Muhtar adayından mahalle sakinlerine konser etkinliği

Muhtar adayından mahalle sakinlerine konser etkinliği
Erciyesevler Mahallesi Muhtar Adayı mahalle sakinleri için ‘Kahveni Kap Gel’ konser etkinliği düzenledi. Etkinlik hakkında konuşan Muhtar Adayı Sadiye Bozkurt, “Bu etkinliği düzenlememdeki amaç ilk önce mahalleliyle tanışmak ve çok eskilerde kalan mahalle kültürünü yeniden yaşatmaktı” dedi.

Kayseri’nin Kocasinan İlçesine bağlı Erciyesevler Mahallesi Muhtar Adayı mahalle sakinleri için ücretsiz ‘Kahveni Kap Gel’ konser etkinliği düzenledi. Etkinlikte vatandaşlar eğlenirken aynı zamanda ikramda yapıldı. etkinlik hakkında konuşan Muhtar Adayı Sadiye Bozkurt, “1998 yılından beri Erciyesevler Mahallesi’nin geliniyim. Mahalle sakinlerinin istekleri doğrultusunda aday oldum. Onlar isteyince bende bu yola çıktım. Bu etkinliği düzenlememdeki amaç ilk önce mahalleliyle tanışmak ve çok eskilerde kalan mahalle kültürünü yeniden yaşatmaktı. Mahalle sakinlerinin isteği çok fazla. Ama şu an görevde olan muhtarlar bunlarla ilgili değiller. Muhtar kendi kulübesine çekilipte orada kalmamalı. Mahalleli ile iç içe olup mahalle sakinlerini dinlemeli, onların isteği doğrultusunda hareket etmeliler. Kıymetli devletimizle köprü olmaktır benim amacım” ifadelerini kullandı.

‘BU ETKİNLİK BİR İLK OLDU’

Erciyesevler Mahallesi’ni Kayseri’nin örnek mahallesi yapacağını dile getiren Muhtar Adayı Sadiye Bozkurt, “Bu etkinlikte karşılaştığım bütün bireyler çok mutlular. Bu etkinlik bir ilk oldu. ‘Türkiye genelinde hiçbir şekilde bu tür bir etkinlik olmadı’ dediler. İnsanlar bu tür ortamları özlediler. Biraz mutlu olmak istiyoruz. Erciyesevler Mahallesi’ni Kayseri’nin örnek bir mahallesi yapmayı hedefliyorum ve bunu başaracağım” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB’de Yagˆmur Suyu Bertaraf Kapasitesi 2 Katına C¸ıkarıldı Mimar Sinan 436. ölüm yıl dönümünde anılıyor 15 Temmuz Şehitleri: Kübra Doğanay ve Cennet Yiğit Kayseri protokolü şehit mezarlıklarını ziyaret etti 15 Temmuz Şehidi Kübra Doğanay’ın annesi Hikmet Doğanay: “Gururumuz acımızı bastırıyor” Kayseri OSB’de 21. Olağan Mali Genel Kurul Gerçekleştirildi Büyükşehir’den 15 Temmuz’a özel 'Milletin Zaferi' bisiklet turu 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK TRENİ YOLA ÇIKIYOR Erva Spor Okulları’nın 35’incisi açıldı ‘Boyçelik Erva Spor Okulları’ 15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in hatıraları baba evinde ‘Anı Evi’ olarak yaşatılıyor Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı TÜRKİYE’NİN UZAYDAKİ GARANTİSİ TÜRKSAT 6A TÜRKSAT 6A’DA GERİ SAYIM BAŞLADI YOLLARDA AKILLI ULAŞIM DEVRİMİ Milli maç, bayrak satışlarını artırdı Vatandaşlar geçmişin izlerini antikacıda buluyor Vali Gökmen Çiçek’le vatandaştan ‘yürekleri rahatlatan’ diyalog Yeni Ufuklar Derneği, Kayseri ve mülteci sorunu hakkında kamuoyu duyurusu yayınladı Erciyes A.Ş., Erciyes Dağı Bilim Okulu'nda 26 ilden öğrencileri zirvede buluşturdu Kayseri’de 3 kaymakamın görev yeri değişti Milli maç için düzenlenen dev ekran etkinlikleri iptal edildi Bakan Yerlikaya: “Provakatif paylaşım yapanlara göz açtırmayacağız” Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Milletvekili Baki Ersoy mahalleliyi dinledi TÜRKSAT 6A AMERİKA’DA Kayseri Kariyer Merkezi, 1 ayda 305 kişiye iş imkânı sağladı
×