Şöleni! Kayseri Üniversitesi, Türk Devletleri Teşkilatı Türk Üniversiteler Birliği’ne Üye Oldu Türkiye Yüzyılı,Maarif modeli bilgilendirme toplantısı ERÜ, THE Genç Üniversiteler Dünya Sıralamasında İlk 500 Üniversite Arasında ERÜ, THE 2024 Asya Üniversiteleri Sıralamasında İlk 500’de NNYÜ’de Ulusal Sağlık Bilimleri Kongresi Yapıldı ERÜ Patent Tescil Başvurusu’nda İlk 4’te Yerini Aldı 18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması Sergi Açılışı gerçekleştirildi Kayseri Üniversitesi, İşgücü Piyasalarında İhtiyaç Duyulan Alanlarda Eğitim Veriyor KAYÜ Rektörü, Çok Kitap Okuyan Öğrencileri Ödüllendirdi
×