Reklamı Kapat

Narin: “CHP bu milleti ve cumhuriyet ruhunu anlayamayacak”

Narin: “CHP bu milleti ve cumhuriyet ruhunu anlayamayacak”
Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin Balıkesir’in Edremit ilçesinde organize edilen Edremit’in düşman işgalinden kurtuluş günü kutlama programı gösterisinde yaşananlara tepki gösterdi.

Narin, “CHP zihniyeti 98. Yıldönümünü değil 198. Yıldönümünü de kutlasa bu milleti ve cumhuriyet ruhunu anlayamayacaktır.” dedi. Narin, CHP Kayseri İl Başkanın da bu konuda neden suskun kaldığını sordu.

Önder açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“09.09.2021 Perşembe günü Balıkesir’in Edremit ilçesinde gerçekleşen Edremit’in düşman işgalinden kurtuluş günü kutlama programında yapılan gösteride yaşanan olayları tüm halkımız ile beraber bende basından ve sosyal medyadan takip ettim.  Bugün edindiğimiz bilgiye göre yaşanan olaylarla ilgili Balıkesir Valiliği ve içişleri Başkanlığı harekete geçerek gerekli inceleme ve soruşturmaları başlatmıştır. Gösteriyi gerçekleştiren dernek hakkında da gerekli incelemelere başlanmıştır. Böylesine hassas bir konu hakkında gerekli işlemleri yapan bütün kurumlarımıza teşekkür ediyorum.

Niyet ve fikirleri, şanlı tarihimiz ve dini değerlerimize besledikleri düşmanlık ile şekillenen CHP zihniyeti 98. Yıldönümünü değil 198. Yıldönümünü de kutlasa bu milleti ve cumhuriyet ruhunu anlayamayacaktır. İstiklal harbinde cepheye silah ve mühimmat hazırlayan, taşıyan çarşaflı kadınları bu yobaz CHP zihniyeti asla görmedi gördüyse de kabullenemedi. Köhneleşmiş ve ülkesine yabancılaşmış CHP zihniyeti bilsin ki çarşafa uzanan eli kıran Sütçü İmamlar bu ülkede asla bitmedi ve bitmeyecek. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün eşi Latife hanımın çarşaflı fotoğraflarını içlerine sindiremeyen Atatürk sömürücüsü CHP ve uzantıları her platformda savundukları kadın hakları ve demokrasi konularını asla içtenlikle yapmamış kendilerine rant kapısı olarak görmüşlerdir. Kara olan karşı çıktıkları, benimseyemedikleri çarşaf değil kendi zihinleridir.

Takip ediyorum CHP’nin kadın olan Kayseri il başkanı her konuda açıklama yaparken her nedense bu tarz konularda ve partisindeki kadın tacizleri konusunda sessiz kalmaktadır. Kendisi de bayan olması sebebiyle sesi en gür çıkması gereken kişidir. Oysaki sesinin gür çıkmasını bir kenara bırakın hiç oralı dahi olmamaktadır. Ağızlarına sakız yaptıkları kadın hakları onların zihniyeti gibi basit bir konu değildir. Dinimiz kadınların ayaklarının altına cenneti sermiş, bu asil millette ona göre muamele etmiştir. Zannettikleri çağdaşlık Avrupa dayatması cinsiyetsiz ve ahlaksız düşünce, yaşayış biçimi değildir. CHP değerleri aşağılama artık klasik bir durum olmaya başlamış, her ilde bir temsilcisi çıkmaya başlamıştır. Al birini vur ötekine dediğimiz gibi Al Tanju Özcan ı vur ötekine demeye başlayacağız. Annem başörtülü savunması yapan Özcan’ın da tavrını merak ediyorum doğrusu.

Kadınları başı kapalı yada açık diye ayıran bölücü zihniyete karşıyım. Açık olan da kapalı olanda bu ülkede eşit ve özgürdür. Herkes kendi inançları ile yaşayabilir. Her ikisi de bu ülkenin bir parçasıdır. Bu milletin sembollerine olan her türlü saldırıyla bedelini ne olursa olsun her platformda mücadele edeceğim. Bu tarz olaylara asla sessiz kalmayacağım. Gerektiğinde Narince yaklaşmasını bildiğim gibi gerektiğinde de bu tepkilere Önderlik edeceğim. Muhataplarına duyurulur.”

PAYLAŞ
GÖNDER
×