Reklamı Kapat

‘Ne biçim doktorsunuz' diyerek doktora saldırmış!..

‘Ne biçim doktorsunuz' diyerek doktora saldırmış!..
Kayseri'de dün sağlık çalışanının darp edilmesiyle ilgili detaylar ortaya çıktı. Saldırgan Halil Ö'nün başka bir doktor tarafından yazılan ilacın markasını beğenmeyince değiştirmek için Kadir Tanver Aile Sağlığı Merkezi'ne geldiği ve sistemsel olarak ilacı yazamayan aile hekimi Celal Naci Gökçınar'a 'ne biçim doktorsunuz' diyerek saldırdığı öğrenildi.

Kayseri'de yaşayan Halil Ö., iddiaya göre diş ağrısı çeken çocuğunu doktora götürdü. Burada diş doktoru, çocuk için ilaç yazdı. İlacı almak için eczaneye gelen Halil Ö., eczacının verdiği ilacın markasını beğenmedi. Bunun üzerine istediği ilaç markasını yazdırmak için dün sabah 08.30 sıralarında Kadir Tanver Aile Sağlığı Merkezi'ne geldi. Burada aile hekimi Celal Naci Gökçınar'a başvuran Halil Ö., istediği marka ilacın yazılmasını istedi. Aile hekimi Gökçınar, sistemde diş ağrısı için yazılmış ilaç olduğunu söyleyerek, bunun sistemsel olarak mümkün olmayacağını iletti. Bunun üzerine sinirlenen Halil Ö., odayı terk etti. Bir kaç saniye sonra geri dönen Halil Ö. aile hekiminin odasını ayağıyla tekmeleyerek, içeri girdi. Ardından da yumrukla aile hekimine saldırdı. Çevredeki sağlık çalışanları ve vatandaşlar yaşanan olayı ayırdı. Aile hekiminin yüz ve boynunda morluklar yaşandı. İhbar sonrası olay yerine gelen polis, Halil Ö'yü gözaltına aldı.

AİLE HEKİMİNİN İFADESİNE ULAŞILDI

Yaşanan olay sonrası şikayetçi olan aile hekimi Gökçınar, polis merkezine gelerek, ifade verdi. Aile hekimi Gökçınar emniyette verdiği ifadesinde, "Halil Ö. dişi ağrıyan çocuğunu doktora götürmüş. Orada çocuğu için ilaç yazılmış. Ardından eczaneye gidince doktorun yazdığı ilaca eş değer olanını vermişler. Halil Ö. ilacın markasını beğenmeyince görev yaptığımız aile sağlığı merkezine gelmiş. Benden istediği ilacın markasını yazmamı istedi. Bende sistemsel olarak bunun mümkün olmayacağını söyledim. Kapıdan çıktı. Birkaç saniye sonra kapıyı ayağıyla tekmeleyerek içeri girdi. Bana 'ne biçim doktorsunuz' diyerek saldırdı. Kendisinden şikayetçiyim" dediği öğrenildi.

Olayla ilgili polis ekiplerinin soruşturması sürüyor.

PAYLAŞ
GÖNDER
Develi’de yeni açılan hastanenin tabelası şehit doktorun adını taşımaya başladı Maymun çiçeği vaka sayısı 5’e yükseldi 27 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak Sağlık Bakanlığı “Maymun Çiçeği Virüsü Rehberi” yayınladı DSÖ, maymun çiçeği için küresel acil durum ilan etti Sağlık personelleri Cumhurbaşkanı Erdoğan için hazır Erciyes Üniversitesi Hastaneleri’nde hasta ziyareti artık yasak Haftalık korona tablosunda korkutan rakamlar! Kayseri’de anne ve bebek ölümleri Türkiye ortalamalarının altında Korona vaka artışı 40 katına çıktı, kapanma yolda mı? Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü, Kurban Bayramı’nda beslenme konusunda uyardı Doktorlar 2 günlüğüne greve gitti Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü personel görev yerleri kura ile belirlendi İl Sağlık Müdürü Erşan’dan çalışma ziyareti Hekimlerden ‘iş bırakma eylemi’ açıklaması Diyabet TİP 1 hastası çocuklara iğnesiz ölçüm cihazı dağıtıldı Kayseri Sağlık Müdürlüğü’nde devir teslim Mehmet Erşan, Kayseri Sağlık Müdürü oldu Sağlık Müdürü Benli görevden alındı Şehir Hastanesi Başhekimi görevden alındı, yeni başhekim göreve başladı Büyükşehir İle Kayseri Sağlık Müdürlüğü Arasında "Sağlık" Protokolü imzalandı ERÜ Araştırmacılarına Femaş’tan Cihaz Desteği Pınarbaşı’nda kadınlar kanser taramasından geçirildi Koronavirüs vaka sayısı binin altına düştü Sağlık Müdürlüğü’nden yatalak hastalara, motorlu hasta yatağı kampanyası
×